Захворів... монах із жіночого монастиря!

Захворів... монах із жіночого монастиря!


Наразі отець Калістрат перебуває в рідному селі в умовах ізоляції, святу обитель продезинфікували.

Журналісти райгазети : «Нове життя» Здолбунівськогор-ну сусідньої Рівненської обл. повідомили приголомшливу новину: уродженець с. Новосілки, монах, служив у Свято-Троїцькому Дерманському жіночому монастирі, який розташований у с. Дермань Друга.
Сільський голова Дермані Другої Володимир Каменяка повідомив: «Так, дійсно отець Калістрат вів служби у монастирі, але стверджувати що він проводив їх після того як заразився не можу. Чув від людей у селі, що він працював на підміні ще у церкві с. Верхів Острозького району».
Монастир, який належить до юрисдикції РПЦ (УПЦ-МП) у селі закрили ще 1 квітня 2020 р. вранці, 2 квітня призначено відповідні тести.
Крім цього, у зв’язку з виявленим випадком Covid-19 було проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Здолбунівського району та районний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. На ньому обговорили питання посилення карантинних заходів у деяких селах.
Слід зазначити, що випадки зараження в Західній Україні серед священнослужителів не поодинокі. Президент Молдови Ігор Додон заявив,  що група паломників із його країни інфікувалася під час відвідування Почаївської лаври РПЦ (УПЦ-МП). А в одному з сіл на Тернопільщині батюшка помер після чину поховання померлого на Covid-19.
Наразі серед священнослужителів Волині хворих на коронавірус немає (або про них не повідомляють). Але загроза існує. Власне, її збільшив факт відспівування зараженого на Covid-19 лікаря-гінеколога обллікарні Ореста Тимчака в нижньому храму Луцького Свято-Троїцького кафедрального собору ПЦУ, який після панахиди ретельно оброблено антисептичним розчином. 
Тому в усіх храмах та монастирях області, незалежно від конфесійної приналежності, мають бути вжиті суворі карантинні заходи, а всіх священиків та інших служителів релігії треба протестувати, що повинні організувати єпископи відповідних єпархій.
Світлана КОМА.
На фото газети «Нове життя»: центральний вхід у жіночий монастир, де служив хворий на коронавірус отець Калістрат.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%