«Живопис», майстер-клас і цукерки

«Живопис», майстер-клас і цукерки

У малій залі мистецької галереї ВОО НСХУ відкрилася виставка Софії Левчинської «Живопис».  Десятирічна художниця навчається у 4-Б Луцької спеціалізованої школи №1. Це вже друга персональна виставка талановитої дівчинки. Малярству її навчає луцька художниця Наталя Мелесь, що віднедавна мешкає у Києві. Саме вона виступила з ініціативою провести цю незвичну мистецьку тусовочку. Голова обласної організації НСХУ Володимир Марчук підтримав ідею молодшої колеги і надав під виставкову колекцію найсвітліший зал галереї.

Юну художницю застав серед ровесників – Софійка давала майстер-клас усім охочим. Хлопчики і дівчатка залюбки працювали з пензликами і ножничками – хто малював аквареллю, хто олівцями, хто завзято вирізав фігурки коників і птахів із різнокольорового паперу. Діти різного віку і з різних шкіл. Хоча, і це також символічно, на Софійчину виставку живопису прийшов увесь її клас, також дорослі, принесли для художниці квіти і цукерки.

– На цій картині я зобразила нашу дружну сімейку, – показує Софійка на одне із полотен. – Ось мій любий татусь Олег, ось рідненька матуся Олена, це старша сестричка Катруся, а ось і я.

– Схожі!.. – кажу: тато, мама і сестричка – поруч, то ж можу зробити і їм комплімент. – У вашої Софійки  – талант.  А чим вона іще захоплюється?

– Любить бальні танці, – каже мама. – Займається у танцювальному гуртку. Ось на цій картині зобразила балеринку у стрімкому польоті… Аж дух перехоплює…  

– Вона відмінниця, – долучається до розмови батько. – Любить усі предмети. Думаю, ми ще не виявили усіх її талантів.


Софія Левчинська


На підвіконнях світяться казкові ліхтарики маленьких гномиків: це як запрошення на вогник, але й символ мистецького провідництва. Живі квіти і цукерки від шанувальників. Навіть симпатична плетена кошілка для порожніх пакетиків з-під соку і цукеркових обгорток. Дві кави на таці – для тата і мами… А там улюблена Софійчина лялька роздивляється картини: їх аж півсотні. Великодня свіча, великі паски, писанки, вусатий котофей-чародій і кіт із мишкою, усміхнені хризантеми, троянди, ромашки, тюльпани, кавуни (човниками і місяцем), виноград, груші, чорниці, симпатичний папуга, сови, зозулиці… Колористичні, жваві, експресивні… Казкові… Мені дуже сподобався натюрморт із квітами та двома годинниками – соняшниковим та будильниковим: їх символіці і метафоричності може й зрілий майстер порадіти. Сизий голуб і два білих голубки… Жовті і сині птахи на деревку, що символізують національний прапор… Має дівчинка уяву, творчосилу і  українну думку…


Батьки юної художниці.


Її наставниця художниця Наталя Мелесь, голова ВОО НСХУ Володимир Марчук, батьки, однокласники, виступаючи на відкритті виставки, говорили про світло творчості, яке осяває шлях.  У ці постові і тривожно-політичні дні воно зігріває, дає надію на щасливе майбуття. Спасибі, мистецькій галереї, Наталці Мелесь, які  духом провідництва окрилюють дитячі душі.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.
Автопортрет.


А це - сім'я.


Наталя Мелесь.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%