Денис Шмигаль грозить Луцьку… криміналом?!

Денис Шмигаль грозить Луцьку… криміналом?!


Чинний глава уряду Денис Шмигаль, який раніше працював в бізнес-структурах донецького олігарха Рината Ахметова, в розмові з головною редакторкою української служби «Радіо Свобода» Тетяною Кузнецовою сказав, як чинна влада відреагує не невиконання місцевою владою вимог щодо карантинних обмежень у «червоній зоні». Грозить кримінальними справами: «…Будь-хто, хто не дотримується закону, є порушником або злочинцем»…


«Якщо ви вже почали говорити про спротив, то запитання, яке стосується спротиву, але спротиву місцевої влади у боротьбі з COVID. Тобто мери кількох міст висловили незгоду з рішенням центральної влади. Як буде уряд діяти, щоб зупинити це (можна так назвати) свавілля мерів? Тому що, на жаль, COVID розповсюджується і достатньо високими темпами», – запитала Тетяна Кузнецова в Дениса Шмигаля, який відповів так:

«Україна була однією з тих держав, які вчасно запровадили карантин, дали змогу медичній системі підготуватися, не отримали першої потужної хвилі. Не отримали паніки. Це заслуга і українського суспільства у тому числі, яке дисципліновано довгих 2 місяці провело в карантині. Але ми підготувалися. І морально суспільство готове, і медична система сьогодні готова. Та хвиля, яка сьогодні в Україні розвивається, несе величезну небезпеку, але суспільство і медична система доволі спокійно приймають цей виклик. Звісно, нам не можна сьогодні вийти за ті межі можливостей медичної системи, які є в Україні. Тому ми вимушені карантинні заходи адаптивним шляхом впроваджувати у різних регіонах. Відповідно також з залученням експертів, європейських у тому числі, було розроблене математичне моделювання, яке показало можливості запровадження адаптивного карантину в окремих містах, районах, територіях. Фактично перший тиждень, коли ми запровадили цей адаптивний карантин».

Оскільки відповідь пролунала не по суті, пролунало уточнююче:

«Це зрозуміло. Але люди не хочуть цього чути і слухатися не хочуть».

Прем’єр-міністр України відповів:

«Я не згоден з цим твердженням. Більшість людей розуміє небезпеку і розуміє, що обмеження мають бути. Питання: які це мають бути обмеження, в яких кількостях, межах і так далі? Ті речі, про які ви говорите, коли двоє мерів висловили незгоду. Вони мають право висловлювати незгоду. Це політичні фігури. Вони проявляють політичну активність на фоні передвиборчого процесу. Але в той же час держава має в руках всі інструменти для того, щоб процес був керований».

Слід зазначити, що в м. Луцьку після смерті в 2017 р. Миколи Романюка міського голови немає досі. Раніше виконували його повноваження секретарі Юлія Вусенко, Ігор Поліщук і нині Григорій Пустовіт, однак він на момент ухвалення рішення Луцькою міськрадою про невиконання рішення Держкомісії з питань ТЕБ і НП перебував на лікарняному як хворий на коронавірус. Вочевидь, Денис Шмигаль про це не знає, що в обласному центрі Волині третій рік поспіль немає міського голови взагалі…

Втім, ось його відповідь на запитання «Які інструменти буде використовувати держава супроти таких мерів? В залежності від того, яка особа…»:

«А які інструменти використовуються, коли в Україні особа не дотримується закону? Немає різниці. Для мене будь-хто, хто не дотримується закону, є порушником або злочинцем. От це і відповідь на те питання, яке ви поставили. Більшість людей на територіях, які визнані «червоними зонами», абсолютно розуміють свою відповідальність. І керівники бізнесу, установ, і транспортних підприємств абсолютно спокійно ставляться і виконують вимоги карантинних обмежень для «червоних зон». Заяви мерів є, на мою думку, політичними. Загалом з мерами у нас є діалог, конструктивна співпраця. Ми не один селектор разом провели, з багатьма мерами співпрацюємо. Моя історія і на посаді прем’єр-міністра почалася з регіонів. І я розумію і відповідальність мерів, їхню психологію і підходи їхні до роботи. Абсолютна більшість мерів є дуже відповідальними людьми, які дбають і переживають за свої громади. Тому я впевнений, що на більшості території України в разі необхідності рятувати життя і здоров’я громадян мери будуть тверезо, відповідально і дуже прагматично підходити до карантинних обмежень».

 Чи означає це, що після заяви Дениса Шмигаля силовики почнуть порушувати кримінальні справи проти депутатів Луцької і Тернопільської міськрад, які ухвалювали на сесіях рішення про невиконання урядових вказівок щодо карантинних обмежень «червоної зони», куди м. Луцьк, за заявою голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка був включений помилково, покаже найближче майбутнє.

Світлана КОМА.

На фото «Радіо Свобода»: Денис Шмигаль.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%