Кров і вибори

Кров і вибори


Сусідня з Україною Польща закликала негайно скликати позачерговий саміт Євросоюзу, щоб дати офіційну оцінку побоїщу в сусідній Білорусі, влаштованою владою щодо учасників мирних акцій протесту після завершення президентських виборів 9 серпня ц. р.


Як зазначає «Радіо Свобода», Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі закликав провести позачерговий саміт Європейської ради через події в Білорусі.

«Польща відповідає за своїх найближчих сусідів. Ось чому прем’єр-міністр Матеуш Моравецькі закликав у листі до президента Європейської ради Шарля Мішеля та президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн скликати позачерговий саміт Європейської ради щодо подій у Білорусі», – ідеться в повідомленні прес-служби Уряду Республіки Польща.

«Раніше 10 серпня Президенти Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа виступили зі спільною заявою до білоруської влади після президентських виборів у Білорусі. У документі, розміщеному на сайтах обох політиків, вони закликали офіційний Мінськ «повністю визнати та дотримуватися демократичних стандартів» та відмовитись від насильства, поважати основні права людини та громадянина, включно з правами національних меншин та правом на свободу вираження поглядів», – зазначає «Радіо Свобода».

Крім цього, вранці 10 серпня закликав до мирного діалогу нинішнього главу РБ Аляксандра Лукашенка та опозиційні сили, що підтримують Свєтлану Тіхановску, і Президент України Володимир Зеленський.

Для Волині події в сусідній державі викликають особливе занепокоєння, оскільки в Брестській області РБ проживає чимало громадян України, а також – уродженців нашої області. Саме тому в м. Бресті функціонує Генеральне консульство України, яке наразі вивчає інформацію про можливу наявність серед потерпілих внаслідок силового розгону мирної акції протесту у ніч із 9 на 10 серпня ц. р.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Радіо Свобода»: одна з жертв свавілля білоруських силовиків.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%