Лариса Духневич допомагала багатьом. І в тому числі Ігореві Чубу!

Лариса Духневич допомагала багатьом. І в тому числі Ігореві Чубу! Третій день в області продовжуються гарячі дискусії про те, що директорка КЗ «Луцька міська клінічна лікарня Луцької міської ради» Лариса Духневич захворіла на Covid-19... 


Але пора гідно оцінити вчинок Лариси Петрівни, яка наважилася розкрити і власні персональні дані, і сказати правду. А також нагадати, що Лариса Духневич на посаді головного лікаря завжди намагалася надати максимум допомоги максимально можливому числу лучан, у тому числі й колегам-журналістам.
Отже, коротка передісторія. 27 березня на віртуальній прес-конференції заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак і начальник облуправління охорони здоров'я Ігор Ващенюк відмовилися підтвердити чи спростувати, що під «літньою жінкою з Луцького району», котра захворіла на коронавірус, мається на увазі саме Лариса Петрівна: послалися на «лікарську таємницю» та «захист персональних даних особи»...
До чого призводить замовчування суспільно важливої інформації, показує сумній досвід Тернопільщини.
«У Монастириському р-ні Тернопільської обл. станом на 18:00 28 березня зареєстрували 41 факт ураження на короновірус, серед потерпілих 24 заражених медичних працівників. Заступник голови Монастириської райдержадміністрації Павло Дронь повідомив, що серед інфікованих 7 лікарів, 11 медсестер та 6 молодших медичних сестер. Один лікар сімейної медицини – госпіталізований. Окрім цього, також хворими є два держслужбовці, один священник та один завідуючий дитячим садком.
За повідомленням Павла Дроня, усього на 18:00 підтвердили 41 випадок зараження. У місті Монастирська – 23 інфікованих, у селі Швейків – 7, у селі Ковалівка – 4, один із яких летальний, у селі Горішня Слобідка – 2, у селі Долішня Слобідка – 2, у селі Бертники, Чехів та Гончарівка по 1 випадку зараження. Вдома на самоізоляції серед них перебувають 29 осіб. Стан їх легкий. Районні лікарні нарешті отримали 28 березня 300 тестів для діагностування Covid-19», – повідомляють колеги з порталу «Українська правда».
До речі, про що не розповів чиновник, але повідомили прості громадяни: на виклик до першого хворого бригада медиків виїхала фактично голіруч, одягнута лише в костюми, подаровані небайдужими, з якими потім не знав, що робити, і, ймовірно, вони також сприяли розповсюдженню SARS-CoV-2. Крім цього, лише з допомогою волонтерів через добу вдалося дезинфікувати автомобіль «Швидкої допомоги», котрий, як виявилося, і став джерелом поширення зарази.
Але вже 28 березня в другій половині дня сама директорка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич підтвердила очевидний факт колегам із порталу «Перший канал соціальних новин», які наважили потурбувати Ларису Петрівну в реанімації обласної інфекційної лікарні, підтвердила, що захворіла на коронавірус, і пояснила, як це сталося:
«Так, мені дійсно кілька днів тому поставили діагноз «коронавірус». До речі, чутки про те, що я приїхала з хворобою з-за кордону – цілковита неправда. За кордоном не була. Скоріш усього, інфікувалася, коли вела огляд одного з пацієнтів, який нещодавно повернувся з-за кордону. Наразі ця людина в самоізоляції під наглядом. У перший же день, коли у мене піднялася температура, я залишилася вдома, на самоізоляції. Тоді ж мені зробили експрес-тест на коронавірус. Він виявився негативним... Через тиждень мені погіршало. Госпіталізували в Луцьку міську клінічну лікарню. В окрему палату, щоб не контактувати з іншими хворими, з обмеженим доступом персоналу. Діагностували пневмонію. Повторно зробили тест на грип і коронавірус. Коронавірус підтвердився. Тоді мене – у середу, 25 березня – перевели на лікування у Волинську обласну інфекційну лікарню. Тобто, у міській лікарні я пробула неповних три дні. Під час лікування дотримувалися усіх санітарно-гігієнічних норм і обмежень. Усіх осіб, які зі мною контактували – а це п'ятеро людей – відправили на карантин, вони – під наглядом. Усе під контролем, ситуація контролюється санепідеміологами. Усім, хто допомагає у цей складний час – вдячна за допомогу і підтримку».
«Щодо підтримки Лариси Духневич, то вона на неї заслуговує, хоча, звичайно, в шафі не одного головного лікаря свій скелет компроматів. Пригадую класичний випадок, коли Лариса Петрівна одразу, незважаючи на пізню годину, відреагувала на проблему. Він стосувався журналіста Ігоря Чуба (на жаль, уже покійного), який у непритомному стані внаслідок нападу злочинців чи падіння та удару головою об асфальт у м. Луцьку був доставлений без документів у міську лікарню, – пригадує головний редактор «Волинської газети», заступник голови облорганізації НСЖУ Володимир Данилюк. – Я багато років особисто знав Ігоря Чуба: ще з навчання в Луцькій школі №7, потім спільної роботи в газеті «Віче»... Тож коли в 2013 р. дізнався про те, що сталося з Ігорем Вікторовичем, мабуть, від колеги Елли Коротинської, як тоді ще як секретар волинського осередку НСЖУ звернувся до Лариси Духневич. Вона одразу вжила всіх заходів, Ігоря Чуба з коридору перевели в реанімацію, але виникла проблема відсутності грошей на лікування. Зрозуміло, що тоді був на посаді голови облдержадміністрації Борис Клімчук, який не рівня всім іншим очільникам виконавчої влади області, бо знав, шанував усіх журналістів та спілкувався з ними в будь-яку пору дня і ночі. Тож Борис Петрович через свій Благодійний фонд «Рідна Волинь» невідкладно перерахував навіть більшу, ніж було потрібно, суму коштів цільовим призначенням на лікування Ігоря Чуба. Невикористані гроші, до речі, потім були використані на допомогу іншим пацієнтам лікарні».
Тому слід гідно оцінити вчинок Лариси Духневич, яка наважилася повідомити про своє ураження інфекцією  SARS-CoV-2 та захворювання на Covid-19, а також висловити глибоке співчуття уповноваженим робити подібні заяви, насамперед, начальнику облздоровупру Ігореві Ващенюку.
Відтак, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко повинен вжити вичерпних заходів, щоб спроба замовчування суспільно значимої інформації щодо коронавірусу на Волині була першою, але останньою.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото з відкритих джерел: таким був Ігор Чуб.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 8.8%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (21) - 61.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (6) - 17.6%
Мене це не стосується. (2) - 5.9%