Що відомо про «праву руку» голови облдержадміністрації?

Що відомо про «праву руку» голови облдержадміністрації? Новий перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Кирильчук волинянин, який пройшов школу Антона Кривицького і Бориса Клімчука. А це багато чого вартує!


Леонід Кирильчук, як повідомило Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації, почав працювати на посаді від 26 березня ц. р. Що відомо про Леоніда Олексійовича, крім того, що він свого часу отримав почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України»?
Незважаючи на доволі потужні посади, котрі він займав після роботи слюсарем на авіазаводі, навчання в Львівському політехнічному інституті (інженер-будівельник), служби в армії та на посаді інженера планового відділу спеціалізованого ремонтно-будівельного управління в російському м. Кіров (відправили за розподілом як молодого спеціаліста) та інженера технічного нагляду Управління капітального будівництва Луцького міськвиконкому, Леонід Кирильчук на відміну від багатьох високопосадовців волів завжди триматися в тіні і на трибуну з зайвими промовами ніколи не ліз.
Мабуть, цьому навчився в період роботи начальником Управління капітального будівництва Луцького міськвиконкому, яке очолював у 1987-1994 рр., коли тодішній міський голова Антон Кривицький вирішив на річці Стир у м. Луцьку збудувати Гідропарк, нічим не гірший від заток у Ковелі, Тернополі чи Рівному. Та норовлива річка не піддалася, і гідрооб'єкт вимальовувався доти, доки плавучий земснаряд невтомно добував із річкового дна тони грунту. Потім інтерес влади до цього напрямку разом із грошима вичерпалися, земснаряд, не витерпівши лихої долі, перекинувся і затонув, і в цій історії було поставлено крапку.
Проте школа Антона Кривицького, потужного управлінця, стратега та політика, даремно для Леоніда Кирильчука не минула. Він ніколи не балотувався в депутати міської чи обласної рад, як цю полюбляли й досі люблять окремі чиновники міськвиконкому, а послідовно та розмірено крокував по своїй професійній стезі будівельника та управлінця. Тож не випадково у 1994-1998 рр. успішно працював просто заступником голови Луцького міськвиконкому, а до травня 2006 р. – заступником із питань діяльності виконавчих органів влади.
Коли ж вибори міського голови виграв Богдан Шиба, Леонідові Олексійовичу в новій владній команді не знайшлося: він аж до серпня 2010 р. підприємець, власник і керівник туристичної фірми «Прем'єр-тур Волинь»...
У цей же ж період 2006-2010 рр. його колишній шеф Антон Кривицький працював у голів облдержадміністрації Володимира Бондаря і Миколи Романюка начальником Головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
Після зміни президентської влади в 2010 р. усе змінилося й на рівні області та міста. Зокрема, Микола Романюк виграв вибори Луцького міського голови, і радником у нього почав працювати Антон Кривицький.
А посаду голови облдержадміністрації зайняв Борис Клімчук, який теж мав добрий нюх на хороші кадри.
Ось що Борис Петрович сказав про появу Леоніда Кирильчука на посаді начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури (потім начальника Управління інфраструктури та туризму і до березня 2014 р. – директора Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації) на пресконференції в липні 2010 р.:
«Молодих хлопець, який застоявся, бо три роки ніде не працював в органах влади, але ця кандидатура «не темна конячка», а гарний спеціаліст».
Все змінила Революція Гідності. Ні Григорій Пустовіт, ні Володимир Гунчик, ні Олександр Савченко на губернаторських посадах не бачили ніякого застосування для Леоніда Олексійовича, тому він після вимушеного безробіття  з січня 2015 р. до квітня 2017 р. – керівник підрозділу з фінансово-економічної та інформаційної безпеки ТзОВ «Світ Каменю» у м. Луцьку. Саме тоді йому виповнилося 60 років і він отримав право на пенсію, тому ніяких посад ні в бізнесі, ні в органах влади не займав. І на вибори в депутати різних рівнів не балотувався.
І ось 26 березня 2019 р., після погоджень із Офісом Президента та Кабміном, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко підписав розпорядження про призначення Леоніда Кирильчука першим заступником керівника обласної виконавчої влади.
Поза всіляким сумнівом, це правильне рішення. Хоча б тому, що в м. Луцьку та на Волині Леонід Кирильчук справді не «не темна конячка», а фахівець в будівельній та інфраструктурній сферах. Він знає, як працює сама система органів влади, а також вміє тримати удар та ніколи не випинається на трибуну чи в телестудію. Важливо також, що Леонід Олексійович не тільки фактично все своє свідоме життя працює в області, але й корінний волинянин. Про наявні кадри йому теж розповідати не треба, він і так знає, хто чим дихає.
Відтак, після призначення 3 грудня 2019 р. Юрія Погуляйка головою облдержадміністрації та актуалізації Леоніда Кирильчука на посаді першого заступника команда керівників державної виконавчої гілки Волині фактично сформована. До цього заступниками Юрія Михайловича стали запрошені з-за меж області Олександр Троханенко та Тетяна Щербак, а також луцький бізнесмен-перевізник Анатолій Костик.
Також заступницею голови облдержадміністрації й надалі працює Світлана Мишковець, яка почала свою трудову вахту на цій посаді ще за часів губернатора Володимира Гунчика та президентства Петра Порошенка.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації: Леонід Кирильчук на другому поверсі споруди органів влади Волині на луцькому Київському майдані, 9.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 23.1%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 57.7%
Мене це не стосується. (0) - 0%