Моторошна пожежа

Моторошна пожежа

У с. Білашів на Ковельщині пекельний вогонь посеред ночі відібрав життя у двох діток. Рятувальники кажуть, що врятувати їх було неможливо…

Приблизно о першій ночі 27 лютого 2020 р., коли почало горіти, 6-річний Максим та 2-річна Злата були в хаті самі, розповів їхній дядько Василь Голубко журналістам «UA.Суспільне».
Мама діток у цей час чомусь пішла до сусідів, приглядати за ними залишила 14-річну доньку, найстаршу. Дівчина пішла з хати й залишила малих самих. Коли повернулася – побачила, що горить уся хата.
«Катя (старша донька, – ред.) прибігла, сказала, що хата горить – я зразу побіг із хлопцями. Хлопці ще пробували залізти в хату. Пожежна приїхала спочатку Білашівська, потім Ковельська, але нічого не могли зробити. Я бачив, коли Максима, Злату підіймали – там були одні кості. Це дуже погана ситуація сталася», – розповів дядько загиблих дітей Василь Голубко», –  «Подзвонила сусідка, що Янина хата горить – то зірвалися в другій години ночі і побігли, але ж там вже одне полум’я було. Вже скільки тут вона, ніколи не бачила, щоб вона пила. Діти завжди були охайні, хороші, вона їм все купувала», – розказала сусідка Альбіна Нікітіч.
«Повідомлення про пожежу у дерев’яному житловому будинку в с. Білашів Ковельського р-ну надійшло  до служби 101 о 2 год.16 хв. Полум’я, що охопило всю будівлю, помітили сусіди. О 2 год. 20 хв. до місця виклику прибув перший підрозділ вогнеборців. Загалом на місці події були зосереджені сили трьох підрозділів – місцевих пожежних команд с. Білашів та Любитів, а також рятувальники 4-ої ДПРЧ м. Ковеля», – деталізували в пресслужбі УДСНС області.На момент прибуття пожежа сягнула даху й охопила увесь будинок. Сусіди повідомили, що у помешканні можуть перебувати двоє дітей. На гасіння пожежі рятувальники подали 3 пожежних водяних стволи, для локалізації пожежі знадобилось 55 хв. На жаль, на місці пожежі співробітники служби 101 виявили у кімнаті двох тіла двох дітей – хлопчика 2014 р. н. та дівчинку 2017 р. н. Пожежа біла повністю ліквідована о 4 год. 40 хв.
«Дітей врятувати було неможливо, тому що полум’я било з вікон і повністю охопило покрівлю. Причини виникнення пожежі розглядається декілька версій, одна із основних – це порушення конструкції димаря печі, так як в цій конструкції експлуатувалася і піч для приготування їжі, і груба для опалення приміщень», – зазначив керівник Ковельського міськрайонного відділу ДСНС Володимир Войтанік.
«Поліція з’ясовує обставини пожежі», – розповів речник Нацполіції області Віктор Гомоль. З його слів, встановили, що матір вночі на декілька хвилин залишила малолітніх дітей без нагляду, пішла до сусідів. Попередня причина пожежі – порушення правил безпеки під час використання пічного опалення», – деталізували колеги з ІА «ВолиньPost».
Попередньо слідчі кваліфікують цю подію за двома кримінальними статтями. За статтею 166-ю та 270-ю ККУ. Мова йде про злісне невиконання батьками обов’язків по догляду за дитиною, а також порушення встановлених вимог пожежної безпеки. Наразі встановлюються всі обставини трагедії», – розповів Віктор Гомоль.
Найгірше ж, що двійко діток уже не повернеш… Доки старші посеред ночі десь ходили, хлопчик і дівчинка згоріли…
Тому управління ДСНС України у Волинській області закликає громадян дбати про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. «Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструйте на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, електроприладам тощо. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про уміння діяти при виникненні різних надзвичайних подій. При виникненні пожеж або інших надзвичайних подій викликайте пожежно-рятувальні підрозділи за номером 101», – закликають надзвичайники.

Світлана КОМА.

На фото ІА «ВолиньPost» та пресслужби облуправління ДСНС: залишки хати в с. Білашів Ковельського р-ну, де посеред ночі трагічно загинуло 2 дітей; під час гасіння нічної пожежі.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 13.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.6%
Мене це не стосується. (10) - 11.9%