Що означає «червона зона»?

Що означає «червона зона»?


Державною комісією з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під головуванням Міністра охорони здоров’я, за часів президентства Петра Порошенка – керівника фірми з виготовлення закордонних паспортів та голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова – вирішено запровадити жорстких карантинний      режим обмежень та заборон лише на 3 територіях України. Йдеться про міста Луцьк і Тернопіль, а також – Кіцманський р-н Тернопільщини. Чому Максим Степанов вирішив боротися з коронавірусом лише в обласному центрі Волині та на Тернопільщині і як на це відреагувала місцева влада?


Першим, ще ввечері 31 липня, висловив позицію більшості депутатів Луцької міськради та виконавчих органів міської влади депутат, радник Луцького імського голови Ігор Поліщук:

«Державною комісією з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (орган із не зовсім зрозумілим правовим статусом) без будь-яких особливих причин віднесено наше місто Луцьк з 3 серпня до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення не зрозумілі, адже в останній час щодо статистики по рівню захворюваності на Covid-19 в місті нічого не змінилося».

Як наголошує портал «Лівий берег», радник Луцького міського голови нагадав, що «червоний» рівень передбачає зупинку громадського транспорту, закриття дитсадків, закладів громадського харчування, готелів. На його думку, це призведе до втрати роботи і засобів для прожиття у тисяч лучан та ще більших збитків для міського бюджету.

Рішення центральної влади у боротьбі з коронавірусом він назвав «недолугими, невчасними та непрофесійними». 

«Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням. Якщо центральна влада хоче працювати по закону – нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження», – наголосив Ігор Порліщук, якого публічно підтримали і виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, і голова облради Ірина Вахович.

Щодо голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, то він зайняв половинчасту позицію, 1 серпня відреагувавши на скандал так:

«Волинь належить до небагатьох регіонів, де рівень захворюваності тривалий час залишається високим. Як вже відомо, обласний центр Волині потрапив до червоної зони за рівнем поширення епідемічної небезпеки Covid-19, а також 2 райони – до помаранчевої зони.  Єдиний спосіб зупинити стрімке поширення хвороби – це дотримання встановлених рекомендацій. Вони загальновідомі і практикуються в усьому світі: масковий режим у громадських місцях, дотримання соціальної дистанції і використання антисептиків. Розумію, що багато хто з вас уже стомився від необхідності постійного контролю за своїми діями та часто забуває одягнути маску чи обробити руки антисептиком. Але нам треба вчитися з цим жити, адаптовуватися до нових вимог та робити усе від нас залежне, аби ситуація залишалася контрольованою, а вірус не поширювався ще більше».

Натомість Тернопільський міський голова Сергій Надал того ж дня висловився категоричніше:

«Складається враження, що комусь вигідно залякувати тернополян. Одразу після урочистої ходи випускників Уряд відніс наш Тернопіль до червоної зони через захворювання на коронавірус. Не Київ,  де останніми днями фіксують антирекорди хворих на коронавірус, не Львів, де статистика набагато гірша, а один з найменших обласних центрів – Тернопіль».

Очільник сусіднього обласного центру Західної України крім цього наголосив, що не бачить логіки у цьому рішенні. І не вважає справедливим зупиняти транспорт у Тернополі, коли «у Києві люди далі продовжать жити звичайним життям»:

«Я не згодний з цим. Ситуація в Україні – складна. Наша держава в червоному списку загалом. Виявляється, що є ще червоніші плями, які визначаються адміністративно. Кому це вигідно? Чи не тому, що тернополяни збирають підписи на захист української мови, а в Луцьку зірвалась «антитерористична операція»? Чи не тому, що відстоювали національну позицію під стінами Верховної Ради у Києві? Що виступили проти дистанційного навчання? Це так поступають з «непокірними» обласними центрами? Наше місто не є епіцентром поширення коронавірусу. Хай уряд в першу чергу звертає увагу на міста-мільйонники! У нас в Тернополі живуть мудрі містяни, які знають як поводитись у різних складних ситуаціях, навіть таких як пандемія!».

А що ж очільник МОЗ Максим Степанов?

Того ж дня 1 серпня із пропагандистським візитом (їх чиновники центральної влади чомусь називають робочими) він відвідав сусіднє м. Рівне та с. Клевань. На пряме запитання, чому м. Луцьк і Тернопіль потрапили в «червону зону», Максим Степанов відповів:

«Ми чесно говоримо, яка ситуація в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв'язку з чим потрібно вводити «зелений», «жовтий» або «червоний» рівні. У Міністерстві охорони здоров'я немає жодного натяку на політику».

І хоча високопосадовець каже, що «ніякогонатяку  на політику немає», перебуваючи в кількох медзакладах сусідньої області, він мало говорив, що очолюване ним міністерство реально робить для протидії поширенню коронавірусу та допомоги хворим на Covid-19 і чому фактично весь тягар фінансових та організаційних витрат ліг на плечі місцевих органів самоврядування та благодійників.

Наприклад, медичні сестри під час розмови з міністром розповіли про розмір своєї зарплати, яка складає 4,5 тисячі гривень – разом з усіма доплатами та без доплат за роботу з пацієнтами з коронавірусом.

Міністр Максим Степанов пообіцяв манну небесну, але – згодом.

«Прийнято рішення з 1 липня збільшити фінансування екстреної допомоги на 40%. Уже в наступному році планується підняти зарплату водіїв «швидкої» до 10-12 тисяч гривень. З 1 вересня буде підвищена заробітна плата всіх медпрацівників. Медики повинні отримувати достойну оплату праці, то і якість надання послуг буде висока. І в державних, і в приватних закладах повинні бути рівні умови оплати праці медичних працівників», – цитують його колеги з порталу «Рівне вечірнє».

А тим часом градація епідситуації на кольорові зони примусила звернути увагу на ще одне визначення «червоної зони», куди занесли м. Луцьк, Тернопіль і Кіцманський р-н Тернопільщини.

Як зазначає словник «Арго в Україні» під редакцією Олекси Горбача, у кримінальному світі «червона зона» – це» колонія для засуджених, де влада адміністрації є безмежною». В іншому розумінні, це місця позбавлення волі для колишніх поліцейських, прокурорів, співробітників СБУ, суддів та інших представників правоохоронних органів, які засуджені та відбувають термін покарання окремо від інших категорій ув'язнених… Там режим, як правило, ліберальніший, ніж у «чорних зонах».

Виходить, що без суду та слідства населення 200-тисячного м. Луцька відправляють із 3 серпня у місця позбавлення волі?

Світлана КОМА.

На фото порталу «Рівне вечірнє»: міністр Максим Степанов під час перебування на Рівненщині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%