Протипожежний бар’єр

Протипожежний бар’єр

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – протипожежний бар’єр, штучно створений шляхом видалення ґрунтообробними механізмами наземних горючих матеріалів.

Мінералізовані смуги робляться механізованим способом: проводиться оранка ґрунту на певну ширину трактором із навісним інвентарем – плугом ПКЛ-70, а догляд за мінералізованими смугами може ще проводитися лісовим культиватором КЛБ-1,7.
Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.
Як правило, мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо зон і місць відпочинку населення, на межі розміщених у лісі або поряд із лісом ділянках з будинками, будівлями, лісовими складами.
З початку 2020 р. Державним підприємством «Шацьке учбово-досвідне лісове господарство» створено 100 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 151 км уже існуючих
Лісівники ДП «Шацьке УДЛГ» переконливо просять усіх громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час роботи та відпочинку в лісі.

Пресслужба ДП «Шацьке УДЛГ».

На фото: мінералізовані смуги в зоні відповідальності ДП «Шацьке УДЛГ».  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (8) - 14.8%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 24.1%
Виборці, бо вони носії влади. (22) - 40.7%
Мені байдуже. (9) - 16.7%