Українську корупцію – до Європейського суду

Українську корупцію – до Європейського суду

Про квартирну чергу, вартість проїзду та ціну совісті розповіла Олена Голєва.

Єдиний представник «Європейської партії України» у Луцькій міській раді Олена Голєва нещодавно таки довела: відкритість влади перед людьми мусить бути в усьому. Під час короткої розмови ми торкнулися найболючіших питань.

– Колеги підтримали ваш депутатський запит щодо відкритості квартирної черги для лучан. Відтепер зі списком можна без проблем ознайомитися на сайті Луцької міської ради. Зважаючи на актуальність теми, а також те, що постійно торкаєтеся цього питання і як депутат, і як народний адвокат, розкажіть читачам «Волинської газети» детальніше, звідки взялася така ініціатива, чи часто до вас зверталися люди і чи допоможе це тепер контролювати, наскільки чесно в Луцьку все відбувається.

– Я неодноразово піднімала питання протягом періоду роботи депутатом міської ради про те, що надання помешкання та поліпшення житлових умов здійснюється у Луцьку за корупційною схемою. І мова зараз не про те, що людей не забезпечують житлом, на яке вони мають повне право, йдеться про те, що, десятками років перебуваючи у черзі на отримання житла, лучани просто не розуміють системи. Багато хто вже зневірився, бо «рухають» їх у тій черзі так, як заманеться тому чи іншому чиновнику міської ради. Людей тисячами виключають зі списків про надання житла для того, аби пізніше відзвітуватися: черга зменшилась!

Наведу приклад. Жанна Пиль із братом Володимиром у 2002 році осиротіли. Відповідно до чинного законодавства, рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради їх поставили у позачергову чергу, як того вимагає Закон. Згідно з законодавством, дітей-сиріт після досягнення ними 16-річного віку мають забезпечити житлом позачергово. Цього не зробили. Вони, як і тисячі людей у Луцьку, роками отримували відписки про те, що немає такої можливості, причому щоразу молоді люди опинялися під різним номером у черзі. Не витримали – звернулися до прокуратури. Як результат – дітей-сиріт просто викинули з черги!

Ще один доказ корупції: спочатку маємо лист від заступника Луцького міського голови Лариси Соколовської про те, що вони виключені з черги рішенням виконкому, а саме рішення виконкому (де тепер працюють 19 осіб) приймають через місяць. Дивно? Та й звідки заступник міського голови могла дізнатись, яке рішення прийме колегіальний орган із 19 осіб через місяць? Ще й аргументація: вони вже не діти-сироти! От і скажіть: є в чиновників совість? Та це – емоції. На практиці ми оскаржили через програму безкоштовної соціальної підтримки «Народний адвокат» до суду рішення виконкому, доведемо цю справу, як і багато інших, до завершення, справедливого завершення. Крім того, як виявилось у результаті річного розгляду справ щодо надання житла людям, квартири розподіляють не за чергою, а, наприклад, за зверненням якогось відділу міської ради, що є грубим порушенням чинного законодавства та прямим доказом корупції в ешелонах нашої влади. А те, що списки нарешті стали відкритими для всіх, вважаю невеличкою перемогою. Сподіваюся, таким чином люди приєднаються до моєї боротьби з корупцією та тіньовими схемами надання житла. Хоча цього, знову ж таки, вимагає Закон, у Луцьку ці списки ретельно приховували.

– Іще одне наболіле питання – підвищення вартості проїзду у маршрутках. Усі розуміють нинішню складну ситуацію у державі, значний ріст цін на паливо, але люди, які живуть на зарплату, котра поки, на жаль, не збільшується, дійсно переживають.

– Погано ознайомлена саме з цією ситуацією, але маю одне переконання: будь-які підвищення, зокрема й на енергоносії, комунальні послуги, опалення для населення, повинні відбуватися лише після того, як громаді аргументовано пояснять причини такого підвищення та відповідного підняття доходів громадян. А тлумачення, яким зараз спекулює влада, на зразок «зараз країні важко, тож потерпіть», вважаю цинічним та безвідповідальним. Чому «потерпіти» та «поділитися» не пропонують олігархам та багатіям? Переклали проблеми бюджету на багатомільйонне населення країни, яке й так на межі зубожіння. А, для прикладу, плату за добування нафти та марганцевої руди не підвищили ні на копійку, щодо багатьох корисних копалинам – то ще й зменшили. Чому? Бо добуванням займаються так звані «улюблені олігархи» влади. В той же час витрати на медицину знизилися вдвічі, ніж загальні по бюджету, витрати на заходи щодо реабілітації дітей із церебральним паралічем зменшили на 91%. У той же час жодних змін у законодавство щодо перегляду кількості людей, які отримують привілейовані пенсії по 15 тисяч на місяць, не було запропоновано.

– Чи часто «Народному адвокату» доводиться вирішувати проблеми, пов’язані з безчинствами нової влади?

– Нова влада, на жаль, змінила лише обличчя, частково. Але не змінила головного – корумпованої системи, а просто «по-новому» в неї влилася. Були шалені надії, які закінчилися таким же шаленим розчаруванням. І в мене , як і в більшості людей, котрі звертаються до соціальної програми «Народний адвокат» та працівників цієї приймальні, сподівання є наразі лише на Європейський суд із прав людини. До речі, остання справа, яку виграли, стосувалася невиплати належної пенсії ліквідаторові наслідків Чорнобильської катастрофи, пройшла у Європейському суді за скороченою процедурою і, крім нарахованої достойної пенсії до виплати, лучанину було присуджено 2000 євро моральної компенсації. Не хоче влада виконувати Закони – то нехай платить за це моральні компенсації своїм громадянам. Тільки зараз думаємо, яким чином перевести ці штрафи на чиновників, аби не бюджет відповідав за їхню бездіяльність, а вони особисто. Може, тоді, коли це вдарить по їхній власній кишені, припинять хитрувати.

– Цікаво також дізнатися, які запити готується озвучувати на сесіях депутат Олена Голєва найближчим часом.

– На запит кожному депутату дається 5 хвилин на місяць, а проблем, з якими потрібно звернутися, сотні! І їх усі потрібно озвучувати годинами, вирішувати негайно. Ось і вибираємо щоразу найболючішу або таку, яка б об’єднала більшість схожих питань до влади. Так буде і цього місяця.

Запитувала Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%