Ірина Вахович про столичних чиновників: «Перший ґудзик застебнутий неправильно!»

Ірина Вахович про столичних чиновників: «Перший ґудзик застебнутий неправильно!»


На наступній сесії голова облради Ірина Вахович буде звітувати про період роботи на займаній із липня 2019 р. посаді. А 20 травня в прямому ефірі ТРК «Аверс» із допомогою журналістки Ірини Кудрі Ірина Михайлівна відповіла на запитання представників волинських медіа. Зважаючи на карантинні обмеження, учасники полілогу спілкувалися дистанційно, з допомогою програми Zoom. Участь у ньому взяв і головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк.


Насамперед, Ірина Вахович наголосила, що представляє конкретну політичну силу, в якої в області та за її межами «є сильний лідер, якому я ніколи не зраджу» – Ігор Палиця: до літа минулого року голова облради, потім – народний депутат України від Луцького округу №22.

Зрозуміло, що в умовах пандемії Covid-19 основна увага була прикута до теми коронавірусу. І хоча в області ситуація не критична, інфекційна зараза таки чимало дошкуляє волинянам. І в цьому сенсі до представників державної виконавчої влади в Ірини Вахович є чимало зауважень. Насамперед, непрофесійність команди, котра оточує Президента Володимира Зеленського, який рівно рік тому приступив до виконання повноважень глави Української держави.

В результаті парламентських виборів, на думку Ірини Михайлівни, була «сформована більшість із людей, які не мають досвіду»:

«Вони і старої системи не зламали, і нової не вибудували…».

Голова облради вважає, що і в центрі, і в нашій області, «немає кадрового голоду, про який говорять, просто влада не може знайти компетентних та відповідальних фахівців на відповідні ділянки роботи… Для того, щоб їх знайти, треба сідати за стіл із серйозними людьми, враховувати їхні пропозиції…».

Класичних приклади некомпетентності державної влади Ірина Вахович із поміж сили-силенної навела два. Обидва напряму стосуються боротьби з поширенням коронавірусу та порятунку людей від смертоносної пандемії.

Насамперед, про 300% доплати медпрацівникам, які Київ обіцяв виплатити вже давно, але досі не виплатив, звинувачуючи в цьому… обласний рівень.

Отже, Волинь отримала 67 млн грн державної субвенції на розвиток медгалузі. Ці кошти отримали на підставі урядової постанови від 25 березня ц. р. У документі чиновники написали 6 конкретних пунктів, на які можна витрачати кошти. Про 300% медикам там не було жодного слова. Тож 10 квітня ц. р. зібралася бюджетна комісія облради, яка й розподілила ці гроші. Натомість 15 квітня Кабмін вніс чергові зміни до власної постанови, де частину з цих 67 млн грн зобов'язав виплатити тим, хто безпосередньо лікував хворих на коронавірус. Але спочатку вказувався розмір доплати 200% до місячного окладу, потім – 300%. В одному випадку наказували враховувати лише період, коли зафіксовано першого хворого (на Волині це 27 березня ц. р.), потім – весь березень місяць.

Довго чиновники дискутували, кого повинні стосуватися ці доплати. І, врешті-решт, лише 15 травня ц. р. бюджетна комісія облради знову була змушена перерозподіляти гроші з медичної субвенції.

Ірина Вахович повідомила: наразі в перелік тих, кому належить отримати 300% за березень 2020 р., включено 155 осіб. Загальна сума виплат для них – майже 2 млн грн. 

Виконавча влада має провести розрахунки до кінця тижня.

Утім, за квітень ц. р. доплати повинні здійснюватися вже без будь-якої участі облради, а шляхом укладання прямих договорів медзакладів із Національною службою здоров'я України, уповноваженої урядом займатися цією темою. Для цього закладам охорони здоров'я самостійно потрібно з НСЗУ укласти договір про надання хворим послуг із лікування коронавірусу. Так от: Ірина Вахович повідомила, що процес цей вийвився складним, документи повертають головним лікарям для доопрацювання… Коли це все закінчиться, невідомо.

«Це той випадок, коли перший гудзик застубнуто неправильно!», – констатувала Ірина Вахович.

Другий яскравий приклад некомпетентності центральної влади теж стосується боротьби з поширенням інфекційної зарази. Голова облради нагадала, як державна виконавча влада примушувала Волинь як прикордонну область забезпечити двотижневу обсервацію осіб, що прибували з-за кордону. Але тільки після того, як основна маса заробітчан фактично без будь-яких обмежень повернулася в Україну!

Але виявилося, що цим проблемами має займатьися… місцева влада! Ірина Вахович повідомила, що, як підрахували фахівці, тільки на добу бюджет області мусив би витрачати щонайменше 800 тис. грн на ізоляцію громадян, які прибували з-за кордону! Сил і засобів, щоб забезпечити якісну обсервацію цих громадян, також не виявилося. Та й належних умов (окремих приміщень із основним набором зручностей) – також.

«Це – абсурд!», – підсумувала Ірина Михайлівна, вказавши, що на подібні кроки здатен лише некомпетентний уряд.

Голова облради, професорка ЛНТУ і докторка наук також поставила під сумнів правильність дій Міністерства освіти і науки, котре вперто наполягає на проведення зовнішнього незалежного оцінювання для цьогорічних випускників шкіл. Ірина Вахович повідомила, що буквально напередодні спілкувалася з народним депутатом України (вочевидь, це була лучанка Ірина Констанкевич, – авт.) на цю тему. Вона навела приклад адекватної реакції на подібну ситуацію у Великій Британії, де скасувала аналогічне тестування випускників, знайшовши просту та ефективну форму оцінки їхніх знань в умовах пандемії на основі об'єктивних чинників успішності. Щоб не наражати на небезпеку дітей!

«Це – також яскравий приклад відсутності  у центральної влади гнучкості в ухваленні важливих для громадян рішень!», – наголосила Ірина Вахович, загалом гостро розкритикувавши т. зв. реформи в освітній галузі:

«Такого безладу, як зараз, я не пригадую за всі 20 років своєї педагогічної і наукової роботи!  В галузі освіти панує повний хаос, там взагалі відсутні чіткі критерії та вимоги…».

Крім цього, Ірина Вахович відповіла і на інші важливі для найвищого органу представницької влади Волині та мешканців області питання. В тому числі – про кадрову політику нової команди в облдержадміністрації на чолі з Юрієм Погуляйком, про обурення людей конфігурацією знову перекроєних ОТГ, про долю стратегічно важливого ДП «Волиньторф», про боротьбу з контрабандою та на інші злободенні теми.

Роман УСТИМЧУК.

На фото відділу інформаційного забезпечення діяльності облради: Ірина Вахович у студії ТРК «Аверс», програма «Відкрита влада. Область».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%