Особива увага – самоізоляції прибульців з-за кордону!

Особива увага – самоізоляції прибульців з-за кордону! Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду зі своїми підлеглими та очільниками місцевої влади. Говорили, як врятувати людей і країну від коронавірусу... Чи доповіли йому про 17 тис. грн штрафу сільському дядькові, який вирішив продати відро яблук, невідомо.


В другій половині дня 25 березня ц. р. глава держави дистанційно поспілкувався з головами облдержадміністрацій та міськими головами обласних центрів.
До наради в режимі онлайн також долучилися Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Учасники обговорили питання вирішення проблем щодо непоширення та боротьби з COVID-19, що були озвучені представниками міст та областей після першої селекторної наради 22 березня.
«Більшість питань – до Міністерства охорони здоров’я. Найскладніші проблеми у найпростішому – достатній кількості засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, апаратів штучної вентиляції легень», – сказав глава держави.
Заступник керівника Офісу Президента й секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко детально розповів про те, як відбувся розподіл масок, комбінезонів, тестів, апаратів ШВЛ, які прибули в Україну літаком з Китаю в ніч проти 23 березня.
«Вчора ми викупили потрібні реагенти, і сьогодні о 10-й ранку вони були доставлені в регіональні лабораторії. Наші вірусологи консультують лабораторії щодо використання наданих засобів напряму – в телефонному режимі чи онлайн», – повідомив він.
На нараді також порушили питання функціонування продовольчих ринків.
Володимир Зеленський зауважив, що лише на місцях можна визначити, наскільки небезпечні й потрібні водночас ці ринки в населеному пункті, наголосивши на тому, що під час поширення інфекції коронавірусу такі торговельні майданчики становлять небезпеку, особливо для людей старшого віку, котрі там найчастіше й купують продукти.
«Великі ринки треба закривати одразу. Але раптом у маленьких містечках немає магазинів, і ці базарчики є основним джерелом харчових продуктів, треба думати, як вийти з такої ситуації. Біля ринків можуть бути патрулі, які, наприклад, обмежуватимуть кількість людей. Прошу регіони поставитися до цього питання відповідально», – наголосив Президент Володимир Зеленський», повідомляє пресслужба глави держави.
Цікаво, чи доповіли йому керманичі Рівненщини, як буквально цими днями на малій Батьківщині покійного народного депутата Ігоря Єремеєва, в с. Острожець Млинівського р-ну (за 25 км від м. Луцька), поліція оштрафувала сільського дядька на 17 тис. грн, який вийшов на центральну площу секла, щоб продати відро яблук?
Окремо з Прем’єр-міністром було обговорено соціальну підтримку медичних працівників та соціально незахищених верств населення, постачання ліків, які необхідні регулярно, а також можливість посиленої відповідальності для осіб, які порушують самоізоляцію, приїхавши з-за кордону».
Крім цього, Президентові України доповідають і про закордонний досвід. Зокрема, в Німеччині працюють фактично всі установи, але одночасно на роботу приходить не більше 30% співробітників.
Роман УСТИМЧУК.
На фото пресслужби Президента України: Володимир Зеленський спілкується з представниками влади міст і областей України.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%