«Тепла оселя»

«Тепла оселя»

Затверджено Цільову програму, що передбачає відшкодування з бюджету м. Володимира-Волинського відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

28 січня ц. р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Володимир-Волинською міськрадою та Фондом енергоефективності, державною установою, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків із ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень із енергоефективності будівель із врахуванням кращих європейських практик. 
В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду ФРН. А Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC та Програмою розвитку ООН (ПРООН).
Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук поінформував про те, що налагоджена співпраця з Фондом енергоефективності, який компенсує 70% вартості заходів із проведення термомодернізації будівель, заміни мереж тощо.
Цільовою програмою «Тепла оселя» відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на 2020-2022 рр., затверджено загальний розмір програми в сумі 7 млн 744 тис. грн., у тому числі з міського бюджету – 4 млн 720 тис. грн.
Якщо будинок із ОСББ – він має право скористатися допомогою Фонду енергоефективності, яким розроблена та впроваджується Програма підтримки енегромодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Вона розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» та визначає умови та порядок надання державною установою грантів ОСББ для часткового відшкодування прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням заходів з енергоефективності.
«Високий розмір компенсації Фондом витрат може стимулювати ОСББ до проведення енергомодернізації своїх будинків. Але впровадження таких проектів відповідно до процедур Фонду може зайняти тривалий час і вийти за рамки календарного року. При цьому у період до впровадження проекту та отримання компенсації ОСББ нестиме непомірні витрати з обслуговування кредиту. Водночас економію витрат ОСББ отримає лише після впровадження проекту.  Вирішити проблему може компенсація відсотків з місцевого бюджету протягом першого року кредитування. За умови ефективного управління проектом цього строку достатньо для завершення робіт та отримання компенсації», – деталізували у Володимир-Волинській міськраді.
28 лютого депутати міськради на сесійному засіданні ухвалили рішення «Про затвердження Цільової програми «Тепла оселя». В процесі її реалізації чимало багатоквартирних житлових будинків стануть теплішими і комфортнішими для проживання, а комунікації – надійнішими.

Вл. інф.

На фото Романа УСТИМЧУКА: хресна хода з нагоди дня міста на тлі володимир-волинських багатоповерхівок.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%