Вагомість зустрічі на «Модерн-Експо»

Вагомість зустрічі на «Модерн-Експо»

лючовим моментом одноденного робочого візит на Волинь Президента України Володимира Зеленського можна вважати участь у нараді з підприємцями, котра відбулася в офісі польсько-українського підприємства «Модерн-Експо» у м. Луцьку.


На зустріч із Главою держави 9 липня ц. р. отримали запрошення директор ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслан Вайман, гендиректор КП «Володимир-Волинське ТМО» Тетяна Ващук, гендиректор ПрАТ «СКФ Україна» Богдан Волчок, співвласник турагенції Геннадій Голуб, засновник ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» та ГК ТМ «Вілія» Євген Дудка, лікар-хірург вищої категорії Національного інституту хірургії та травматології імені О. О. Шалімова Михайло Загрійчук, голова Наглядової ради СГ ТзОВ «Романів», депутат облради Віталій Заремба, голова Правління ПАТ «Теремно-хліб» Віктор Зомбер, керуючий директор групи компаній  «Сімейна фортеця» Олександр Князєв, голова ТзОВ «Казкова оселя» Станіслав Куренда, директор ПП «Нові мандри» Віталій Новицький, голова Ради директорів ТзОВ «Старий Порицьк» Валентин Обштир, директор із продажів ТОВ «Татрафан» Дмитро Пасічник, голова правління ПрАТ «Едельвіка» Юрій Переходько, гендиректорка ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Полонська, керуючий партнер адвокатського об’єднання Андрій Покровський, гендиректор ТОВ «Завод Горсталь» Андрій Самков, голова Наглядової ради ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Аліна Сич, директор ТзОВ «Житлобуд-2», депутат облради Леонід Стефанович, керівник ТОВ «Апполінарія» Олег Тарасюк, голова Наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха, голова Правління ПАТ «Луцьк Фудз» Олександр Шамрай, голова компанії «Тигрес» Олександр Шамрай і голова Фермерського господарства «Перлина Турії», депутат облради Володимир Яренчук, яких на правах господаря приймав гендиректор українсько-польського підприємства в формі ТзОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк.

Це підприємство, до речі, постачає торгівельне обладнання в понад 70 країн світу, а виробничі майданчики компанії розміщені в м. Луцьку (Україна), Вітебську (Білорусь) та Любліні (Польща). Крім цього, ця фірма перерахувала для потреб боротьби з коронавірусом понад 1 млн грн, а також за власний кошт забезпечила медзаклади Волині устаткуванням, обладнанням та станціями для дезинфекції поверхонь.

Одним словом, на «Модерн-Експо» зібралися представники різних сфер бізнесу і навіть політичних уподобань, але основою став кадровий потенціал Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців і Благодійного фонду «Волинь-2014» (голова правління Петро Пилипюк, заступник голови – Євген Дудка).

До них також долучилися голова облради Ірина Вахович, виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт і заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко.

Запрошені прибули завчасно, тому час в очікуванні за чашкою кави на приїзд Президента Володимира Зеленського використовували з користю, обговорюючи нагальні проблеми сучасності та розмірковуючи, що головного треба сказати високому гостю. Саме тоді й народилася ініціатива, яку згодом реалізував Руслан Вайман: коли основні доповідачі вже виступили, настав момент, коли Руслан Олексійович підняв руку, щоб отримати слово. Президент Володимир Зеленський це помітив, тож досвідчений зодчий озвучив тему, котру він намагається реалізувати добрий десяток років – програму «Доступне житло».

Зокрема, він наголосив: щонайменше 600 тис. сімей в Україні не мають власного житла, а держава реалізує ряд програм, щоб цю проблему вирішити. Однак, приміром, із програми «Доступне житло» зняли 100 млн грн на заходи боротьби з коронавірусом, і вона залишилася взагалі без фінансування.

Тож Руслан Олексійович закликав Главу держави ініціювати, щоб на друге півріччя закласти на реалізацію Програми «Доступне житло» як мінімум 1 млрд грн, адже це допоможе оживити не лише будівельну галузь, а й супутні, приміром, виробників меблів або будівельних матеріалів. 

Президент з інтересом вислухав Руслана Ваймана і занотував основні тези в свій робочий зошит. Підсумував коротко та оптимістично:

«Добре!».

Це означає, що ідея відродження та фінансування Програми «Доступне житло» не загубиться в чиновницьких кабінетах, а буде на контролі в глави держави.

Про необхідність реалізації цієї, а також низки інших цільових програм, пов’язаних із будівельною галуззю, недавно в інтерв’ю «Волинській газеті» говорив і гендиректор ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха.

Основним на зустрічі з Гарантом Конституції, звичайно, став виступ Петра Пилипюка, котрий перед початком засідання встиг провести Президентові України та особам, що його супроводжували (насамперед, глава Офісу Президента України Андрій Єрмак, народні депутати від фракції «Слуга народу» Валерій Стернійчук і В’ячеслав Рубльов, очільник «Укравтодору» Олександр Кубраков, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та інші) майже півгодинну екскурсію підприємством та його Інноваційним центром. Володимир Зеленський не приховував приємного здивування, що завод сучасних технологій, із передовим обладнанням та висококваліфікованим персоналом успішно функціонує саме в м. Луцьку.

«Петре, це вражає!», – сказав щиро та з захопленням Володимир Зеленський, особливо наголосивши, що «Модерн-Експо» – це сучасна європейська компанія, яка і успішно працює, і сумлінно сплачує податки

Згодом Петро Пилипюк приготувався виступити з грунтовною промовою, але, зважаючи на дефіцит часу, обмежився лише кількома питаннями, давши тим самим можливість висловитися якомога більшому числу учасників зустрічі. Насамперед, зауважив, що представляє не лише польсько-українське підприємство «Модерн-Експо», але й входить до складу керівного органу Федерації організацій роботодавців України (очолює у ФРУ Експортний комітет), а також обраний головою Правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців.

«Є речі, які цікавлять весь бізнес, і є питання локального бізнесу, у нас на Волині є свої специфічні моменти, про які в Києві Ви, звісно, не почуєте… Ми –прикордонна область, наше підприємство здійснює дуже активну зовнішньоекономічну діяльність. Тому особливо турбують великі черги на МАПП «Ягодин», – зазначив Петро Павлович.

Президент пообіцяв «дуже серйозно проговорити це питання», повернувшись до Києва. Кілька тижнів тому він уже гостро ставив це питання, мені повідомили, що справа «в процесі», але я проконтролюю, на якому вона етапі вирішення:
«Обіцяю, проблему буде вирішено!».

Петро Пилипюк висловив сподівання, що невдовзі  це питання невдовзі вирішиться:

«До кінця року? Місяця? Тижня?».

«Дня?!», – жартома перепитав Володимир Зеленський. І пообіцяв якомога швидше вирішити проблему низької пропускної здатності та постійних черг на МАПП «Ягодин-Дорохуск».

Також Петро Пилипюк озвучив ще одну проблему: відтоку висококваліфікованих кадрів за кордон.

«Закривати кордони ніхто не буде. Це перше. По-друге, можна багато чого розказувати, але поки не буде нормальних робочих місць, нормальної заробітної плати, нічим не втримати людей», – відповів Президент.

На думку Володимира Зеленського, необхідно створювати можливості, щоб люди могли відкривати свій бізнес в Україні.

«Крім програми кредитування «5-7-9», яку ми зараз наповнюємо, ще є портфельне кредитування, яке у Верховній Раді з’явиться у вигляді законопроекту. Наше головне завдання – до кінця року зробити нормальні умови кредитування, це 5-7 відсотків», – зазначив він.

Крім того, є ініціатива щодо доступності іпотеки, адже великі відсотки за кредитами на купівлю житла змушують молоді родини працювати за кордоном. На переконання Глави держави, іпотека має бути максимум під 10%.

Петро Пилипюк зауважив, що у відповіді на поставлені питання Президент України зачепив так багато інших тем, що, образно кажучи, вже пішов далеко вперед від першопочаткової теми діалогу, тому передав право модерувати подальшу роботу голові облдержадміністрації Юрієві Погуляйку.

Принагідно Петро Павлович передав Президентові України тексти двох звернень, підписаних Головою Федерації роботодавців України Дмитро Олійник – щодо підтримки змін до законодавства з публічних закупівель та необхідності внесення змін до Податкового кодексу України після введення в дію Закону України №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

На запитання директора ТзОВ «Житлобуд-2» Леоніда Стефановича щодо темпів реалізації програми «Велике будівництво» на Волині, Глава держави відповів:

«Я не можу сказати, що темпи прекрасні, бо не годиться хвалити дуже сильно. Тому скажу, що темпи дуже непогані».

Також забудовник поцікавився, чи матиме продовження ця президентська програма?

Президент України висловив сподівання, що за декілька років будуть відновленні усі українські дороги. Адже імпорт-експорт – важлива складова економіки, як точки зору влади, так і бізнесу.

Також Володимир Зеленський, якого цитує Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації, запевнив, що програма «Велике будівництво» реалізовуватиметься і надалі:

«Школи, садочки, стадіони та дороги будуватимуться. У нас є плани на майбутнє. І не такі уже й амбітні, як здавалося з початку моєї каденції. Чотири з половиною тисячі кілометрів відновлених доріг – це реально. В порівнянні з минулим роком, відсоток доріг які відновлюються, збільшився на 1000 %».

Щодо будівництва шкіл і садочків, то Володимир Зеленський запевнив – темпи не зміняться, як мінімум залишаться на рівні цього року.

«В наступному році програма «Велике будівництво» розшириться. До її переліку увійдуть культурні центри, музеї та замки. Інфраструктура залишиться однозначно, додамо так звані «культурні магніти», куди приведуть відбудовані дороги туристів. Це велика програма. Думаю, що за 5 років ми разом з вами побудуємо багато», – розповів Глава держави.

Як зазначає прес-служба Глави держави, під час розмови бізнесмени також виступили за допомогу держави у просуванні українського експорту. У відповідь на це Володимир Зеленський повідомив, що Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба разом із керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком уже шукають торгових представників для лобіювання українських виробників за кордоном.

«Створюється разом з Міністерством закордонних справ інститут торговельних представників, які будуть займатися просуванням українського бізнесу за кордоном», – підтвердив Андрій Єрмак.

Порушувалося також питання побудови цілісної системи трансплантації в державі. План реалізації цієї ідеї може надати Академія медичних наук. Втілити її можна за кілька років, наголосили волинські підприємці.

«Якщо це можливо – за два роки побудувати в Україні – давайте зосередимося на цій програмі», – заявив Президент.

Щодо будівництва доріг і подальшого розвитку інфраструктури Глава держави повідомив, що в наступному році планується розширення програми «Велике будівництво».

«Щодо кілометрів доріг – хочеться збільшити (будівництво, – ред.) у два рази. Принаймні, в півтора рази ми збільшимо – це є в планах. Хочеться ще більше. Що стосується шкіл, садочків, ми мінімум залишимося в тому ж темпі. Садочків треба більше – і ми збільшимо (кількість, – ред.)», – зауважив Президент.

Також він наголосив, що в наступному році до цієї програми будуть включені культурні центри, музеї та замки.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко нагадав про президентський проєкт «25 магнітів України» та зазначив, що щодо цих «магнітів» відбувається співпраця держави та приватних інвесторів, серед іншого й на умовах концесії. Зокрема, держава займається дорожньою інфраструктурою, а інвестор вкладає кошти в готелі, бази відпочинку тощо. Кирило Тимошенко запросив місцевий бізнес долучатися до розбудови таких туристичних об’єктів.

Ніби відчувши тривожні нотки в залі, Володимир Зеленський щодо часом неадекватної поведінки силових структур закликав усіх підприємців повідомляти голові облдержадміністрації та Офісу Президента, коли хтось намагається тиснути на їхній бізнес:

«Будь ласка, одразу дзвоніть нашому представнику в регіоні. Є голова облдержадміністрації, у вас є контакти з Офісом Президента. Будь ласка, дзвоніть прямо й кажіть. Щоб вибудувати прозору систему, потрібен час. А поки що не хочеться втрачати той світлий бізнес, який у нас живе. Тому одразу дзвоніть – будемо вирішувати».

Важливо, що на відміну фактично від усіх попередніх Президентів, Володимир Зеленський у м. Луцьк прибув вчасно. Так само фактично за графіком відбувалися і його поїздки.

Зокрема, він ознайомився з відновленням автодоріг в межах реалізації в регіоні Національної програми «Велике будівництво», оглянувши ремонтні роботи на автомобільній дорозі М-19 Доманове (на місто Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на місто Бухарест) біля с. Дачне Ківерцівського р-ну.

Відвідав новозбудований дитячий садок у с. Крупа Підгайцівської об’єднаної територіальної громади Луцького р-ну, який також було зведено в межах реалізації Національної програми «Велике будівництво». 

На території луцького Замку Любарта Володимир Зеленський ознайомився з концепцією розвитку туристичного потенціалу нашої області та оглянув експозицію «Туристичні магніти та маршрути Волині».

Президент України відвідав у м. Луцьку новозбудований за кошти міського, обласного та Державного бюджетів сучасний Перинатальний центр, а також поспілкувався з ветеранами бойових дій Волинської області, які захищали територіальну цілісність і незалежність України на Донбасі, в зоні проведення АТО/ООС.

Так само пунктуально, за графіком, Володимир Зеленський та супроводжуючі особи літаком, що піднявся в небо з Луцького військового аеродрому, повернулися в столицю.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА і прес-служби Президента України: під час перебування Президента України Володимира Зеленського на підприємстві «Модерн-Експо».

Під час екскурсії на "Модерн-Експо" 


Під час наради з бізнесменами


Володимир Зеленський реагує на виступи волинян 


Петро Пилипюк озвучує ключові проблеми


Зацікавлений діалог за участі Євгена Дудки та Петра Пилипюка 


Григорій Пустовіт, Ірина Вахович, Олександр Троханенко і Андрій Покровський 

Богдан Волчок, Леонід Стефанович, Володимир Яренчук, Віктор Чорнуха, Руслан Вайман і Віталій Заремба

 

Богдан Волчок, Аліна Сич, Геннадій Голуб 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%