Коледж-лідер

Коледж-лідер

Дещо про революцію, теніс і мас-медіа.

Уже традиційно в Шацькому лісовому коледжі ім. Валентина Сулька відбуваються дні «Волинської газети». Цього разу в гості до викладачів і студентів завітали головний редактор газети Володимир Данилюк та редактор відділу Сергій Цюриць.

Тепер важко навіть уявити Шацьк без лісового коледжу. Він став окрасою цього 600-літнього курортного містечка. Ошатні корпуси потопають у зелені унікального дендропарку, де ростуть дерева зі всього світу. Є навіть південноамериканська дугласія – це щось на зразок нашої сосни: тільки американка росте швидше і вище. А ще навчальний заклад славиться своїми музеями – фауни та історії коледжу. На території коледжу збудовано капличку на честь Святої великомучениці Тетяни. Свого часу тут навчалися наші відомі краяни, визначні державні мужі, зокрема і щойно призначений голова Агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков. За п’ятдесят років коледж підготував понад 6 тис. фахівців. Зараз тут навчається 515 студентів. До них минулого тижня і завітали головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк та редактор відділу газети Сергій Цюриць. Приводом для зустрічі стала студентська Спартакіада, у рамках якої відбулися змагання з тенісу, шахів та шашок на кубок «Волинської газети».


– «Волинську газету» виписують багато викладачів і студентів, – мовить заступник директора з навчальної роботи Василь Маротчак. – З неї дізнаємося про події, які відбуваються в Україні та області. Пише вона і про наш коледж, якому минулої осені виповнилося 50. Усі ці роки успішно готуємо фахівців за спеціальностями «Лісове господарство», «Лісозаготівля та первинна обробка деревини», «Бухгалтерський облік». Можна також набути фах таксодерміста, плануємо запровадити спеціальність експерта-кінолога. А що коледж в усі часи був ще й законодавцем спортивної моди серед студентства, ми вирішили нагадати про це нашим краянам і закликати до активних занять спортом.

– Тільки у здоровому тілі – здоровий дух, – вважає викладач фізичної підготовки Віктор Голубєв. – А його потрібно гартувати змалку.

За сорок років своєї викладацької роботи Віктор Васильович підготував чимало відомих спортсменів. Серед них – кандидати і майстри спорту. Спортсмени коледжу беруть участь і в ХХІ спартакіаді Волині. А ось на призи улюбленої газети з настільного тенісу, шахів та шашок змагаються уперше. На старт вийшли представники усіх  навчальних груп. Азарт – небувалий! Багато емоцій, радощів, а зрештою перемогу з настільного тенісу серед юнаків здобув Олександр Приступа (33 група), серед дівчат – Ірина Шевчук (34 гр.), друге місце відповідно посіли Михайло Басюк (34 гр.) та Олена Самойлич (23 гр.), третє – Дмитро Цуцюр (11) та Аліна Сидун (24 гр.).


У шахах відповідно перші місця вибороли Роман Ліцевич (34 гр.) та Анастасія Олег (14 гр.), друге – Костянтин Блеюк (33 гр.) та Іванна Прокопчук (21 гр.), третє – Іван Зубок (35 гр.). Переможцями із шашок стали Андрій Ліщук (24 гр.) та Світлана Жипа (25 гр.), друге місце вибороли Костянтин Блеюк (33 гр.) та Ірина Зуб (25 гр.), третє – Дмитро Давидюк (35 гр.) та Аліна Сидун (24 гр.).

– Загалом за перемоги боролося майже 80 учасників, – мовить Віктор Васильович. – Змагання з тенісу проходили у спортивному залі, на підвіконнях якого саме розцвіли кактуси. Тож усі сприйняли це за добрий знак.

До речі, то єдиний спортивний зал в області, де на підвіконні росте кілька десятків сукулентних та кактусів, які вбираються у білі та рожеві віночки цвіту!


Головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк вручив переможцям тенісний набір та добірку книг. Розповів про творчу робітню газетярів. Викладачі і студенти у свою чергу цікавилися, що робили журналісти під час революційних подій, де бували і що бачили, як висвітлювали події, чи не чинився на журналістів тиск із боку влади чи опозиційних політиків? Що найбільш вразило за цей період особисто редактора?

– Мені тричі довелося побувати на столичному Майдані, – зізнався Володимир Олексійович. – Найбільше вразила мужність волинських козаків. У час наступу беркутівців, коли було захоплено і розібрано більшість барикад, волиняни свою відстояли, хоча вона була у центрі міліцейського стріму. Мої колеги були на всіх обласних майданівських подіях, бачили на власні очі, що відбувалося, правдиво про це писали.

Не оминув головний редактор і російської агресії, розповів про спілкування з героями тих подій – кримськими військовослужбовцями, про що щиро написала газета.


Словом, вийшла цікава заочна мандрівка українськими революційними майданами, містечками і селами. Цю розповідь доповнив редактор відділу Сергій Цюриць і у свою чергу поцікавився студентськими буднями. Виявилося, за ці кілька місяців у коледжі, попри навчання, відбулася низка природоохоронних і громадських акцій, творчих зустрічей і вечорів, спортивних змагань. Одна – збір коштів для дітей із вадами зору (ця вже ІХ Всеукраїнська акція благодійного фонду «Серце до серця»  триває із 7 по 27 квітня під гаслом «Я хочу бачити життя!»), до якої майбутні лісівники долучилися на заклик обласної ради студентського самоврядування, – також заслуговує всілякої підтримки і схвалення.

А потім відбувалися показові змагання юнаків та юнок із настільного тенісу, під час яких і випробували надійність нових ракеток. Уже після перших помахів хлопці константували:

– З такими і на області можна перемагати!А ще Сергій Цюриць провів майстер-клас із журналістики для редакторів та прес-представників усіх груп коледжу. Адже студентське самоврядування представлене чотирма десятками всюдисущих хлопців і дівчат. Коледжанці вчилися брати інтерв’ю, засновувати власні друковані видання, готувати інформаційні матеріали для «Студентської газети» та сайта Шацького коледжу, дізналися також про різноманітні медійні видання та жанри журналістики. А ще взяли бліц-інтерв’ю у заступника директора з наукової роботи Шацького НПП Василя Матейчика, отримали журналістські завдання й домовилися про подальшу обопільну співпрацю на майбутнє.

Наш кор.

Фото Сергія ЦЮРИЦЯ.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 54.5%
Мене це не стосується. (3) - 5.5%