Запекла війна з дубокрадами

Запекла війна з дубокрадами

«Ситуація на Волині – яскравий приклад того, чому необхідно терміново ухвалити законодавчі зміни для ефективної боротьби з незаконними рубками», – Голова Держлісагенції України Андрій Заблоцький.


Про це Голова Держлісагенції України Андрій Заблоцький написав на сторінці у мережі Фейсбук, коментуючи ситуацію з хижацькими рубаннями деревини на Волині.

«Йде запекла боротьба з дубокрадами. Протягом останніх декількох місяців волинські лісівники спільно з правоохоронцями активно проводили патрулювання лісів, щоб протидіяти незаконним рубкам. Тільки уявіть, щоб уникнути відповідальності нещодавно один злодій, коли його затримували «на гарячому» наші лісівники, підпалив авто з краденими дубами. Провівши розслідування, стало зрозуміло, що діють організовані злочинні групи. Вони добре оснащені зброєю та технікою», – зазначив Андрій Заблоцький.

Як відомо, 26 травня з допомогою правоохоронців було проведено 24 санкціоновані обшуки у 12 жителів смт Цумань Ківерцівського р-ну. Вилучені мобільні телефони, холодна та вогнепальна зброя, набої, маски, радіостанції, бензопили, нелегальний транспортний засіб та інші речі.

Всі дії правоохоронців були у межах кримінальних проваджень.

«Також провели обшуки на місцевих приватних пилорамах. Виявили та вилучили значну кількість деревини різних порід без документів про походження та без бирок. Відповідно ця деревина не внесена до системи електронного обліку. І паралельно на автодорозі у с. Дерно Ківерцівського співробітники поліції затримали мікроавтобус «Mercedes», водій якого перевозив зрізаний дуб без жодних документів», – повідомляється.

«Ця ситуація – яскравий приклад того, чому необхідно терміново ухвалити законодавчі зміни для ефективної боротьби з незаконними рубками. Потрібно ввести сувору відповідальність за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини. А запровадження сертифікату про походження лісоматеріалів та виробів з деревини дасть простежуваність і унеможливить виготовлення виробів з незаконної деревини. Відповідні законодавчі зміни вже напрацьовані та передані до парламенту», – зазначив Андрій Заблоцький.

Як стало відомо «Волинській газеті» з надійних джерел, подібні рейди правоохоронців будуть системними і в інших районах області.

Наш кор.

На фото прес-служби облуправління лісового та мисливського господарства: Андрій Заблоцький.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%