Усі дороги їм під ноги

Усі дороги їм під ноги

Майже 500 школярів Старовижівщини пізнають світ у мандрах.

СЮТур – це не модна фірма, що радить відпочинок на Мальті чи Гоа. Але й у неї клієнтів, причому постійних, не бракує. І все тому, що СЮТур пропонує захопливі мандрівки без жодної копійки! Не вірите? Записуйтеся до Старовижівської станції юних туристів. Тут вам маршрутів запропонують – до кольору до вибору.

Хочете – пішки лісами Полісся поводять. Маєте двоколісного коня – тоді компанію вам складуть знавці велопрогулянок. Якщо ви справжній екстремал – водою можете помандрувати, скажімо – на байдарках. Адже всім цим і набагато більшим станція юних туристів займається ось уже два десятки літ.

– Ну, починали ми набагато скромніше, – усміхається нинішній директор закладу Тетяна Оксенчук. – Коли 1994 року першого квітня (і це не для сміху) відчинили двері юним відвідувачам, у нас навіть власного приміщення не було.


33 гуртківці, які від початків відвідують СЮТур, тулилися як не в старому будинку побуту, то у музичній школі. Тим не менше, районних школярів це аніскільки не лякало. Навпаки. Що не рік, то охочих навчатися на Станції юних туристів більшало. І вже через десять років роботи кількість вихованців у СЮТурі подвоїлася, а навички вони здобували у п’яти гуртках.


– Популярність закладу допомогла нам отримати власне приміщення для занять, а потім – і спеціально оснащений для туризму зал, – додає Тетяна Степанівна.

Ультрамодного устаткування на станції досі нема. Старі парти, стільці, в залі (розміщеному в підвалі) – сірі поштукатурені стіни. Але навіть за таких майже спартанських умов юним туристам вдається виборювати призові місця на змаганнях не лише обласного рівня. А численні кубки, медалі, грамоти й подяки красномовно це підтверджують.


– Серед тих, кого по праву називаємо нашою гордістю, – Валерій Димарчук: постійний учасник всеукраїнських та міжнародних змагань зі спортивного орієнтування. Навчався в СЮТурі і Євген Кудацький, який нині здобуває в Києві фах геолога. Сергій Бобела й Олександр Веліч у складі обласної команди – незмінні учасники Всеукраїнських змагань із велотуризму серед юніорів, – перелічує Тетяна Оксенчук кращих із кращих.


Але не тільки таким – зразковим і перспективним – станція відчиняла двері. Як приклад, директор пригадує хлопчину, який перебував на обліку в міліції. «Оце ви з ним намаєтеся», – хитали головами правоохоронці. Одначе керівник гуртка інтуїтивно відчувала: дитині треба допомоги. Проблемного підлітка педагог узяла під свою опіку. Навіть призначила скарбником, коли група вирушала в похід.


– Бачили б ви, скільки гордості було в очах дитини! Йому не просто довірити гроші. Йому подарували віру в те, що нічим не гірший, а може, й ліпший за ровесників, – пояснює Тетяна Степанівна. – І такий підхід до учня змінив усе його майбутнє.

Аби кращий досвід педагогів могли запозичувати колеги з усього району, Старовижівська станція юних туристів організовує зліт не лише для школярів, але й для їхніх наставників. І запозичувати є в кого: Оксана Яскульська, Михайло Ященко, Віталій Яговець, Іван Захарчук, Віра Мельник, Артем Курочка, Андрій Прохорчук. Не дарма викладачів Старовижівської станції постійно запрошують бути суддями на змаганнях навіть міжнародного рівня.


– Нинішній рік, між іншим, став для нас визначальним не лише через ювілейних 20 літ роботи, – зауважує директор. – Із січня лави наших педагогів зросли до 23, а юних туристів ми вже налічуємо майже півтисячі.

Тож і плани СЮТуру доволі масштабні. Як повідала Тетяна Оксенчук, завдяки депутатам райради станція отримала приміщення на березі о. Домашнє, що в с. Кримне. Скоро, дивись, філія СЮТуру з’явиться і в цьому селі. Щоправда, спеціалізацію вона матиме «водну».

– Зверніть увагу, що ми й краєзнавчою роботою займаємося, – додає Тетяна Степанівна. – На нашій відповідальності – більше десяти шкільних музеїв. А музей етнографії та побуту, який функціонує у гімназії Старої Вижівки, навіть отримав звання «Зразковий»! Тому, думаю, цікавим стане для краєзнавців Старовижівщини зліт, який ми запланували на цей рік.


Звісно, дослідженням краю юні туристи не обмежуються. На теренах району керівники гуртків проводять уже традиційні змагання зі спортивного орієнтування «Весняні стежки» й «Золота осінь». Протягом 2013-2014 навчального року СЮТурівці вибороли перше загальнокомандне місце в чемпіонаті області зі звітів про туристські походи та здобули золото у відкритій першості з велосипедного туризму, другу сходинку п’єдесталу вони посіли в обласному туристському зльоті працівників освіти, бронзу привезли з чемпіонату області зі спортивного орієнтування.– Це дійсно хороший результат. І він, сподіваюся, стане ще кращим, коли зможемо зробити ремонт приміщень, у яких навчаються і тренуються діти. Позаяк світ пізнаємо у мандрах, то хочеться порадувати юних туристів новими рюкзаками, наметами, карабінами та байдарками, – зізнається директор станції. – Але найціннішим нашим здобутком усе-таки вважаю колектив: дружний, творчий, наполегливий, завдяки якому нашим вихованцям усі дороги стеляться під ноги.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%