Призов призупинили. А "дємбєль"?

Призов призупинили. А На час дії загальнонаціонального карантину задля недопущення поширення коронавірусу, в Україні тимчасово скасували призов громадян до армії. В тому числі й на Волині. А чи збережуться терміни закінчення строкової військової служби, а якщо їх продовжать, то коли хлопці повернуться додому?


Розпорядження про призупинення призову 18 березня ц. р. видав командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, генерал-лейтенант Олександр Сирський. Про це повідомила пресслужба Сухопутних військ ЗС України.
Зазначається, що військові комісаріати і територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на час дії карантину призупинять заходи призову громадян на строкову військову службу, пов’язані з викликом призовників до призовних дільниць та обласних збірних пунктів. Так триватиме до окремого розпорядження.
Натомість військові комісаріати і територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають продовжувати роботу з військово-обліковими документами та організовувати протиепідемічні заходи", – йдеться в повідомленні.
"Водночас головам призовних комісій рекомендується організовувати роботу комісій відповідно до обмежень, введених місцевими органами виконавчої влади", – деталізує портал "Обозрєватєль".
У той же час "Юридичний портал України" роз'яснює:
"Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, призовники цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Нагадаємо, що до 2020 року призову в армію підлягали юнаки віком від 20 років.
Військовий адвокат: після того, як Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призов на строкову службу, який передбачає зниження призовного віку в Україні, Міністр оборони заявив про те, що під час чергового призову юнаки віком 18 та 19 років не отримають повістки до військкомату. Однак така заява суперечить формулюванню Указу Президента України В. Зеленського (дослівно): «Призвати на строкову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років». Як видно, Президентський Указ виданий в імперативній формі і не містить будь-яких згадок про «добровільний» призов 18- і 19-річних громадян України.
Який термін служби в українській армії?
Згідно статті 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу», термін служби в армії становить:
18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти
12 місяців – для призовників з академічним ступенем магістра
У випадку оголошення воєнного стану або мобілізації, строковики не підлягають звільненню у запас і продовжують служити до прийняття рішення про демобілізацію.
Які терміни проведення призову на строкову службу в 2020 році?
Як і раніше, цього року буде проведено дві хвилі призовів у армію - весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України.
На 2020 рік встановлено такі дати призову на строкову службу в армію:
з 1 квітня по 30 червня - весняний призов 2020 року,
з 1 жовтня по 31 грудня - осінній призов 2020 року.
Військовий адвокат: важливо знати, що призовна кампанія в Україні може бути продовжена будь-якої миті протягом року лише на підставі Указу Президента (приймати новий закон для цього не потрібно). Саме у такий спосіб строки проведення «весняного» і «осіннього» призову були продовжені до 3-х місяців. Крім того, чинне законодавство України дозволяє Президенту в будь-який момент оголосити позачергові і додаткові призови строковиків, наприклад, в Нацгвардію (літній призов) або Прикордонну службу (зимовий призов). На жаль, відомості про проведення позачергових призовів особливо не афішуються, тому багато призовників виявляються зовсім не готовими до виклику в військкомат".
Отже, з одного боку для Волині існує чіткий план призову на строкову службу енну кількість сотень майбутніх солдатів. З другого, роботу призовних комісій тимчасово призупинено на час дії коронавірусного карантину. З третього, Президент Володимир Зеленський як Верховний Головнокомандувач у будь-який момент може його відновити.
Найголовніше, що якщо в Україні будже воєнний стан або мобілізація, то  військовослужбовці, які весною вислуждать встановлений термін служби, можуть і не повернутися додому. Бо якщо не буде заміни, то хто ж їх відпустить?
До речі, сам Володимир Зеленський строкової служби не приходив і по мобілізації в армії не служив.
Світлана КОМА.
Ілюстративне фото порталу "Обозрєватєль".

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%