Сторінками минулого 27.02.2020

Сторінками минулого 27.02.2020


100 років тому
Орден за ревком

«Трудящі с. Олеськ (нині Любомльського р-ну) не забули прадавній гніт, коли їхнє село було цілковито у власності графа Браницького…  Але й статус волосного центру не допоміг його розвиткові, тому пролетарі з радістю зустріли звістку про Велику Жовтневу Соціалістичну революцію 1917 р. А в 1920 р. тут було встановлено Радянську владу та ревком, головою якого обрали П. С. Лебедя і якого згодом нагородили орденом Червоного прапора».
(«Радянське життя», 1969 р.).

90 років тому

«Комуністична засада говорить, що для витворення загального добра кожний мусить працювати для всіх та всі для одного без принуки приватної власности. Це ідеальна засада, але не для пристосованих до типу теперішнього чоловіка, для якого особиста власність має велику вартість, щоби він міг від неї відмовитися задля одного переконання. Та й добре бачимо комуністичну господарку «в совітах», де боротьба з приватним капіталом витворила державний, яким розпоряджаються упривілейовані одиниці…».
(«Волинський господар», 1930 р.).

85 років тому
Згорів Старий Чарторийськ

«Велика пожежа, яка спалахнула в с. Старий Чарторийськ у 1935 р., зробила ще більш нужденним життя місцевих селян, які були змушені відправляти на роботу на млин навіть восьмирічних дітей. Вогонь знищив 38 житлових будинків, 27 господарських споруд, щонайменше 100 голів худоби. Ніхто людям завданих збитків не відшкодував».
 («Вільна праця», 1949 р.).

80 років тому
Колгосп і лікарня

«Після того, як у січні 1940 с. Седлище стало райцентром, тут почали працювати райком партії, райвиконком, інші організації та установи. Покращувалося життя і в селах району. Зокрема, в с. Буцинь, за 4 км від Седлища, відкрили районну лікарню, дитячі ясла, аптеку, почав діяти клуб, а ініціативна група створила колгосп імені Калініна на чолі з І. І. Йовиком».
(«Радянська Волинь», 1959 р.).

60 років тому
300 атеїстів

«Партійні організації області збагатилися досвідом марксистсько-ленінської пропаганди, в результаті чого понад 300 віруючих твердо ступили на дорогу наукового атеїзму. Цьому сприяла робота 4,2 тис. пропагандистів, 9,5 тис. лекторів, понад 23 тис. агітаторів».
(«Радянська Волинь», 1960 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: пам’ятник Леніну в м. Луцьку, 1991 р.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 10.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (16) - 57.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 17.9%
Мене це не стосується. (2) - 7.1%