Вірні клятві Гіпократа

Вірні клятві Гіпократа

Лікарня Княжого граду буде розвиватися завжди!

Міністерство охорони здоров’я на чолі з Зоряною Скалецькою на Волині виділило 7 медзакладів, яким рекомендовано присвоїти статус «опорних». Такі установи отримають від держави певні фінансові та структурні преференції. Але до списку обраних, із невідомих причин, не потрапило Комунальне підприємство «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання».
Чому так сталося, розповів міський голова Петро Саганюк. І запевнив, що місцева влада буде продовжувати розвивати найголовнішу медустанову княжого граду та навколишніх населених пунктів, бо це – стратегічно правильний курс. А щоб подивитися, чим живе ТМО, вирішили завітати в цю славну лікарню. 
Головний лікар Олександр Клачук, із яким зустрілися найперше, щиро здивований таким рішенням вищих ешелонів влади, адже медзаклад, згідно з рейтингом USED, посідає 5-те місце за потужністю серед лікарень Волинської області. Та й відрив від конкурентів незначний, могли б і в трійку лідерів потрапити...
Лікарні княжого граду більше 75-ти років, і територію опіки вона займає чималеньку. Медзаклад обслуговує мешканців Володимира-Волинського, а також усі навколишні ОТГ (Устилузьку, Зарічанську, Зимнівську, Овданівську Володимир-Волинського та Війницьку Локачинського р-нів). Окрім того, не відмовляють і пацієнтам з інших районів. Часто звертаються, наприклад, жителі Турійського, Любомльського та Іваничівського р-нів, а також із смт Локачі.
У ТМО функціонує більше 10-ти відділень: приймальне, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, реанімація, хірургія, травматологія, терапія, педіатрія, неврологія, гінекологія, акушерське відділення, інфекційне та психіатрія.У минулому році було скорочено дерматовенерологічне відділення, бо не виконувався план «ліжко-днів», але таким пацієнтам надається допомога на ліжках різного профілю. Хоча й зараз фахівці скептично ставляться до таких «рекомендацій» МОЗ, бо широку спеціалізацію лікарень треба зберігати, а не ліквідовувати. Приклад із поширенням «китайського коронавірусу», наприклад, показує, що й інфекційні відділення повинні бути не лише збережені, але й розширені.
Саме стратегічне мислення й допомогло на початку 2020-го відкрити відділення амбулаторного гемодіалізу. Окрім цього, функціонує поліклінічне відділення та жіноча консультація.
Колектив медзакладу у кількості 106 фахівців різних профілів та спеціалізацій за рік обслуговує 10,5 тис. стаціонарних пацієнтів. Ще понад 140 тис. людей проходять через амбулаторно-поліклінічні заходи!
Значну фінансову підтримку лікарня отримує з міського бюджету Володимира-Волинського. Причому, не лише на поточне забезпечення процесу функціонування лікарні, а й на покращення лікувально-діагностичної бази. Так, у минулому році за 410 тис. грн придбали біохімічний апарат.
«Ми мріяли про нього кілька років, адже в процесі надання допомоги задіяне мінімальне людське втручання. Потрібно лише взяти пробу в вакутайнер або моновет (такий спеціальний пристрій для забору крові) , поставити в автомат і –все, результати готові. Це економить час, гроші, реактиви та оберігає очі наших працівників», – розповідає Олександр Георгійович.
«Завдяки цьому апарату ми водночас можемо поставити на дослідження 59 сироваток, тобто, 59 різних людей. І одночасно кожній людині виконується по 14 видів аналізу! Перший аналіз ми можемо видати приблизно за 15 хвилин. Фактично за годину можна отримати всі 14 видів показників. Тож якість і швидкість роботи значно підвищилися, тай пацієнтам так зручніше», – додає фельдшер-лаборант Олена Ряба.
Щоденно біохімічний аналізатор обслуговує 115-120 пацієнтів.
Також за кошти бюджету м. Володимира-Волинського було придбано імуноферментний аналізатор та електролітник. Ці прилади дозволяють провести аналізи гормоно-щитовидної залози (Т4 вільний ТТГ), виявити гепатити В і С, TORCH-інфекції і онко ПСА, а також проводять натрієві, калієві та кальцієві дослідження.
За словами біолога Ольги Проц, результати видаються, згідно з вимогами Національної служби здоров’я України (НСЗУ),  терміном до години.

Від обласного тубдиспансера через Світовий банк на початку року лікарня отримала апарат G-експерт, який дозволяє дуже швидко діагностувати у хворого туберкульоз. Раніше ця процедура була клопіткою та довготривалою. До того ж, цей невеличкий на вигляд прилад визначає чутливість до протитуберкульозного препарату «рифампіцин». 
Також у минулому році за кошти громади княжого граду за 2,7 млн грн придбали сучасний ренгенапарат. Тож тепер в одному кабінеті працює одразу два пристрої. За рік робиться 25-26 тис. знімків. Також було капітально відремонтовано флюрограф, який виконує до 50-ти тис. штук флюрографій. Результати видаються за 15-20 хвилин.
У приймальному відділенні є маніпуляційна кімната, яка пристосована для проведення реанімаційних заходів, операційна, де надається невідкладна медична допомога та кімната тривалого перебування. Усе оснащено необхідною технікою. Крім того, на умовах оренди тут розміщується томограф, який дозволяє діагностувати та проводити тромболізис (процес розчинення тромбу під впливом введеного в кров’яну систему ферменту, – авт.). У минулому році було проведено дві такі процедури.
Реанімація розрахована на 8 ліжок та забезпечена усім необхідним: апарати штучної вентиляції легень, кардіомонітори і т. д.
Також кілька років тому медзаклад став переможцем громадських ініціатив, і за кошти з міського бюджету було облаштовано 2 кабінети лікувальної фізкультури (ЛФК), де надається допомога хворим з травматологічною патологією. Головний лікар зізнається, що раніше у штаті не було таких посад як реабілітолог, психолог чи логопед, але згідно з вимогами МОЗ та НЗСУ заклад переоблаштовується та слідує прийнятим принципам. Зважаючи на те, що є і обладнання, і кваліфіковані спеціалісти, персонал надіється на підписання відповідної кількості пакетів медичних послуг.
Як уже згадувалося раніше, у січні ц. р. було відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу.
Зараз тут перебуває 9 пацієнтів. Усі вони важкохворі. Єдиний шанс на спасіння – пересадка нирки, тож усі стоять на черзі в м. Ковель. Кожен проходить 12 годин гемодіалізу в тиждень, тобто, 3 дні по 4 години проводять у лікарні. У разі загострення вони тут і в вихідні, адже у такому випадку гемодіаліз проходить гірше і довше.

«Пацієнти на діалізі отримують в нас також додаткове лікування: корекцію тиску, серцевих проблем, дихальних проблем, піднімаємо гемоглобін та стежимо за показниками крові. Всі пацієнти перебувають під постійним спостереженням. Усі матеріали є одноразовими та використовуються індивідуально для кожного пацієнта. Зараз в нас працює одна кімната на 4 ліжка, ще повністю готових дві», – розповідає завідувачка відділенням Марія Власюк.
Після невеликої екскурсії медзакладом Олександр Клачук знову зітхає:
«Ми не потрапили як лікарня «опорна» у рішення МОЗ і Кабінету міністрів України. Прикро… Несправедливо…  Ми надаємо медичну допомогу, особливо, при обстеженні, не лише військовим, а й їхнім сім’ям, які переїхали сюди, тому що тут розміщується мехбригада на постійній основі. Але в міністерстві нам сказали, що, мовляв, медзабезпечення захисників України та членів їхніх родин, інвалідів бойових дій, осиротілих сімей полеглих на фронті, це не наші проблеми, що для цього є госпіталі. Я, наприклад, здивований таким рішенням: як я можу відмовити військовим, які до нас звертаються?! Ми все одно надавали, надаємо і будемо надавати таку медичну допомогу, а якщо хтось вважає, що це не наша робота, ну, то нехай собі так вважає... Міськрада знайде кошти, щоб наших військових захистити і надавати їм якісну медичну допомогу. Це особисто наша позиція».
До того ж, за словами головного лікаря, і розміщення у лікарні ідеальне, адже вона перебуває, можна сказати, на перехресті доріг. Тут і дорога Любомль-Шацьк, і Ковель-Ратно, і Устилуг-Луцьк-Рівне, і Нововолинськ-Червоноград-Львів, та й до кордону – рукою подати. Тож дуже зручно саме для надання невідкладної медично ї допомоги набагато більшій кількості пацієнтів.
А поки окремі державні чиновники реформують все і всіх, не враховуючи об’єктивних критеріїв та елементарної логіки, у лікарні планують і надалі розвиватися. Тут невдовзі, наприклад, реорганізують приймальне відділення у відділення невідкладних станів.
«Мені приємно, що до нас приходять молоді спеціалісти різних спеціальностей як жителі нашого міста та регіону, так і з інших територій. Я думаю, що молодь з її азартом, плюс досвід, зроблять свою справу, і жителі Володимирщини відчують покращення і якість надання медичної допомоги», – підбиває підсумки Олександр Георгійович.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото авторки: вхід у поліклініку; головний лікар Олександр Клачук; біохімічний аналізатор; рентгенапарат; реанімаційна палата; пацієнтка лікарні.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%