100-річчя Івана Павла ІІ

100-річчя Івана Павла ІІ


18 травня виповнюється 100 років із дня народження Івана Павла II – першого в історії Папи Римського зі слов’ян, мама якого була українкою з Тернопільщини!


Кароль Юзеф Войтила народився 18 травня 1920 р. у с. Ваджовіци Малопольського воєводства Польщі, неподалік м. Кракова, де й пройшли молоді літа. Його батько був поручником польської армії, мама – домогосподаркою. Саме по материнській лінії в майбутнього Предстоятеля Римо-католицької церкви текла українська кров, адже його мама – Емілія Качуровська – є уродженкою м. Крем’янець, що на Тернопільщині.

У 1938 р. він вступив на філософський факультет Ягелонського університету, але вибух Другої світової війни припинив світське навчання. Працював на хімічному заводі. В 1946 р. стає на шлях священнослужіння. Після навчання на філософському факультеті Домініканського Папського міжнародного коледжу в м. Римі повертається у Польщу, де також навчається і в Люблінському католицькому університеті. Стає єпископом. 

16 жовтня 1978 р. (після смерті Папи Павла VI  та недовгого правління Івана Павла I) кардинала Кароля Юзефа Войтилу обрано 264-им Папою Римським під іменем Івана Павла ІІ. Його Святість перебував на чолі РКЦ понад 26 років. Прирівняний до святих у 2014 р.

За свого життя Іван Павло ІІ  відвідував Україну, зокрема, в липні 2001 р. сусідню Львівщину, але на Волині так і не побував.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Листи до приятелів»: Іван Павло ІІ  в Україні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%