Біла магія... у Палаці школяра

Біла магія... у Палаці школяра

Ви вірите у знахарів, цілителів, екстрасенсів? Я, наприклад, і не сумніваюся в їхньому існуванні. Та чи завжди людина, яка розповідає про свої надприродні здібності, насправді ними володіє?
Такі сумніви підігріваються тим, що до знаменитої Ванги пацієнти самі за тисячі кілометрів приїздили, чергу на кілька тижнів, а то й місяців уперед займали. То чому ж тоді в нас знахарі, «знані в багатьох країнах світу, чия духовна сила та здібності творять дива», періодично рекламуються в місцевих газетах?
У пошуках відповіді вирішую на собі випробувати «силу» і «здібності» одного з таких магів-чародіїв. Зауважте, після заборони реклами ворожок і цілителів вони тепер іменують себе «знавцями».

Отож, вирушаю до Луцького палацу учнівської молоді, куди в газетному оголошенні запрошує на консультацію Віталій (з етичних міркувань ім’я чоловіка змінимо).
Аби зберегти неупередженість, лишаю без перевірки ліцензію знахаря та дозвіл на проведення діяльності, не цікавлюся відгуками про нього, прямую – як ота бабця із села.
Ідучи на прийом до, як він себе величає, «знавця у знахарстві, цілительстві та парапсихології», зустрічаю зграйки школярів, котрі випурхують із Палацу учнівської молоді. На сходах обганяє мама із сином і гітарою, які запізнюються на заняття.
«У вас тут, кажуть, веде прийом цілитель Віталій?» – запитую на вахті у бабусь. «Так-так. Заходьте в коридорчик. Там його помічник усе розкаже».
Під дверима бачу чоловіка у спортивних штанях. Він саме пояснює дідусеві, що людей із інфарктами й інсультами Віталій не приймає. Та всупереч протипоказанням, за якусь мить обоє зникають за таємними дверима.
Хоча – не такими вже й таємними. На дверях ще радянської доби скотчем приліплений папірець сповіщав про прийом Віталія та двічі наголошував: «Без запрошення не заходити». А поруч – графік проведення гуртків «Шаховий», «Соломка» та «Різьба по дереву»…
Доки чекаю, в живій черзі встигаю познайомитися з «колегами по нещастю». Одні, як-от жіночка з рівненського села Острожець, приїхали з недугою, котрій офіційна медицина не може дати ради. Інші, як-от хлопчина з рожищенського селища Дубище, переймаються любовними стосунками.
Дізнаюся з бесіди, що більшість цих людей уже мала досвід лікування нетрадиційними методами. Жіночка, приміром, розповіла про рівненську «бабку», яка зняла порчу з їхньої родини та врятувала від самогубства сина.
21-річний хлопчина з Дубища зізнався, що шукає розраду у стосунках із двома жінками: мамою та її донькою, адже обидві запали йому в серце.
– Ви знаєте, – пошепки ділився наболілим, – я вже ходив до ворожки Зіти (ім’я змінено, – авт.).
– І що?
– Лаханувшя. Уявляєте: здерла 100 гривень за прийом, потім ще тишачу шімшот – за обряд, сказала, все буде добре, а я пішля того ще більше пошварившя. Мене тепер мама тої дівчини на поріг не пушкає.
– І де ж ти стільки грошей узяв, працюєш?
– Та ні. В коледжі вчушя: п’ять тишяч з половиною в рік платимо. А гроші в баби взяв.
Та нашу розмову перериває помічник Віталія. Російськомовний чоловік у спортивних штанях розпитує, з якими проблемами прийшла. «Це щоб Віталій відразу знав, чим вам допомогти», – пояснив. Сказавши пару загальних фраз, сама починаю розпитувати про «знавця парапсихології».
Як повідав помічник, Віталій – із далекого Алтаю, має вищу медичну освіту, цілительством займається ось уже 30 літ, знаний і шанований. Лікує як фізичні, так і душевні недуги.
– А він якою магією володіє? – цікавлюся. – Чи в Бога вірує?
– Віталій православний. Лікує молитвами. Він – білий маг і нічого проти волі людини не робить. Якось прийшла жінка з чоловіком, просила від алкоголізму вилікувати. Та коли чоловік сказав, що йому і так добре, Віталій не міг піти проти волі пацієнта. Це й називається «біла  магія».
Одначе якихось пару хвилин тому цей же помічник рекомендував дубищенцю принести фотографії жінок, які не відповідали на залицяння юнака. А коли почув, що знімків нема й не буде (бо хлопця на поріг того дому вже не пускають), сказав: «Ну, нічого. Віталій спробує скористатися лише їхнім прізвищем, ім’ям, по батькові».
Слідом за цією розбіжністю чую ще одну. На запитання відвідувачки з Острожця, чи багато звертається до Віталія людей, помічник відповідає: «Учора було 15». Хоча мені на вахті сказали, ніби вчора приходила тільки одна «пацієнтка».
Почувши хвилювання жіночки з Острожця, що до знахаря звернулася в піст, я й собі вирішила «занепокоїтися».
– Ви знаєте, мені батюшка казав, до цілителів ходити – великий гріх. А Віталій якийсь дозвіл від церкви має?
– Священики таке мусять казати. Бо переживають, аби ви до них гроші несли, а не до Віталія чи когось іншого. До того ж, прихожан вони закликають не ходити, а самі до нас постійно звертаються. Такі випадки були і в Ковелі, і в Чернівцях. Священики – такі ж люди, як і ми з вами. На них теж насилають порчу, а ми відробляємо. Віталій – узагалі сильний маг. До нього навіть ворожка Зіта своїх клієнтів направляє.
Ну, про Зіту ми вже чули. Настав час познайомитися з тим, хто «визнаний у багатьох країнах світу» і чиї «здібності творять дива».
Невеличка кімната, де по обіді займаються шахами, соломкою та різьбою по дереву, зараз набула таємничого вигляду. Стіл, стілець, свіча, ікони, запах воску й молитви на стінах.
А ось і сам Віталій. Білий маг облачився в чорну із золотистим «сутану». Жовтий ланцюг на шиї  – із жовтим амулетом. Там же – довгі дерев’яні чотки. На пальці – перстень із темно-зеленим каменем. Віталій запрошує біля нього сісти, бере мою ліву руку у свою і, пильно дивлячись у вічі, починає розповідати російською:
– В ділянці грудей бачу темну пляму. Сердечко дає про себе знати. Турбує ліва нирка. Печінка функціонує не так, як треба.
Хоча всі діагнози хибні, не подаю жодного знаку. Щоби не дати Віталію зрозуміти моєї реакції, навіть погляд відводжу. І щоразу впираюся у плями на шпалерах.
– Через оту чорну пляму ви втрачаєте свою енергію, – продовжує Віталій. – Від того – безсилля, небажання працювати, відчуття постійної втоми. За кордоном це називають депресією і дають лікарняне. А в нас, навпаки, заганяють людей до роботи, і тільки цілителі можуть тому зарадити.
Не хотілося засмучувати  знахаря, проте він знову помилився. Брак вітамінів навесні дійсно провокує депресію, проте мене (тьху-тьху-тьху) оминуло.
– Дуже часто причиною негараздів стає людська заздрість, нерідко – навіть найближчих людей. Як правило, мати заздрить доньці, що та живе краще, – в черговий раз закидає вудочку парапсихолог, чи то пак – знавець парапсихології. – Був у мене випадок: подружжя постійно конфліктувало. І знаєте, хто був у тому винен? Теща! Припущення таке я зробив у ході бесіди з парою, а як побачив фото – навіть не сумнівався у правильності висновку.
– Та ми з чоловіком не дуже-то й сваримося. Аби викликати в людей заздрощі – причин теж не знаходжу, – даю знахареві зрозуміти, що він знову схибив.
Отож, слабких моїх точок парапсихолог не нащупав, тому запропонував самій розповісти про наболіле.
– Усі ваші біди від того, що маєте добру душу і берете все близько до серця. Через такі переживання негативних емоцій у вас накопичилося стільки, що вони тепер виходять через оту чорну пляму на грудях. Виходять і отруюють душі тих людей, які з вами поруч. А від того і виникають проблеми, – пояснює цілитель.
– Тобто переживаннями за старі свої біди сама ж провокую появу нових бід? – не второпаю я. – Замкнене коло якесь виходить…
– Саме так, – підхоплює Віталій. – Самотужки з нього не вийти. Для того треба очистити душу вашу і тих, із ким живете під одним дахом.
– І що? Всіх до вас приводити?
– Ні. Достатньо фото кожного з рідних та особисті речі. Я заряджу їх позитивною енергією, а ви дасте вдягнути, аби три дні носили (знову нестиковка, бо за словами помічника, білий маг діє на людину тільки за її згодою, а чи згідні мої рідні – знахар і  не поцікавився). Для початку заведемо ваш організм на звільнення від негативу, – і після цих слів цілитель одягає свої чотки мені на шию й починає ритуал.
Моя роль полягає в тому, аби сидіти, дивитися на запалену свічу і подумки промовляти «Отче наш». А Віталій тим часом ходить кругом мене, громовим басом читає молитви, трусить дзвіночками та дерев’яним «товкачиком» ударяє по мідній посудині. Звук виходить такий, як від церковних дзвонів, і, зізнатися, я навіть опиняюся у стані легкого трансу.
– Зараз вас може кинути в піт, посилиться серцебиття, зарум’яніють щічки. Але це нормально, – попереджає знахар. Нічого подібного, правда, не сталося. Тож цілитель продовжує:
– Ось вам дві мої фотографії. Покладете їх на ніч під голову і спину (в те місце, де застібається бюстгальтер). Уночі можуть з’явитися стукіт, видіння, тупотіння – не лякайтеся. Між 12-тою та другою ночі я проводжу ритуал і те магічне, що ви вночі побачите, – це та негативна енергія, яка з вас виходитиме, – таємничим голосом сповіщає цілитель. – Але щоби повністю її позбутися, треба провести цілий обряд. Для того принесете три яйця, три свічки, літр меду й сіль.
Та тільки дякую за світлини й хочу сховати в сумку, як Віталій:
– За фото маєте заплатити 120 гривень.
– Ой, а в мене стільки нема…
– Тоді заплатите завтра, – заспокоїв Віталій, а помічник прямо з моїх рук вихопив «чудодійні» фото.
Трохи отетерівши від розцінок на знахареві світлини, цікавлюся вартістю майбутнього обряду.
– Скажіть, скільки коштує ваше здоров’я? – питанням на питання відповідає Віталій.
– Здоров’я безцінне.
– О, така відповідь мені подобається, – чи не вперше усміхається знахар. – А тепер скажіть, скільки ви заплатите лікарю, який 20 років даруватиме вам здоров’я? Не знаєте? От і я затрудняюся відповісти, скільки буде коштувати зцілення вашої сім’ї. Все залежить від того, що з вас «витягну». Але попередньо – в межах тисячі гривень.
Попрощавшись, виходжу в коридор, як тут же «колеги по нещастю»: чи страшно було? Що робив? Чи поміг? А коли почули, що результатом консультації вартістю 50 гривень стало направлення на обряд ціною в тисячу (якщо не більше) гривень, то жіночку з Рівненщини ніби вітром здуло.
– Я теж до нього не піду, – спрацював зграйний інстинкт у студента. І з Палацу учнівської молоді ми виходили вже разом.
Дорогою до маршрутної зупинки 21-річний супутник повідав усі свої біди. Навіть листа показав, яке кохана жінка адресувала не тільки своєму залицяльнику, а й прокуратурі та міліції. Пані, зокрема, написала, що цей студент їм із донькою проходу не дає, телефонує та шле повідомлення по 60 разів на добу, навіть уночі; доньку перестріває у школі й не реагує на прохання лишити жінку з дитиною у спокої.
– Куди я вже не ходив – нічого не помагає. Одна ворожка тільки гроші здерла, інша шказала, ніби я пшихічно хворий. Уявляєте?
Не хотілося хлопця ображати, але його душевні розлади видно було неозброєним оком. Про це я, звісно, промовчала. Але натомість порадила не знахарям гроші носити, а просто не набридати жінкам.
Десертом мого візиту до Віталія стала інформація, наскільки законно працює «знавець у знахарстві, цілительтві та парапсихології».
В оголошенні чоловік зазначив: його «діяльність здійснюється згідно із ст. 41, 42, 43, 44 Господарчого кодексу України». По-перше, кодекс в Україні господарський. А по-друге, ст. 41 – це «Призначення i проведення судової експертизи», ст. 42 – «Висновок судового експерта», ст. 43 – «Оцiнка доказiв» ст. 44 – «Склад судових витрат».
Як-то кажуть: без коментарів. 
Одні «білою магією» гроші заробляти, другі – здаванням в оренду дитячих кабінетів, а треті – друкуванням сумнівних оголошень… І всім добре?
Оксана ЛАРІНА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%