Президент почув

Президент почув


Після розмови на Волині з родинами полеглих Героїв Президент України Володимир Зеленський проконтролював відновлення соціальної справедливості на загальнодержавному рівні.


Як відомо, 9 липня ц. р. глава держави відвідав наші терени. Серед іншого в програмі зустрічей та нарад він знайшов час поспілкуватися з родинами військовослужбовців, які загинули на фронтах російсько-української війни на Донбасі. Люди звернули увагу Володимира Зеленського на кричущу несправедливість щодо виплати пенсій осиротілим родинам.

«Я був у Луцьку, і, скажу відверто, було дуже неприємно, коли одна матір каже: «Невже наші діти, які загинули, захищаючи Україну, гірші за тих дітей, які загинули зараз, у 2019-2020 роках? Невже це справедливо?». Це дуже несправедливо. Батьки отримували різні гроші. Я сказав, що я виправлю це питання, і став розмовляти з урядом. І я їм дуже вдячний, що вони вирішили це питання», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави також сказав, що пенсійне забезпечення родин полеглих учасників АТО/ООС було несправедливим. Існувала різниця у розмірі виплат рідним військовослужбовців, які загинули у 2014-2015 рр., і рідним тих Героїв, які полягли пізніше. Тому Президент зазначив, що це рішення поширюватиметься на 9 тис. членів сімей полеглих в АТО/ООС Героїв:

«У нас не буває гірших. Вони всі Герої, вони всі для нас однакові. Ми однаково ними пишаємося й однаково їм усі вдячні за те, що вони захищали нашу Україну, нашу територіальну цілісність та наш суверенітет».

Тож, як інформує президентська прес-служба, Кабінет Міністрів України за наполяганням Президента Володимира Зеленського вже ухвалив рішення про надання адресної допомоги до пенсій членам родин військовослужбовців, зокрема добровольців, які загинули під час участі в АТО/ООС.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна зазначила, що Президент доручив уряду оперативно вирішити питання пенсійного забезпечення членів сімей військовослужбовців, які загинули в перші роки війни.

«Це саме ті військовослужбовці, які не мали хорошого грошового забезпечення, не було надбавок за вислугу років, військового звання. Власне, у їхніх сім’ях сьогодні пенсії низькі – у півтора-два рази нижчі, ніж нинішні. Тому уряд знайшов ресурси й можливості вирішити це питання і встановив адресні доплати до пенсій», – зауважила Марина Лазебна.

Міністр соціальної політики запевнила, що відтепер найменша пенсійна виплата для членів сімей загиблих героїв, де є один непрацездатний, становитиме 7800 грн, якщо двоє непрацездатних – 12200 грн, якщо троє – максимальна пенсійна виплата становитиме 17120 грн.

«Пенсійний фонд проводить зараз перерахунки пенсій, і у вересні родини отримають дві виплати – і за серпень, і за вересень», – підсумувала Марина Лазебна.

Родичі загиблих Героїв підтримали рішення Президента і висловили йому вдячність за таку ініціативу.

Слід зазначити, що коли в загальнодержавному вимірі на фронті російсько-української війни з весни 2014 р. і до наших днів полягло понад 9 тис. військовослужбовців та добровольців, то на Волині – майже 400.

Світлана КОМА.

На фото Ольги КОНОНЧУК: Президент України Володимир Зеленський спілкується з волинянами в с. Крупа Луцького р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%