Місцеві вибори – не телевізор

Місцеві вибори – не телевізор


Чи вчасно відбудуться місцеві вибори і які шанси на них нинішньої партії влади?


Чинна Конституція України зобов’язує чинну владу в Україні провести виборів голів і депутатів місцевих рад 25 жовтня 2020 р. Але в столиці ще вирішують, виконувати вимоги Основного Закону чи спробувати внести до нього чергові правки…

Як і в випадку з тривалим не проведенням виборів Луцького міського голови замість покійного Миколи Романюка, коли правляча на той партія БПП (потім – «Європейська солідарність») не могла підшукати кандидатуру, здатну забезпечити переможний результат, так і нині, вже інша правляча партія – «Слуга народу» – відмовляється однозначно підтвердити, що в останню неділю жовтня, як і записано в Конституції, повинні відбутися вибори голів і депутатів усіх обласний, районних, міських, селищних рад і в ОТГ.

Цими днями спікер парламенту Дмитро Разумков (за Конституцією – друга особа в державі, – ред.) зустрівся з журналістами порталу «Лівий берег» Сонею Кошкіною і Олегом Базаром та відповів на низку запитань. Щодо причетності його родини до мережі ломбардів, яким уряд Дениса Шмигаля в період карантину дозволив працювати в цілодобовому режимі, його ніхто не запитав, відповідно, він нічого й не відповів. А от чи налаштована влада за будь-яких умов виконувати вимоги Конституції України і якщо вибори відбудуться 25 жовтня 2020 р., то які шанси президентських «слуг народу», то Дмитро Разумков сказав:

«Я чув такі розмови експертів, в різних колах. Але сам цим питанням не займався. Перенесення виборів доволі проблематичне, тому ще не «б’ється», вибачте за сленг, із Конституцією. Будемо дивитися та виходити з того, як будуть далі розвиватися події (мається на увазі коронавірус, – ред.). Я думаю, поки рано це обговорювати».

У цьому сенсі слід зазначити, що будь-які зміни до Конституції України проводяться після голосування в парламенті мінімум 300 народними депутатами на одній сесії, потім проєкт відправляється в Конституційний Суд України, і лише після його висновку знову потрібно голосувати в Верховній Раді України мінімум 300 «багнетами».

Увагу Дмитра Разумкова також звернули на те, що «Слузі народу» до цих виборів доведеться серйозно готуватися», бо покладатися тільки на рейтинг Володимира Зеленського вже не вийде».

«Це питання, мабуть, більше до Олександра Сергійовича Корнієнка, саме він голова партії сьогодні. Сподіваюся, що партія готується до виборів. А у мене своєї роботи вище даху, я не займаюся розбудовою штабів. Місцеві вибори – це однозначно виклик для партії «Слуга народу», оскільки їх не можна порівнювати з парламентськими. Там голосують за телевізор, тут – за конкретних людей. Прямої передачі рейтингу немає»», – сказав Дмитро Разумков.

Світлана КОМА.

На фото Макса ЛЄВІНА («Лівий берег»): голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко та спікер парламенту від цієї ж партії Дмитро Разумков.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%