Білоруська порада польського досвіду захисту журналістів

Білоруська порада польського досвіду захисту журналістів


Голова правління незайлежної "Білоруської асоціації журналістів" Андрей Бастунєц 10 вересня закликав українських правоохоронців взяти приклад із польських! Що вони повинні зробити?

Як відомо, ще задовго до проведення 9 серпня 2020 р. президентських виборів у Республіці Білорусь режим Аляксандра Лукашенка запровадив жорсткі репресії щодо опонентів. Унаслідок цього значна частина потенційних кандидатів узагалі не була зареєстрована в Центрвиборчкомі, деякі з них опинилися за гратами, а місцеві медіа та представництва закордонних ЗМІ діяли в умовах суттєвих обмежень свободи слова.
Коли ж громадськість Білорусі обгрунтовано припустила, що насправді виграла опозиційна Свєтлана Тіхановска, а не попередній Президент Аляксандр Лукашенко, то люди вийшли на масові протести проти фальсифікацій. На що Аляександр Лукашенко, попередній термін повноважень якого закінчується 5 листопада ц. р., удався до масових затримань.
Зазнали депортацій, переслідувань, катувань та гонінь і представники ЗМІ, не лише білоруських, але й закордонних. Білоруська влада, наприклад, унеможливлює роботу Інтернету, проводить обшуки в квартирах керівників медіа, затримує та тримає за гратами журналістів, які висвітлюють хід протестів, забороняє друкарням виготовляти паперові газети, які пишуть правду...
На жаль, санкції з боку Євросоюзу запізнюються і суттєво не впливають на ситуацію в сусідній Білорусі. То як же ж вплинути на режим Аляксандра Лукпашенка та його сатрапів?
Тож у рамках проведення міжнародного проєкту "Медаідіалог для демократії та миру", який проводиться за підтримки МЗС ФРН за участі журналістів, науковців, студентів та громадських діячів із Німеччини, України, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови, голова правління незалежної "Білоруської асоціації журналістів" Андрей Бастунец закликав українські правоохоронні органи діяти за прикладом польських. Виявляється, МВС Республіки Польща порушило низку кримінальних справ за фактом побиття польських журналістів у Білорусі, в результаті яких буде оголошено підозру та оголошено в міжнародних розшук за перешкоджання журналістській діяльності та фізичне насильство всіх білоруських міліціонерів, омонівців, кагебістів та інших силовиків та їхніх керівників, винних у свавіллі.
Цікаво, як відреагують на подібну ініціативу білоруських партнерів та польських правоохоронців Україна, адже під час подій і Білорусі зазнали фізичного насильства чимало працівників ЗМІ із українським громадянством? Є шанс, що цю ініціативу почують, адже в конференції серед інших брала участь Перша секретарка НСЖУ Ліна Кущ, яка на початку 2014 р. була змушена залишити окупований Росією та її посіпаками Донбас і почати жити та працювати в Києві.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото порталу "Беларусский партизан": Андрей Бастунєц.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%