Владу контролюватиме громада!

Владу контролюватиме громада!

Хоча Шацький район віддалений і традиційно спокійний, але й тут активістів не бракує. Серед молодих і небайдужих – Олександр Положевець.

Тренер футбольної команди, батько двох дітей і корінний житель Шацька – чоловік згуртував навколо себе однодумців, із якими взявся втілювати засади європейців. А це – боротьба з корупцією, збереження природного багатства, повага до людських прав і свобод.

– У лавах шацької Народної самооборони я порівняно недавно, хоча долучився до руху опору давно. Просто не сила було мовчати, коли бачив побори у школах і дитсадках, коли чув про так звані добровільні внески в медичних закладах, – пояснює чоловік.

А коли очолив районну громадську організацію, взявся разом із побратимами переходити від слів до конкретних справ.

– Упродовж лютого-березня ми зустрілися з керівниками місцевих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів і запитали, чи мають вони законні підстави для збору коштів у різного роду фонди, чи повинні батьки здавати гроші на щорічні ремонти, чи зобов’язані купувати педагогам дороговартісні презенти. Адже окремі викладачі вже самі вказували батькам, який подарунок хочуть, – ділиться наболілим чоловік. – Ми зустрілися із начальником відділу освіти Шацької райдержадміністрації  та запитали його думки з приводу «подяк учителям», поговорили з керівниками навчальних закладів. І відповіді отримали доволі пізнавальні.

Так, головний освітянин району сам запропонував сприяти в боротьбі з батьківськими презентами. Бо мовляв, уже просив учителів відмовлятися від практики обдаровування. «Але якщо освітянське керівництво і громадськість об’єднають зусилля, результат досягнуть швидше», – такими стали підсумки зустрічі.


– Про щорічні ремонти й оновлення інвентарю я теж почув цікаву інформацію, – продовжує Олександр Положевець. – Виявляється, на такі потреби навчальним закладам передбачено кошти з бюджету. Тож заступник селищного голови пообіцяв: кошти з батьків збиратися не будуть.

Про внески в лікувальних установах шацька Народна самооборона чіткої відповіді поки не отримала. Бо відкритим лишається питання щодо керівників медичних закладів.

– А от із директором національного природного парку нам вдалося дійти згоди, – каже пан Положевець. – Коли він почув звинувачення в тому, що під час нересту у водоймах ШНПП здійснюється браконьєрський вилов риби, запропонував нам встановити контроль і затримувати порушників. І насамперед – працівників природного парку або єгерів. «Таких ми будемо штрафувати або й виганяти з роботи», – запевнив директор.

До подібних методів упливу на районну владу дехто з місцевих дивиться песимістично. Та й самі лікарі з педагогами зауважують: далеко не всі витрати, які мали би надходити з бюджету, дійсно отримують, а фінансування якщо і є, то здебільшого на зарплати. А купівля меблів, ремонти приміщень, оновлення устаткування лягає на плечі навчальних і лікувальних установ. Якщо ж не здійснювати так званих добровільних внесків, то гірше буде насамперед пацієнтам, дошкільнятам, учням.

Тобто будь-які починання стають палицею на два кінці. Проте начальник райвідділу міліції все ж констатував: відколи громада взялася контролювати порядок, у районі не сталося жодного тяжкого злочину і зменшилася кількість правопорушень легких та середнього ступенів тяжкості.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора. 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%