Ігор Палиця ексклюзивно розповів, чому бореться з Covid-19 на Волині

Ігор Палиця ексклюзивно розповів, чому бореться з Covid-19 на Волині Якщо раніше думали, що система охорони здоров'я в Україні погана, а тепер виявилося, що її взагалі немає, то чому після звільнення профільних міністрів залишили на посадах причетних до знищення галузі на рівні областей, у тому числі й на Волині?!


Шила в мішку не втаїш. Тому першими про те, що Президент Володимир Зеленський 16 березня ц. р. провів неофіційну зустріч із олігархами та бізнесменами в Офісі Президента, дізналися журналісти проєкту «Радіо Свобода» «Схеми: Корупція в деталях».
У коментарі порталу «Бабель» глава Департаменту інформполітики Офісу Президента Ірина Побєдоносцева того ж дня пообіцяла, що Офіс Президента пізніше «випустить новину» з приводу цієї зустрічі. Обіцянки дотрималася. Правда, олігархів сором'язливо названо «представниками великого бізнесу»:
«Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із представниками великого бізнесу. На заході були присутні власники та топ-менеджери найбільших українських компаній і бізнес-груп. На нараді глава держави обговорив питання допомоги з боку великого бізнесу під час проведення заходів щодо протидії поширенню Україною Covid-19», – зазначалося в повідомленні.
Зокрема, йшлося про допомогу з закупівлею та постачанням великих партій тестів, необхідного медичного обладнання, захисних та дезінфікуючих засобів.
«Президент наголосив на важливій ролі, яку можуть і мають відігравати лідери українського бізнесу в ситуації безпрецедентних глобальних викликів, що наразі стоять перед країною.
«Бізнес має бути соціально відповідальним у скрутних ситуаціях для держави. Українці мають почуватися захищеними, коли звертаються в державні лікарні. І я наполягаю, щоб ви допомогли зараз. В Україні нині немає критичної ситуації, і ми сподіваємося, що зможемо гідно вийти з цього періоду, зберігши здоров’я та життя українців», – зазначив Володимир Зеленський.
Бізнесмени погодилися з пропозиціями Президента та пообіцяли надати всю необхідну допомогу державі у здійсненні превентивних заходів з протидії поширенню коронавірусу. Україна, запевнили учасники зустрічі, є простором стратегічних інтересів для представників великого бізнесу, які планують тут жити й працювати», – написала президентська пресслужба.
І буквально одразу після цієї наради на Волинь приїхав народний депутат України від Луцького округу №22, член групи «За майбутнє», засновник Благодійного фонду «Тільки разом» Ігор Палиця. І провів у сесійній залі велелюдну нараду!
Судячи по тому, що Ігор Петрович сидів у центрі столу президії, і тільки з по обох боків від нього голова облради Ірина Вахович та голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, що під час навіть дуже різких заяв Ігоря Палиці відеотрансляція зафіксувала, як новопризначена заступниця голови облдержадміністрації (нині основну увагу приділяє темі боротьби з коронавірусом) Тетяна Щербак на знак згоди постійно кивала головою, то всім присутнім стало очевидно: їх зібрав не просто народний депутат і колишній голова облради, а людина, наділена особливими повноваженнями.
Керівниця порталу «Українська правда» Севгіль Мусаєва, з якою вдалося особисто познайомитися під час літнього проведення міжнародного тренінгу для журналістів у столиці, підтвердила реноме очільниці медіа, для якого не існує перешкод у спілкуванні з бідь-якими співрозмовниками. І хоча особисті номери телефонів сильних світу цього, як правило, утаємничені, а якщо їх комусь і вдасться дізнатися, то зі сторонніми чи нецікавими ніхто не буде говорити, працівники Севгіль Мусаєвої зуміли здійснити неможливе: поговорили фактично з усіма учасниками зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським, а також із Ігорем Палицею, який не був в Офісі глави держави на Банковій і заперечив, що Володимир Зеленський просив його взяти під контроль боротьбу на Волині з інфекцією  SARS-CoV-2  та  захворюванням Covid-19.
Ось як, за версією порталу «Українська правда», неофіційно домовилися розподілити сфери впливу та відповідальності:
Рінат Ахметов: Івано-Франківська, Львівська та Донецька області.
Віктор Пінчук, Фаді Храйбе: Дніпропетровська область.
Вадим Новинський: Херсонська область і Миколаїв.
Юрій Косюк: Вінницька та Черкаська області.
Ігор Палиця: Волинська область (на зустрічі не був присутнім).
Олександр Ярославський: Харківська область
Андрій Ставніцер: Одеська область.
До речі, останній у списку олігарх чесно сказав про стан справ:
«Я патріот, але мушу визнати, що готовність до епідемії нульова».
З оцінкою правди про реалії сьогодення з боку власника компанії TIS Андрія Ставніцера з вірогідністю 99% міг би підписатись кожен із тих, хто зараз допомагає регіонам.
Але найкраще в подібних випадках надати слово першоджерелу. В нашому випадку найбільший інтерес викликає позиція Ігоря Палиці.
Ось фрагмент розмови з ним, опублікованої «Українською правдою» 26 березня ц. р.:
Бізнесмен і один з лідерів парламентської групи «За майбутнє» Ігор Палиця також не був на зустрічі у Президента Володимира Зеленського. Однак це не завадило йому стати центральною фігурою, яка займається допомогою медичній сфері Волинської області.
Ігор Палиця за попередньої влади був главою Волинської облради, тож вибір регіону несподіваним не був. Крім того, він разом зі своїм бізнес-партнером Ігорем Коломойським мають значні фінансові інтереси в цій області.
Розмову з Ігорем Палицею записати у формі класичного інтерв'ю не вдалось через його завантаженість. Натомість вона відбулась у формі розлогої переписки у месенджері WhatsApp.
– Чи ви були на зустрічі з президентом, коли він зібрав на Банковій весь великий бізнес? Якщо так, то про що президент вас просив, що говорив?
– Я на зустрічі не був, не запрошували. Мене ніхто ні про що не просив. Все, що я роблю, це все з власної ініціативи і без ніяких контактів з Києвом.
– У вас взагалі з цього приводу не було розмов з президентом? Наприклад, на тій зустрічі домовилися, що кожен бізнесмен перерахує у благодійний фонд по 2 мільйони доларів? Вас про це просили?
– Ні, не просили. Я з президентом останній раз розмовляв в кінці жовтня по телефону, коли він запитав, чому я вважаю, що за закон про Верховний Суд не можна голосувати в такій редакції. Наша група не голосувала тоді, а закон три тижні тому був визнаний таким, що не відповідає Конституції.
– Тобто зараз ви самі вирішили допомагати області? В чому саме ви бачите свою роль? Кого зі своїх людей ви залучаєте? Як відбувається координація з місцевою владою?
– Вирішив сам, разом з фондом (благодійний фонд Ігоря Палиці – УП). Координація з місцевою владою повна, розуміння є.
– Яка ваша безпосередня участь? Ви ходите на оперативний штаб області?
– На оперативний штаб не ходжу, займаюся практичною роботою кожен день з лікарями безпосередньо, на зайві наради для олівця час не витрачаю. Сьогодні все має іти швидко і в режимі онлайн. Хоча мене і не запрошують на штаб. Керівники всіх підрозділів області спілкуються зі мною напряму з усіх потреб і питань, без зайвих прокладок.
– Які проблеми на Волині головні? Що критично важливо зараз зробити? Як і чи вдається ці проблеми вирішувати?
– Основна проблема – відсутність в країні необхідних речей та обладнання. Все інше вирішується по плану.
– Маєте на увазі тести-маски-захист для лікарів? Чи щось ще? Чого бракує?
– Все. Гроші закумульовані – 120 мільйонів на рахунку обласної лікарні. З понеділка почали проплачувати рахунки.
– Це з місцевих бюджетів? Чи ваші й інших бізнесменів?
– Це гроші обласні і місцеві. Мій фонд проплачує рахунки напряму по замовленню головного лікаря.
– Зараз у всіх одна проблема: навіть якщо є гроші, то неможливо нічого купити через страшну конкуренцію. Які значні речі, обладнання уже вдалося купити для області?
– Везуть новий комп'ютерний томограф, чотири апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ). Один привезли. Повністю закінчується переобладнання корпусу в Боголюбах (село під Луцьком – УП) на 240 ліжок, по два в палаті з санвузлом в кожній.
Змонтована киснева станція, встановлюється 20 апаратів ШВЛ, обладнані умови для проживання персоналу в карантині, приведена в необхідний стан реанімація.
– А якщо оцінити за шкалою від 1 до 10, то яка готовність області до епідемії?
– Ми робимо все, що можемо.
– Скільки опорних лікарень у ваші області? Скільки пацієнтів одразу вони можуть прийняти? Чи готові вони до критичних навантажень?
 – В мене немає такої інформації.
– Що найбільше вас вразило, коли ви почали занурюватись у стан справ медицини в області?
– Нічого. Мене більше всього вразила безпорадність влади на рівні держави.
– Скільки грошей ви уже витратили/готові витратити і як приблизно оцінюєте загальну цифру потреб?
– Наповнив фонд на 20 мільйонів гривень. Витратив уже 8, на решту чекаємо рахунків. Буду шукати стільки грошей, скільки буде потрібно».
«Ми вийшли з цієї розмови з чітким розумінням, що все катастрофічно погано. І все залежить лише від нас, тому що у влади немає ані плану, ані грошей, ані кваліфікованих людей», – не під запис розповів УП один із учасників зустрічі.
І тому виникає цілком логічне запитання: чому в державі змінюються президенти, парламенти, уряди, очільники МОЗ, які довели систему охорони здоров'я до ручки, а в областях «священними коровами» залишаються начальники облздоровуправлінь? На Волині, наприклад, із часів Помаранчевої революції медгалузь очолює Ігор Ващенюк, який і зараз в складі оперативного штабу облдержадміністрації «координує» зусилля щодо подолання поширення Covid-19. Невже в області всі попередні «реформи», котрі він неухильно впроваджував, дали хоча якийсь позитивний результат? Куці госпітальні округи, катастрофічно обрізані опорні лікарні, ліквідовані ФАПи та дільничні лікарні в селах, врешті-решт, фактично ліквідована санепідемслужба,котру доводиться відроджувати з нуля, невже це ті показники, котрі є аргументом для продовження існування на цій посаді Ігоря Ващенюка? Власне, не лише як держслужбовця, а й приватної особи, бо відсутня інформація про те, як він особисто допомагає боротьбі з коронавірусом... 
Саме через фактичну відсутність системи охорони здоров'я на Волині та існування на посадах відповідальних за цей жалюгідний стан речей і доводиться Ігореві Палиці та іншим представникам соціально відповідального бізнесу брати ініціативу на себе, витрачаючи при цьому мільйони гривень...
А тим часом у МОЗ повідомили нову статистику:
За даними ЦГЗ, станом на 22:00 25 березня в Україні 145 лабораторно підтверджених випадків  Covid-19, із них 5 летальних, 1 пацієнт одужав. За добу виявлено 32 нові випадки. Зокрема, у Волинській обл., крім семирічної дівчинки з с. Гірка Полонка Луцького р-ну, ще один. Але хто саме зазнав ураження, не повідомляється.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото пресслужби Президента України: Володимир Зеленський зустрічається з олігархами, яких названо «представниками великого бізнесу».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%