Треба економити. Але на чому?!

Треба економити. Але на чому?!

Під час 58-ї позачергової сесії Луцької міської ради 15 квітня депутати майже повним складом обговорювали одне-єдине питання. Але у тому й суть, що стосувалося воно всіх лучан. Словом, вносили зміни до бюджету на 2014 р.: скорочували видатки, які й так скупі до неможливого.

Загалом обсяг бюджету міста зменшено на 16,9 млн грн. Такі не надто приємні, м’яко кажучи, для лучан зміни пов’язані із ситуацією у державі. Зміни торкнулися не лише жителів обласного центру – то загальнодержавна практика. Відповідне розпорядження видане Кабінетом Міністрів України згідно зі змінами, внесеними Верховною Радою України до Закону «Про Державний бюджет на 2014 р.».

На чому саме економитимемо, розповіла під час сесії начальник управління фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілія Єлова. Як виявилося, недоотримають освітяни, медики, скоротяться також видатки на різноманітні масові заходи, як-от святкування Дня міста, та проекти розвитку. Крім того, на енергоносії витрати зростуть, тож економія буде суттєвою.

Звісно, під час обговорення цього надважливого питання виникло чимало дискусій. Депутати не розуміли, чому такий важливий документ приймається поспіхом та з яких причин саме у таких галузях фінансування скоротять. Це ми попросили прокоментувати голову постійної комісії з питань планування соціально-економічно розвитку, бюджету та фінансів Олега Чернецького, котрий безпосередньо працював над створенням нинішнього кошторису Луцька.

– Чим була зумовлена терміновість проведення 58-ї позачергової сесії міської ради, адже чимало депутатів зізналися, що не встигли вивчити запропоновані зміни до бюджету?

– На це вплинуло два фактори. Перший – складне економічне становище в державі загалом та нашому місті зокрема. Другий фактор – на той час уже були прийняті нормативно-правові документи на загальнодержавному рівні, тож ми мали необхідність відповідно до цих документів ухвалити наші рішення, а в першу чергу – бюджет міста.

– Прокоментуйте детальніше, чого і кого торкнулися зміни?

– Довелося серйозно переглянути низку програм та їхнє фінансування. Так, витрати на програми заходів державного, обласного та місцевого значення у Луцьку на 2014 рік зменшено на 170 тисяч гривень, або на 34%. Фактично внісши зміни, ми відмовилися від фінансування відзначення професійних свят. Також суттєво (на 65% або 551 тисячу гривень) зменшено фінансування культурно-мистецьких та культурологічних заходів у місті. Відбулося корегування (знову ж таки до зменшення) витрат і щодо інших програм.

Також є зміни бюджету, пов’язані зі зменшенням запланованих державних субвенцій, особливо відчутно це торкається освітньої сфери. Хоча для педагогів зберігаються всі обов’язкові виплати, все ж таки слід констатувати той факт, що фінансування стимулюючих доплат та надбавок суттєво врізано. Разом із тим збережено в планах на 2014-й реалізацію заходів щодо проведення ремонту приміщень, придбання нового обладнання  для освітніх закладів тощо.

Тобто через об’єктивні причини депутати міської ради на позачерговій сесії внесли зміни до міського бюджету, які б дозволили зменшити видатки.

Все це непросто. Але… Ви бачили і чули, як під час сесії окремі обранці громади намагалися, очевидно, з метою зайвого піару перед представниками преси, продемонструвати, як вони вболівають за лучан, і критикували ці кошторисні зміни. Але з цього приводу дуже правильно висловився Луцький міський голова Микола Романюк. Мовляв, не треба голосних фраз: якщо хтось має хоча б якісь суттєві пропозиції, як по-іншому вийти з цього скрутного становища, нехай озвучує.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%