І БУДЕ САД НА МАЙДАНІ!

І БУДЕ САД НА МАЙДАНІ! Яблуні, груші, черешні, сливи, вишні та навіть троянди… «Волинська газета» подарувала фруктовий сад мешканці невеличкого с. Майдан, що на Маневиччині, Марині Медведюк.

Цей подарунок передплатникам чи не найбільше до душі. Справжній господар завше цінує справжній сад, та й добротні саджанці купити собі далеко не кожен дозволить. А тому редакція вирішила: будемо дарувати сад ще й восени. Передплачуйте газету на наступне півріччя і надсилайте нам квитанції чи копії (зокрема й річні, хто ще цього не зробив). Розіграш чергової порції призів проводитимемо у червні!

Укотре здивувалися Фортуні. Ви тільки подумайте: виграти сад випало тій передплатниці, свекруха якої після війни возила до Майдана саджанці з Борисполя і вчила місцевих селян заготовляти «сушку». Ті бориспільські груші і яблуні досі ростуть у батьківському садку. Старі, порепані, але родять…  Ще одна іронія долі: садили ми у Майдані. Хоча наш Майдан – це невеличке село на Маневиччині, але символіка в цьому є, що не кажіть. «От подзвоню родичам в Росію і повідомлю: «Ви нам все про війну, про різню, а ми тут садки садимо. Не на війну. На життя!» – резюмувала Марина Іванівна, обтрусивши лопату.


Свекруха Марини Медведюк (Марія Голець) тут, у Майдані, була першою вчителькою і першою директоркою школи. Приїхала ще студенткою з Борисполя. А коли побачила, що в селі по війні – ні яблуні, ні груші, навезла з дому саджанців. Згодом чотирьом синам наказувала: «Беріть за жінок кого хочете, тільки не вчительку, бо будете голодні й холодні». Один таки не послухав. Її невістка Марина родом із Серхова, як і свекруха – вчителює та є директором школи, в якій усього 11 учнів. Непроста доля у жінки. В 16 лишилася сиротою… А недавно рік за роком втратила чоловіка та сина. «Тільки в школі відраду маю. Треба – танцюю, треба – співаю. А так… пече в душі», – зазначає вона.


Сподіваємося, розрадою для неї став і сюрприз від «Волинської газети». Дібрати сад для Майдану редакції допомогли підприємці Віталій Мурза із дружиною Галиною. Уже кілька років вони «впритул» займаються саджанцями. Дерева від підприємства «Сучасний сад» (вул. Окружна, с. Липини Луцького р-ну, тел. 0990293353 або 0956510137) мають гарну репутацію городників та садоводів. Знайти їх легко: підприємство – поблизу гіпермаркету «Епіцентр».  До речі, їхньою репутацією чимало хто прикривається, торгуючи деревами невідомого походження на волинських ринках. «Саджанці наші – районовані, пристосовані до волинських кліматичних умов. Маємо багато постійних клієнтів і багатий вибір кісточкових, плодових дерев, кущів, хвої», – розповідає Галина Мурза.


Подружжя займається не тільки саджанцями, а й у теплиці вирощує огірки та помідори. Віталій професійно опікується садами та газонами у приватному секторі біля Луцька та на окраїнах. Сам висаджує дерева, сам за ними доглядає.


«Перед посадкою треба обрізати корінці на сантиметр. Покласти в лунку перегною (не свіжого!), присипати землею. Ні в якому випадку не білити цьогоріч посаджене дерево! Старатися, аби прищепа була сантиметрів три-п’ять над землею, ранкою – на північ. І хоча б перший тиждень по відрі води поливати щодня, – радить Віталій і запевняє: за якість товару може ручатися.


Чітко дотримуючись інструкцій, разом із Мариною Іванівною ми посадили «свіженьку» вишеньку сорту шпанка у старому садку. А з рештою (а це червона зимова яблуня пінова, червона рання осіння яблуня флоріна, жовто-зелена яблунька спадкоємиця Півдня, слива віжен, рання червона черешня регіна, рання жовто-червона черешня дончанка, літня груша улюблениця Клапа та два кущі багряних троянд) … вона обіцяла подумати: чи собі лишити, чи доньці Мирославі презентувати, яка, до речі, теж учителька і теж читачка нашої газети!

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%