Кавуни на вашому городі

Кавуни на вашому городі

Ця соковита ягода вже давно перестала бути екзотикою на полях волинських сіл. Господині купують насіння навесні, як зазвичай, висівають, а в кінці літа – кавунці без нітратів готові до вживання.

Правда, треба знати кілька секретів, аби солодкий корінь таки достигнув. Кавуни світлолюбні й вимагають розміщення на відкритих, освітлених і провітрюваних ділянках. Ці культури повинні отримувати максимальну кількість сонячного світла, а погана провітрюваність при рясних поливах саду може призвести до поширення грибків на баштанах.

Не садіть густенько – кавун цього не любить, як і диня та гарбуз. Сусідство дерев також негативно впливає на їхнє живлення.

Можна поекспериментувати і розмістити баштанні культури, відступивши від дерев на 3-4 метри. Дуже важливим є ґрунт – кавуни полюбляють супіщані й піщані масиви, на яких не вдаються інші культури.

Не варто забувати й про догляд за рослинами. Для утворення зав’язей баштанним необхідна ґрунтова волога, живлення (внесення не тільки органічних, але й мінеральних елементів живлення), розпушування й боротьба з бур’янами.

Протягом сезону необхідно 3-4 рази прорихлити міжряддя.

Словом, отримати смачні соковиті кавуни, дині, важкі гарбузи в міжряддях саду навряд чи вийде. Але якщо міжряддя досить широкі й добре освітлені, можна спробувати.

Є ще один маленький секрет: висівати кавуни можна у горщики на початку квітня, а пагони висаджувати в травні, коли вже напевно видно, що не буде заморозків. Якщо ж раптом похолодання, саджанці необхідно накривати агроволокном, яке пропускає вологу, повітря та добре зберігає тепло. У ґрунт можна вносити нітрофоску, а через два тижні після посадки удобрити курячим послідом.

Світлана ГАВРИЛЮК.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%