Треба перетерпіти

Треба перетерпіти

Луцький міський голова Микола Романюк на брифінгу пояснив зміни, внесені в міський бюджет-2014, аби громада обласного центру отримала «достовірну інформацію та могла оцінити ситуацію». Тож Микола Ярославович зупинився на найбільш гострих, актуальних питаннях, котрі стосуються основного фінансового документа та щодо яких виникли непорозуміння між депутатами міської ради.

Зокрема міський голова зазначив, що всі зміни вносяться на основі ухвалених рішень Верховної Ради України, постанови №65 Кабінету Міністрів про економію державних коштів та розпорядження уряду про заходи щодо збалансування місцевих бюджетів у 2014 р.

– Наша основна мета – зробити все, щоб мінімізувати фінансові втрати працівників бюджетних установ унаслідок ситуації, що склалася, – переконаний Микола Романюк. – Ще раз наголошую: фінансування освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, фізичної культури, органів управління – це повністю компетенція держави, її повноваження, які закріплені в Бюджетному кодексі. А міська казна може вирішувати питання, що стосуються матеріально-технічного забезпечення цих галузей. І якщо сьогодні деякі міські депутати кажуть, що не треба виділяти гроші на дороги, а віддати їх на зарплати, то цим вони демонструють власну некомпетентність. Бо такі дії – порушення чинного законодавства і заборонено Бюджетним кодексом.

2014-го на бюджетну сферу Міністерство фінансів передбачало 459 млн 577 тис. грн. Ця сума включала і зростання мінімальної зарплатні. Але внаслідок кризової ситуації уряд змушений був ухвалити рішення про необхідність заморозити мінімальну зарплату, залишивши її на рівні 1218 грн. Також було знято з Держбюджету необов’язкові видатки, які носять рекомендаційний характер і не впливають на лікувальний чи навчальний процеси, тобто стимулюючі виплати, винагороди, надбавки, доплати. В кінцевому результаті, зазначає Микола Романюк, Луцьк отримав із Мінфіну показник, на який необхідно зменшити фінансування в бюджетній сфері, що становить16 млн 910 тис. 800 грн.

– Отримавши цю цифру, ми попрацювали зі всіма розпорядниками коштів і внесли пропозиції: зменшити фінансування на меншу, ніж зазначалося, суму – на 14 млн 385 тис. грн. Тобто 2,5 млн грн було вишукано і перекинуто на освіту та охорону здоровя за рахунок зменшення витрат на органи управління. Мінфін пропонував скоротити витрати на органи управління в Луцьку на суму 481,5 тис. грн. Ми ж скоротили на один мільйон 254 тис. грн, тобто це стосується фонду оплати праці, придбання матеріальних цінностей (звели до мінімуму), проведення ремонтів (узагалі відмінили), скорочення парку автомобілів на 50%. Ми практично скасували всі масові заходи, які проводили в нашому місті. До речі, цьогоріч не відбудеться фестиваль «Ніч у Луцькому замку», який організовувався навіть не коштом міського бюджету, через те, що сьогодні не до пісень і не до танців. Ми попередили всіх керівників, аби вони не скорочували жодного працівника бюджетної сфери. Цей рік нам треба просто перетерпіти, пережити, і я впевнений, що згодом повернуть усі надбавки, – наголосив міський голова. – Вважаю, що депутатський корпус та міська рада в цій ситуації зробили все, що могли.

Наталія ГЛАВНІЧЕК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.1%
Мене це не стосується. (9) - 11.7%