Центральна влада зовсім берега пустилася?

Центральна влада зовсім берега пустилася? Ірина Констанкевич: Карантин не вічний, тимчасову епідемію буде подолано.  Але чи відродимо те, що намагається знищити Уряд Дениса Шмигаля під виглядом боротьби з епідемією?


26 березня нарешті відбулася зустріч керівників парламентських фракцій та груп із главою Уряду Денисом Шмигалем. Він представив свій план боротьби з епідемією, і почуте викликало в присутніх справжній шок.
Тривала дискусія завершилася тим, що до Штабу по боротьбі з епідемією виконавча влада нарешті погодилася включити спікера парламенту Дмитра Разумкова та по 1 представникові від фракцій та груп. Але чи варто очікувати чогось продуктивного?
У соцмережах Ірина Констанкевич, народна депутатка України від Маневицького округу №23, яка входить у групу "За майбутнє", 26 березня ц. р. оприлюднила чітку позицію щодо недопустимості урядових маніпуляцій із бюджетними фінансами.
"Карантин не вічний. Це тимчасова епідемія, і незабаром ми цей вірус подолаємо. А чи відновимо, те що буде зруйновано непродуманими урядовими рішеннями?", - поставила питання Ірина Мирославівна і означила біди, котрі спонукали його виникнення:
"Уряд обнулюють освіту, культуру, науку, кіно, місцеві громади..... Але Стабілізаційний фонд створять, та при цьому є і "священні корови" - на судову адміністрацію навпаки додадуть 1,2 млрд грн! А чи знімають багатомільйонні зарплати і премії топ-чиновників: смілянські, коболєви, лещенки, вітренки, генераліт різноманітний - де ж вони у підтримці країни в час епідемії?!".
Отже, урядовим проектом змін до Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік запропоновано здійснити секвестр бюджету, тобто, передбачається скорочення як доходної, так і видаткової його частин.
При цьому, вивільнений ресурс коштів запропоновано спрямувати на одну нерозподілену бюджетну програму – «Стабілізаційний фонд» (код 3511380) із обсягом бюджетних призначень 124,2 млрд грн, які Уряд буде розподіляти у ручному режимі.
Чим це загрожує?
Ірина Констанкевич пояснює:
"Загальне скорочення видатків і кредитування бюджету передбачено в обсязі 55,3 млрд грн за рахунок повного зняття фінансування у 2020 році життєво важливих галузей та сфер, зокрема:
У сфері розвитку місцевих громад та територій:
- Державного фонду регіонального розвитку 7,5 млрд грн;
- Субвенції місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад 2,1 млрд грн;
- Субвенції місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 2 млрд грн.
У сфері агропромислового комплексу:
- Фінансової підтримки сільгосптоваровиробників 4 млрд грн.
У сфері освіти:
- Субвенції місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти 1,6 млрд грн;
- Субвенцій на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" і на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» 2,9 млрд грн.
У сфері культури:
- Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі 0,13 млрд грн;
- Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів 0,623 млрд грн;
- Державна підтримка кінематографії 0,75 млрд грн.
У сфері соціального захисту:
- Виплат пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі 8,24 млрд грн;
- Виплат деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення 1,9 млрд грн".
Ірина Констанкевич звертає увагу:
"При цьому статті видатків Державного бюджету на функціонування Кабінету Міністрів, Офісу Президента, Апарату Верховної Ради, Державної судової адміністрації залишилися без змін, хоча в надзвичайній ситуації «оптимізувати» треба було і ці напрямки. Окрім цього слід нагадати, що буквально 2 місяці, коли уже була відома ситуація з коронавірусом у Китаї, відтак і ризики для України, Центральною виборчою комісії було перераховано з Державного бюджету 467,3 млн. грн (!!!) на відшкодування витрат політичним партіям, пов’язаних із фінансуванням їх передвиборної агітації на виборах влітку минулого року.
Варто зазначити, що в проекті змін бюджету не запропоновано і не зазначено саме конкретних напрямів спрямування і використання консолідованих коштів за програмою «Стабілізаційний фонд» (код 3511380), а просто надається право Уряду за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, за поданням головного розпорядника бюджетних коштів, яке вноситься через Міністерство фінансів України, у разі необхідності з відкриттям нових бюджетних програм у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто, наразі не визначено чітких першочергових напрямків використання коштів Стабілізаційного фонду, але повне скасування фінансування життєво важливих галузей та сфер нашої держави здійснюється!".
Відтак, Ірина Констанкевич від себе особисто і своїх колег вимагає невідкладно:
"1. Переглянути доцільність формування Стабілізаційного фонду у зазначеному обсязі (124,2 млрд. грн) в бік зменшення його призначень.
2. Відновити частину видатків державного бюджету, що складають ресурсну частину бюджетів місцевого самоврядування (наприклад, Державний фонд регіонального розвитку, соцеконом, інфраструктурна субвенція тощо).
3. Зберегти у 2020 році державну підтримку сільгосптоваровиробників, а також фінансування вище зазначених пріоритетних напрямків у галузі освіти, культури та соціального захисту населення.
4. Визначити Стабілізаційний фонд в межах спеціального фонду Державного бюджету із зазначенням конкретних джерел його формування.
5. Зазначити конкретні напрями використання коштів із визначенням орієнтовних меж бюджетних призначень за кожним із напрямком".
Після завершення зустрічей керівництва парламенту та урядовців сторони не змогли точно домовитися про дату позачергового засідання Верховної Ради України. За ці кілька днів Кабмін Дениса Шмигаля та ті, хто його проштовхнув у владу, повинні або врахувати пропозиції здорової частини парламенту, або ризикують потрапити в чергову фазу перезавантаження влади. Причому, всієї.
Роман УСТИМЧУК.
На фото з відкритих джерел: спікер Дмитро Разумков проводитьнараду з керівниками фракцій та урядовцями.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 10%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (18) - 60%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 16.7%
Мене це не стосується. (2) - 6.7%