«Шевченкіана» Івана Бойка

«Шевченкіана» Івана Бойка


У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відкрилася виставка малюнкопису Івана Бойка. Художник присвятив її Тарасу Григоровичу, творчістю якого захоплюється з дитинства. Адже не тільки любить цитувати вибрані місця із Шевченкового «Кобзаря», а й розповідати про щоденникові записи українського генія, але цього разу вирішив у свій спосіб привернути увагу до Шевченка як художника. Олівець та перо з очеретини – головні інструменти, за допомогою яких Іван Бойко творив м’яку графічну палітру знаних олійних та акварельних робіт Тараса Григоровича. Вийшла досить несподівана оригінальна малярська добірка, що здивувала присутніх.

Про творчість Тараса Шевченка і його далекого нащадка холмщака-волиняки Івана Бойка говорили ведучий редактор журналу «Яровиця», кандидат філологічних наук Віктор Зубович, заступник директора Обласного науково-методичного центру культури Віталій Клімчук, директор бібліотеки для юнацтва Марія Мах, композитор і співак Ігор Баранюк, письменник Сергій Цюриць.
Ця незвична творча імпреза відбувалася завдяки Обласному науково-методичному центру культури та бібліотеці для юнацтва.

Наш кор..

На фото Сергія Цюриця: на відкритті виставки; роботи художника.
Довідка: Іван Васильович БОЙКО народився 1952 року у с. Сенкевичівка серед мальовничої природи і добрих людей. У сім’ї були столяри, шевці, вишивальниці, знавці обрядів і фольклору, релігійних традицій. Дуже цінував домашнє середовище, яке давало наснагу для життя і творчості. З 10 років почав фотографувати і робити копії з картин Васнєцова на теми російських билин, графічними роботами якого оформив цілу кімнату. Після відвідин Третяковської галереї зробив ряд композицій із життя селян за мотивами «Кобзаря» Тараса Шевченка. Книги Тараса Шевченка «Кобзар» та Григорія Сковороди «Сад Пісень» дали початки для розуміння християнської духовності. Проявляв інтерес до традиційної народної культури. Старався використати професійні навички, які здобув в Одеському художньому училищі ім.. М. Б. Грекова, для етнографічних замальовок Волині. У Рокинівському музеї сільського господарства і досі знаходиться виставка вітряків та водяних млинів.. У Луцьку вивчав пам’ятки архітектури, історії та культури міста. Передав до фондів Волинського краєзнавчого музею та Луцького історико-культурного заповідника чимало археологічних знахідок, стародруків та пам’яток культури. Працюючи при Свято-Троїцькому соборі, зробив 100 графічних краєвидів міста, автор книги про Луцьк «Стир-місто». Брав участь в археологічних спостереженнях та розкопках. Старався вивчати мистецьку і духовну спадщину, яка розвиває естетичний смак і підвищує моральний рівень у суспільстві. В домашніх умовах у с. Боратин під Луцьком намагається зробити середовище, яке допомогло б продовжувати роботу і ділитися своїми здобутками з іншими людьми.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%