Covid-19 вилікував валюту і вбиває гривню

Covid-19 вилікував валюту і вбиває гривню Ще на початку березня долар США в Україні коштував менш як 25 грн, але на піку пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції та обвалом світових ринків паніки котирування перевищили 28 грн. А в самих США валюта стабільна, а 12 квітня карантинні обмеження для економіки повністю скасують!


Колеги з «Радіо Свобода» деталізували, що Національний банк України встановив на 27 березня 2020 р. курс 28 грн 14 коп. за долар США. Це на 18 копійок більше за офіційний курс на 26 березня і є найгіршим показником для національної валюти за 14 місяців!
Вищими офіційні котирування долара в Україні були в січні 2019 р.: на 11 січня курс складав 28 грн 27 коп., на 14 січня – 28 грн. 15 коп. Після цього гривня впродовж 2019 р. невиправдано зміцнювалася, аж до рівня 23 грн 26 коп. за долар США станом на 26 грудня 2019 р.
«На українському міжбанківському валютному ринку торги 26 березня відбувалися з перевагою попиту. Національний банк України виходив на ринок із пропозицією долара (по 28 грн 22 коп.), щоб не допустити надмірного послаблення гривні. Сесія завершилася на рівнях 28 грн 22 коп. за долар США (дані Finance.ua)», – повідомляється.
«Дії великих гравців сформували сьогодні тренд на міжбанку, а вихід на торги регулятора встановив верхній поріг руху курсу», – відзначили експерти сайту «Мінфін».
Ще на початку березня долар США в Україні коштував менш як 25 грн, але на піку пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції та обвалом світових ринків паніки котирування перевищили 28 грн за один «бакс».
А тим часом епідемія коронавірусу поширюється і в самих Сполучених Штатах Америки, де станом на 26 березня, як повідомляє газета «New York Times», зафіксовано 69 тис. 18 випадків захворювання на Covid-19 в 42 штатах, є 1 тис. 42 померлих і  616, які повністю одужали.
Найбільше хворих у штатах Каліфорнія, Вашингтон та Нью-Йорк.
Утім, на стабільність валюти це аж ніяк не вплинуло. А Президент США Дональд Трамп заявив, що з 12 квітня в країні відмінить карантинні обмеження.
У своєму Twitter Дональд Трамп написав, що вирішення проблеми не може бути гіршим, ніж, власне, сама проблема. Тому Президент США пообіцяв скасувати всі обмеження для економіки, ухвалити потрібні рішення для держави та «пройти цей шлях».
Світлана КОМА.
Ілюстрація від «Радіо Свобода».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%