Ставка на місцевого виробника

Ставка на місцевого виробника


Депутати Луцької міської ради після проведення 89-ої позачергової сесії 29 липня звернулися до Президента України та Верховної Ради України щодо підтримки та необхідності прийняття проєкту закону про публічні закупівлі. На аналогічних позиціях стоять і фактично всі народні депутати від Волині, в тому числі й Ігор Палиця, а за сприянням до органу місцевого самоврядування звернувся голова правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців, гендиректор польсько-українського СП ТзОВ «Модерн Експо» Петро Пилипюк.


Законодавство про локалізацію у разі його прийняття дозволить нарешті  створити передумови для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості шляхом запровадження механізму локалізації товарного виробництва. Тобто – значний відсоток у готовій продукції повинні складати комплектуючі та матеріали саме українського виробництва! Зрозуміло, що це вигідно і для роботодавців, і для бюджетів усіх рівнів, насамперед – місцевих.
Під час засідання 89-ї позачергової сесії Луцької міської ради на розгляд депутатів винесли проєкт рішення про звернення Луцької міської ради до Президента України, Верховної ради України стосовно підтримки та необхідності прийняття законопроєкту про публічні закупівлі щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості шляхом запровадження механізму локалізації товарного виробництва.
Радник міського голови, депутат Ігор Поліщук  поінформував присутніх, що до міськради голова правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців, голова Експортного комітету Федерації роботодавців України Петро Пилипюк  із пропозицією прийняти проєкт відповідного рішення.
«Суть проєкту закону полягає в тому, що при публічній закупівлі засобів залізничного громадського транспорту, комунальної спецтехніки та енергетичного обладнання замовник зобов’язаний купляти продукцію в учасників, які досягли визначеного ступеню локалізації. Актуальність прийняття цього проєкту рішення визначається тим, що понад 50% українського ринку продукції машинобудування контролюється імпортерами. Українська промисловість продовжує стрімко занепадати, в окремих секторах наближаючись до точки неповернення», – зазначив Ігор Поліщук та додав, що автори цього закону прогнозують створення в найближчі роки 62 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4%.
З його слів, локалізація – найшвидший шлях до залучення інвестицій, в нашому регіоні це можна зробити шляхом підтримки місцевих виробників.
«Наприклад, компанія «Богдан» є виробником автобусів та тролейбусів. На підприємстві готові збільшити лінію виробництва й відповідно створити нові робочі місця. Це дасть зростання надходжень до бюджету, адже завод сплачує нам ПДФО, інші податки», – сказав посадовець.
Депутати підтримали звернення.
Як інформують колеги з ІА «Волинські новини», у тексті звернення йдеться про те, що локалізація – чи не єдиний шлях та можливість для України справжньої кооперації з світовими виробниками та включення до виробничих ланцюгів:
«Сьогодні в українських трамваях, тролейбусах, швидкісних та дизельних потягах, пожежних машинах та комунальній техніці, каретах швидкої допомоги, турбінах та компресорах від 20 до 70% комплектації світових лідерів машинобудування. Необхідно стимулювати приплив коштів у власну економіку та робочі місця, а не дарувати їх через купівлю імпорту іноземним компаніям. За умови впровадження стимулів для здійснення публічних закупівель у компаній, що працюють в Україні, саме ці кошти можуть стати основним ресурсом для інвестицій, а отже і довготривалого економічного розвитку».

Цілком вірогідно, що з аналогічними зверненнями до центральних органів влади  також виступлять інші органи місцевої влади, в тому числі й обласна рада. Тим паче, що з аргументами волинських роботодавців погоджуються фактично всі народні депутати від Волині на чолі з Ігорем Палицею.

Рішення Луцької міськради високо оцінили у ФРУ, де 30 липня відбулося засідання правління.

Наш кор.

На фото прес-служби ВОООР: приміщення Луцької міськради, де ухвалене рішення про підтримку вітчизняних товаровиробників.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%