Благодатна пора

Благодатна пора

Пригріло сонечко – час братися до роботи!

Неперекопані з осені ділянки перекопайте з одночасним внесенням компосту, суперфосфату і попелу.

Строки сівби залежать від вологості й температури ґрунту та якості насіння. Тому агрономи радять сіяти овочі на городі в такому порядку:

1. У першій половині квітня першими сіють зелені культури: пекінську капусту, кріп, листову гірчицю, салат, а також редиску, горох, боби. Після них висівають насіння холодостійких культур: моркви, цибулі-чорнушки, петрушки, пастернаку. Вони проростають уже за 3-5 градусів тепла. Повторні посіви салату, кропу, редиски продовжать терміни їх споживання (можна сіяти до 20 червня). До речі, моркву для раннього споживання садять пізно восени – під зиму або ранньою весною – у квітні, а для зберігання краще сіяти в кінці травня або на початку червня, навіть допустимий термін до 20-25 червня.

2. Пророщену картоплю висаджують, коли ґрунт прогріється до 6-8 градусів тепла на глибині 10 см. Зазвичай це відбувається у середині квітня.

3. Буряки, кукурудзу висівають, а цибулю-ріпку висаджують, коли земля прогрівається до 7-10 градусів. Щодо цибулі, то спочатку на грядці роблять неглибокі канавки на відстані близько 40 см, поливають їх водою із марганцівкою та посипають попелом. Потім у них розміщують цибулини, поглиблюючи їх на одну третину, і загрібають із двох боків.

4. Теплолюбні огірки, квасоля, кавуни, гарбузи, кукурудза почекають до травня: земля має прогрітися до 11-13 градусів.

5. Якщо вирощена розсада ранньої білоголової і цвітної капусти має 5-6 листків і пройшла загартування, її висаджують наприкінці квітня у відкритий ґрунт, але не пізніше 10 травня. А ось пізню капусту – після 20 травня і до першої декади червня.

Записала Ната МОРОЗОВСЬКА.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%