Полковник "Шумахер"

Полковник

«Прийшов, пробачив переміг» і… далі пішов. За таким принципом шахрай наживався на волинянах, яким пропонував за певні кошти допомогти у купівлі автомобіля. Два місяці діяв його липовий офіс в обласному центрі. Зібравши чималий урожай, псевдобізнесмен уже брався за валізи. Однак вчасно нагодилася міліція, до якої звернулися обдурені ним клієнти. Тепер за шахрайство молодий чоловік відповідатиме перед законом. Але як швидко ошуканим людям повернуть кошти і чи повернуть узагалі – поки не відомо. 

Шахрай навідався на Волинь з-за кордону, позаяк є громадянином іншої держави. Однак це не завадило йому легко увійти в довіру українців, зокрема – лучан. Чоловік, за словами начальника управління МВСУ у Волинській області Олександра Терещука, зняв недешевий офіс у одному з престижних районів Луцька. Найняв бухгалтера та ще кількох працівників. Вчасно розраховувався за оренду. Тобто, на перший погляд, сумлінно розпочав свій невеличкий бізнес у різних напрямках, один із яких – продаж автомобілів. А бізнес полягав ось у чому… Заїжджий спритник домовлявся з клієнтом за певну суму продати необхідний транспортний засіб. Укладали договір…
– Гроші передавали просто в руки. Суми чималі: і 30, і 40 тисяч доларів, 250 тисяч гривень… Сьогодні задокументовано 15 епізодів. Загалом сума сягає мільйона гривень.
Наразі чоловік перебуває під вартою. Волинські правоохоронці супроводжували його аж до Хмельниччини, де й затримали.  «Шумахер», кажуть в органах внутрішніх справ, добре готувався до злочинної діяльності. Під час обшуку в нього знайдено кілька посвідчень серйозних структур, скажімо органів внутрішньої безпеки міліції. А також – форму з погонами полковника, яку він використовував під час «роботи». Вилучили в нього два дорогих автомобілі та ще деяке майно. Питання про повернення коштів ошуканим волинянам вирішуватиме суд. Серед потерпілих – і персонал офісу, яким роботодавець обіцяв високу зарплатню, а не дав жодної копійки. 
Шахрай працював на теренах України тривалий час. Раніше мав проблеми із законом. Після затримання з’ясувалося, що чоловік перебуває в розшуку на теренах іншої держави. Тому в міліції просять волинян уважно придивитися до фото спритника (можливо, зголоситься хтось із ним ошуканих людей), а всіх, хто планує придбати автомобіль, – добре перевіряти, з ким маєш справу. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото СЗГ УМВСУ у Волинській області: «названий бізнесмен» тепер у місцях тимчасового тримання; іноді він вбирався у форму полковника та прикривався посвідченням органів внутрішньої безпеки міліції. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%