Остання розмова і не останнє слово

Остання розмова і не останнє слово

«Правий сектор», «Самооборона Майдану» та «Громадський сектор» 30 березня ц. р. на Театральному майдані обласного центру провели черговий мітинг під гаслом «Зраді – стоп!», де вшанували жертв кривавого протистояння в столиці та спробували підсумувати результати перших сорока постреволюційних днів.

На думку організаторів заходу, процес зміни системи влади не завершився. Йдеться лише про перший етап, після якого може наступити другий. Символічно, що інших промовців, які традиційно виступали зі сцени разом із вищезгаданими активістами, але які належать до інших партій або призначені на ті чи інші посади, поряд уже не було.

Насамперед ушанувавши хвилиною мовчання Небесну Сотню та виконавши Державний гімн, одягнутий у цивільний одяг, а не камуфляжну уніформу керівник «Правого сектору» Павло Данильчук висловив переконання, що «сорок днів представники нової влади розказують нам багато байок, сорок днів – жодного затримання, жодного покарання тих людей, котрі були причетні до наказів вбивати наших побратимів в Києві на Майдані».

Натомість він продемонстрував приклад координатора «Правого сектору» по Західній Україні Олександра Музичка (Сашка Білого), з яким мав телефонну розмову буквально за 2 години до загибелі останнього. Власне, Павло Данильчук вважає, що ліквідація Сашка Білого була «суто політичним убивством», а тому вимагає негайної відставки в. о. міністра МВС України Арсена Авакова, його заступника Володимира Євдокимова, а також усіх, хто взяв участь у «злочинній спецоперації».


Як приклад шанобливого ставлення до одного з героїв Майдану названо голосування Рівненської міської ради з аналогічною вимогою, пролунала обіцянка, що «Правий сектор» забезпечить аналогічне голосування і в Луцькій міськраді. Основна причина: треба оборонитися не тільки від російських агресорів, але й від тих, хто посилає кулі в бік «Правого сектору».Закликавши до продовження революції, Павло Данильчук пригадав недавнім соратникам, що 40 днів тому саме ця структура разом із іншими рішуче налаштованими організаціями домоглася корінного перелому ситуації, а також дорікнув, що на «Правий сектор» хочуть наклеїти ярлики «бандитів» та «агентів Кремля» недавні соратники по боротьбі. Вони це роблять замість того, щоби боротися з послідовниками Януковича та сепаратистами, одному з яких – «Топазу» – суд призначив домашній арешт, тоді як Сашка Білого відправили на той світ…

Керівник луцької «Самооборони Майдану» Андрій Хведчак нагадав, що в області досі відсутні начальник УМВСУ і прокурор Волині, а тому закликав нову владу не повторювати помилок із закулісним проштовхуванням на посаду головного міліціонера Віктора Швидкого, а звернутися за порадою до громадськості. Він затаврував ганьбою нардепів, які жодного разу не зібралися в складі спеціальної слідчої комісії для розслідування обставин загибелі людей на столичному Майдані, а також надто повільного процесу призначення керівників у районах. «Зека прогнали, а банду не посадили» – підсумував активіст, запропонувавши призначити командира авіаційної частини в Бельбеку полковника Юлія Мамчура керівником Національної гвардії України.

Від імені «Автомайдану» російською мовою, демонструючи повну відсутність на Волині расової, релігійної чи гендерної нетерпимості, виступив Ігор Оборонов, закликавши всіх до максимальної мобілізації в боротьбі за основні ідеї Майдану.  

Один із керівників «Громадського сектору» Волині Михайло Шелеп, який із побратимами виставив пікет в облмуздрамтеатрі та сприяв відміні урочистого концерту з нагоди Дня соборності, а також першим пікетував офіс облорганізації Партії регіонів, нагадав, що має відбуватися процес публічного висунення та затвердження претендентів на ключові посади. Люстрації також ніхто не відміняв, тому ініціативна група щодня обговорюватиме кандидатури на всі без виключення посади в органах виконавчої влади та інших структурах.

Оскільки головною метою заходу було пом’янути героїв Небесної Сотні (минуло 40 днів після їхньої загибелі), то згодом присутні долучилися до інших учасників вшанування, яке відбулося біля могили Василя Мойсея на меморіалі Вічної слави. Там же ж відбулася й панахида за загиблими. Її провело духовенство луцького Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ Київського патріархату, а митрополит Луцький і Волинський Михаїл наголосив: «Сьогодні 40 днів, як ми щирою молитвою вшановуємо усіх українських героїв. Цього дня ми прийшли на могилу одного з них. Цього дня ми згадуємо не лише загиблих, а й поранених. Також і тих, хто сьогодні охороняє державний кордон. Ці хлопці йшли на смерть для того, аби змінити те, що трапилося не лише в державі, а й у нас самих. Якщо ми самі не захочемо змінюватися, то буде ще не одна Небесна Сотня».

Роман УСТИМЧУК.

На фото із сайтів «Волинь Post» та «Волинські новини»: від імені «Громадського сектору» на Театральному майдані м. Луцька виступає Михайло Шелеп; символ Незалежності – синьо-жовтий стяг – на меморіалі Вічної слави. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%