Сторінками минулого 09.04.2020

Сторінками минулого 09.04.2020

40 років тому
П’ятирічку достроково

«10 особистих планів за ХІ п’ятирічку зобов’язалася виконати передова швачка Володимир-Волинської швейної фабрики Л. П. Волкова. Вона разом із іншими 14 кращими трудівницями підприємств легкої промисловості УРСР звернулася через центральну газету «Известия» до всіх робітників галузей, що випускають товари народного споживання, з закликом до ударної праці та перевиконання планів».
(«Радянська Волинь», 1980 р.).

30 років тому
Заступник – пенсіонер

«Зі значними труднощами і лише на другий день сесійного засідання обласної Ради депутатів трудящих в обласному ляльковому театрі було обрано заступника голови, яким у Володимира Блаженчкука став 61-річний Григорій Гаврилюк. Він 15 років був головою Народного контролю області, а на запитання щодо стану здоров’я та пенсійного віку відповів: «Якщо проаналізувати всіх керівників, то серед них найменше в лікарні бував саме Григорій Гаврилюк, і на прийомах, і там, де, як кажуть, можна відпочити. Так що здоров’я в мене є, його, правда, всім бракує, і мені теж хотілося б, аби воно було кращим»… 
(«Народна трибуна», 1990 р.).

20 років тому
Вибух на аеродромі

«На складі фірми «Універсам», що розташований на території колишнього цивільного аеропорту в с. Крупа Луцького р-ну, стався потужний вибух. Нафтопродукти горіли кілька годин, вогонь знищив 3 із 20 ємкостей по 70 кубометрів бензину А-92 кожна. Гасінню пожежі завадила несправність гідрантів, тому кілька десятків автомобілів їздили за водою до найближчого ставка. Офіційна версія перед пасхальної трагедії – несправність двигуна автопаливозаправника, від іскри з якого й почалася пожежа. А люди кажуть, що це банальні «розборки» конкурентів на ринку паливно-мастильних матеріалів»
(«Віче», 2000 р.).
На фото автора: аеродром у с. Крупа.

10 років тому
Банкрути і мільйони

«В області нараховується 21 підприємство-банкрут, а це – 4 млн 437 тис. грн заборгованості по зарплаті. Причому, тенденція до зростання числа неплатоспроможний фірм зростає. Тому заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук на засіданні обласної комісії наголосив: «Мовчання працівників цих підприємств – це пряме недопрацювання профспілок і правоохоронних органів! Люди просто не знають своїх прав і не відають, куди звернутися за допомогою. Як так може бути? За що людям жити, утримувати родини? А якби посадили на лаву підсудних хоча б одного керівника підприємства-банкрута, то, може й інші замислилися б… Тільки на КРЗ не виплатили зарплату на суму 1 млн 800 тис. грн!».
(«Волинська газета», 2010 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%