Час садити ліс

Час садити ліс

Виїзна нарада-семінар головних лісничих державних лісопідприємств Волинського ОУЛМГ дала старт лісокультурній кампанії 2020.

Тепла зима спонукає лісівників Волині шукати альтернативних методик організації та проведення лісокультурної кампанії 2020. Окремі державні лісопідприємства розпочнуть її вже цього місяця. Так лісівники поліського регіону, як і минулого року, намагатимуться використати максимальну насиченість вологою супіщаних грунтів для саджанців. Їх на стаціонарних і тимчасових лісорозсадниках цього року вирощено понад 23 мільйони. Це й сосна звичайна, дуб черешчатий і червоний, береза повисла, модрина, ялина, горіх чорний, дугласія та інші. Всього для лісовідновлення лісівники Волині використовують 32 деревні породи.
Про стан готовності до лісівничої кампанії і йшлося під час виїзної наради-семінару головних лісничих, яка відбулася на базі ДП «Ратнівське ЛМГ». Щонайперше її учасники завітали на базовий розсадник  лісомисливського господарства. 
До присутніх звернувся головний лісничий і перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський. 
– Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко вважає найпершочерговішим і найголовнішим завданням лісівників Волині максимально ефективне і якісне лісовідновлення на торішніх зрубах та створення нових культур, а також науково виправдане сприяння природному поновленню у місцях, де це можливо, – наголосив під час свого виступу Руслан Ростиславович. – Ця наша нарада фактично розпочинає лісокультурну кампанію 2020 року. Ми виростили достатню кількість посадкового матеріалу, тепер потрібно вміло і ефективно ним розпорядитися, без втрат довезти до місць і забезпечити якісну висадку сіянців та саджанців.
Головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Володимир Неводнічик акцентував увагу на вибірці та транспортуванні садивного матеріалу, а перед висадкою обов’язкового оброблення кореневої системи вологонакопичувачами, адже через безсніжну теплу зиму вже відчувається її брак. Власне, це лише один із викликів для лісівництва, пов’язаний з глобальним потеплінням та кліматичними змінами у природі. А їх цьогорічної весни може бути чимало.
Начальник базового лісорозсадника Григорій Козел познайомив учасників наради з методикою вирощування садивного матеріалу сосни звичайної, дуба черешчатого, вільхи чорної провів екскурсію теплицями, де в кожній вирощено понад 200-250 тисяч саджанців, а їх у господарстві – близько 30.
Відтак учасники наради побували у лісових угіддях ДП «Ратнівське ЛМГ», де оглянули різновікові культури берези у місцях ураження кореневою губкою, обговорили доцільність створення змішаних лісових культур з великою часткою введення берези повислої.
Відтак усі головні лісничі взяли участь у першому кущовому захисті проектів майбутніх лісових культур.  Головний лісничий і перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський, голова облорганізації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс та його колега по відділу головний спеціаліст Володимир Неводнічик не тільки екзаменували головних лісничих та лісничих ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «СЛАП «Ратнеагроліс» та ДП «Старовижівське ЛГ», але й демонстрували присутнім новітні підходи та вимоги до захисту проектів, зокрема використання багатопородного змішаного типу деревних порід залежно від типу умов місцевиростання.
Нарада-семінар стала хорошим стартом цьогорічної лісокультурної кампанії. Найближчими днями захисти лісових культур відбудуться в усіх державних лісогосподарствах Волинського ОУЛМГ. 
Під час наради у зв’язку з погодніми умовами та ранніми госппалами було розглянуте також питання забезпечення протипожежної безпеки лісових угідь.

Ігор ОНІЩУК,
головний лісничий ДП «Ратнівське ЛМГ».
Фото автора.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 13.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.6%
Мене це не стосується. (10) - 11.9%