Сторінками минулого 02.04.2020

Сторінками минулого 02.04.2020

100 років тому
Сіно чапаєвцям

«Після вступу в с. Любитів Ковельського повіту 25 Чапаєвської кінної дивізії тут одразу надіслали вітальну телеграму в Москву В. І. Леніну та створили комітет незаможних селян у складі Х. І. Поліщука, Є. О. Тарасюка, Є. О. Мороза, і Я. П. Шульганюка, який надав допомогу біднякам і вдовам, а також розділив панську землю. Селяни також влаштували суботник, а зібраних 20 пудів сіна передали для потреб червоноармійців».
«Красная звезда».
На фото з архіву: Васілій Чапаєв із бійцями і командирами дивізії, 1919 р.

90 років тому
Листівки і пожежі

«Як згадував колишній член КПЗУ Я. І. Кузьмич, він особисто до 1 Травня 1930 р. у с. Піща, Острів’я та інших (нині Любомльський р-н) розклеїв понад 300 революційних листівок, а його товариш Г. К. Матеїч  у центрі Піщі вивісив червоний прапор, а на телеграфних стовпах лісопильного заводу – транспарант із написом «Геть руки від Радянського Союзу!». А селяни, борючись із панською шляхтою, спалили 6 скирт сіна, що належали поміщикові Гутовському».
(«Радянське життя», 1960 р.).

80 років тому
«Геббельсівські наклепники»!

«Геббельсівські наклепники протягом останніх трьох-чотирьох днів розповсюджують мерзотні наклепницькі вимисли про ніби-то масові розстріли радянськими органами в районі Смоленська польських офіцерів, які ніби мали місце весною 1940 р… Не підлягає ніякому сумніву, що геббельсівські наклепники брехнею і наклепами намагаються тепер замазати криваві злочини гітлерівських розбійників. У своїй незграбно приготованій брехні про численні могили, які ніби-то відкопані німцями біля Смоленська, геббельсівські брехуни злодійськи замовчують село Гніздове, поблизу якого знаходяться археологічні розкопки історичного «Гніздовського поховання»…».
(«Совинформбюро», 1943 р.).

70 років тому

«Прилісне – до 1961 р. с. Маневичі – створило колгосп «Комсомолець»  у 1947 р., і вже через 3 роки досягло великих результатів. Голова артілі, колишній підпільник часів буржуазно-поміщицького панування і активний діяч партизанського руху у роки Великої Вітчизняної війни С. В. Миткалик, повів за собою колгоспників, і вони першими завершили план хлібоздачі, за що «Комсомолець» було занесено на районну Дошку пошани».
(«Вільна праця». 1950 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%