Бунт по-шацьки

Бунт по-шацьки

Спільна тільки болячка добра. Ця приказка як нікому іншому пасує спілці споживчої кооперації. Доки одна група пайовиків спільно з підприємцями звинувачує керівництво облспоживспілки у зловживаннях, а правоохоронці беруть звернення луцьких торговців до відома і здійснюють нове розслідування кримінального провадження щодо протидії господарській діяльності та заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, назріває конфлікт серед шацьких пайовиків.

У відповідь на публікацію «Волинської газети» від 6 березня  ц. р. «Чия власність у облспоживспілці?» шачанка Віра Ковальчук (як сама представилася – пенсіонерка і пайовик) написала листа до редакції, де зокрема йшлося: «Питання, чия власність у облспоживспілці, по всьому видно, цікавить і колишніх, і нинішніх керівників райспоживспілок області, в тому числі й нашого Петра Степановича Склезя». Аби отримати відповідь на всі зауваження щодо власності, ініціативна група пайовиків Шаччини провела збори частини дільниць. «Хай пайовики інших районів почитають і проаналізують, чи не те саме ж відбувається у них, чи не так само керівники бунтують за правду, щоб закрасити свої гріхи», – з такими аргументами просить Віра Ковальчук розказати про рішення зборів частини пайовиків.


«25 лютого члени Шацького районного споживчого товариства провели збори пайовиків дільниць №1-3. Нелегко провести таке зібрання, тому що більшість пайовиків вже у поважному віці. А от голова правління райСТ Петро Склезь, який зарахував себе уповноваженим дільниці №3, на збори не прийшов. І не вперше продемонстрував неповагу до пайовиків. На зборах говорили про те, що за підписом «зборів уповноважених» було здійснено багато протиправних дій, – пише Віра Дмитрівна. – Наприклад: про прийняття та внесення змін до статуту; про розпродаж майна споживчого товариства; без повідомлень і згод членів райСТ їх перевід з дільниці на дільницю; виключення пайовиків із членства без відома дільниці і самого пайовика; при виключенні пайовика  з членства не проводили з ним розрахунків…; відсутність звіту перед пайовиками про фінансово-господарську діяльність райСТ». Учасники зборів серед усього іншого постановили, аби відповідна ревізійна комісія за участі членів товариства провела інвентаризацію фінансово-господарської діяльності товариства, а згодом за результатами інвентаризації були проведені збори членів райСТ і надана правова оцінка діям голови і правління.


На таку «революцію» Петро Склезь згодом відповів на сторінках місцевої преси. Де сказав, що збори пайовиків, про які йдеться, є нелегітимними, а Віра Ковальчук навіть не є членом споживчого товариства, бо виключена з таких 22 березня минулого року. А відтак скликати збори і називати себе головою дільниці №3 не мала права. Ініціювати збори, за його словами, можуть не 20 людей, як це було, а тільки більше половини членів. Згодом керівник аргументує й інші претензії: щодо законності продажу майна, розрахунків із пайовиками тощо.

За браком газетної площі не будемо детально розказувати про взаємні звинувачення й контрзвинувачення. Висновок напрошується один: ревізії потребує не тільки кооперація Шаччини, Ківерцівщини чи якогось іншого району. Схоже, скрупульозної перевірки вимагає вся мережа споживчої кооперації області. Точніше – те, що від неї залишилося. Тому всю свою  енергію пайовикам, активістам, керівникам колишнім і нинішнім варто було спрямувати – на написання заяв, звернень, позовів у правоохоронні структури та судові органи. На розсуд Феміди. Бо інакше всі припущення про порушення є тільки припущеннями…

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

До теми. Тим часом, схоже, дійсно діяльність споживчих товариств втрапила у поле зору правоохоронних структур. Ще 4 березня прокуратура області заявила про початок  розслідування кримінального провадження щодо зловживанням службовим становищем керівництва ВОССТ – у відповідь на звернення до правоохоронців підприємців Завокзального ринку в Луцьку. Про результати розслідування поки не відомо. А 20 березня прокуратура області повідомила про скерування до суду матеріалів щодо отримання неправомірної вигоди під час продажу приміщення керівником одного з товариств споживчої кооперації Ківерцівського р-ну.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%