Іще раз – про квартирне питання

Іще раз – про квартирне питання

Вічна тема житла, а особливо державного, не втрачає актуальності. Коли депутат Луцької міської ради Олена Голєва розповіла про корупційні схеми, котрими просякнута система створення і ведення квартирного обліку у Луцьку, ми, звісно, звернулися за поясненнями. Ось як прокоментував ситуацію начальник відділу реєстру житлового фонду департаменту житлово-комунального господарства Геннадій Козюта.

– Ми неодноразово відповідали на запити депутата Голєвої. Тож, що стосується Жанни Пиль… Вона дійсно перебувала на квартирному обліку у виконавчому комітеті Луцької міської ради на отримання державного житла позачергово – як дитина-сирота. На черзі – з 19 грудня 2002 року. Станом на 9 липня 2013-го її номер у черзі був 665, – каже Геннадій Олександрович.

Коли ж відбувалася перереєстрація осіб, які перебувають на квартирному обліку, Жанну Пиль рішенням виконкому виключили з позачергової черги і внесли у списки загальної. Все це тому, пояснює Геннадій Козюта, що її вік (а Жанна Володимирівна 1984 р. н.) перевищив на той час встановлений для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

– Такі закони, – каже посадовець. – Я розумію складність ситуації. Але ж вам теж добре відомо, як не тільки у Луцьку, а й В Україні загалом надають державне житло. Люди десятиліттями чекають…

Більше року тому було прийняте рішення про створення в Україні Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Ця форма передбачає багато нових реквізитів, які раніше не вимагалися. От, наприклад, ідентифікаційний код, серія паспорта. Коли ж спеціалісти житлового відділу взялися за справу формування тих списків, то виникла проблема: потрібні були нові дані. 

– Розумієте, постійно турбувати людей – а це 13 тисяч лучан, які перебувають на квартирному обліку, немає ніякого сенсу: помешкання ж усе одно майже не надаються. Але коли ми створювали цей реєстр, то постійно – протягом року виступали на телебаченні, інформацію про те, які документи треба додати, публікували у пресі. Частина людей, а це – півтори тисячі жителів, звернулися і, відповідно, вже перебувають у черзі. Решту довелося зняти.

Але тим, хто вчасно не поновив свою чергу, переживати не варто. Геннадій Олександрович розповів, що у рішенні виконкому є окремий пункт, котрий залишає право за кожним, хто підтвердить потребу в отриманні державного житла, відновитися у черзі. При цьому дата залишається стара, тобто та, коли людина вперше звернулася в органи влади. Прийматиме таке рішення знову ж виконком – щодо кожного окремо. До сьогодні під час засідань виконавчого комітету Луцької міської ради на розгляд виносять близько 10 таких звернень. Людей повертають у чергу.

– Але ви уявіть, який баласт знято! Щороку управління статистики звітує про кількість людей, котрі перебувають у черзі на житло. І щороку було одне й те ж: у Луцьку таких – 13 тисяч. У державі загалом – мільйони, бо ж у інших містах ситуація схожа, – каже Геннадій Олександрович. – За такої кількості справді важко було хоча б якось вирішити проблему. Тепер же видно реальну картину. Адже ситуація й справді змінилася: хтось помер, хтось придбав житло самостійно. Тож тепер до нас звертаються тільки ті люди, які реально мають таку потребу.

Незадоволених поки нема, запевняє Геннадій Олексадрович. Тим більше, нині квартирна черга відкрита для всіх. Ознайомитися із нею можна на офіційному сайті Луцької міської ради (розділ «Жителю міста», а також безпосередньо у департаменті «Центр надання адміністративних послуг» (м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35). Якщо ж ви не виявили там свого прізвища, звертайтеся у ЦНАП чи до спеціалістів відділу реєстру житлового фонду департаменту житлово-комунального господарства (вул. Богдана Хмельницького, 40-А у Луцьку). 

Світлана ДУМСЬКА. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.1%
Мене це не стосується. (9) - 11.7%