Ювілей славного міста

Ювілей славного міста

Нововолинськ відсвяткував День міста та День шахтаря

Нововолинськ – наймолодше місто на мапі Волині. Його витоки сягають своїм корінням у 50-ті роки минулого століття.

Наприкінці 1948 р. «Волиньвуглерозвідка» на околиці с. Дорогиничі, що в Іваничівському р-ні, виявила промислові поклади вугілля. Через 2 роки тут заклали першу шахту потужністю 1000 тонн вугілля на добу, а вже 23 червня 1954 р. перші тонни видали на-гора гірники Шахти №1.
У 1950 р. було запроектоване селище  Жовтневе (нині – Благодатне), що увійшло до складу міста. Його побудовано на території Шахти №6, яку здали в експлуатацію в грудні 1956 р., та Шахти №7 (вона запрацювала в листопаді 1957-го).
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 10 квітня 1951 р. селище  отримало назву Нововолинськ та було підпорядковано Іваничівському р-ну. Утворилась Нововолинська селищна рада. Першим головою виконкому був обраний Г. О. Соколов.  У квітні 1957 р.   робітниче селище стало містом районного підпорядкування, а 25 вересня 1958 р. його віднесено до міст обласного підпорядкування.Урочисте сьогодення

А цими вихідними м. Нововолинськ відзначило 70-ту річницю та пошанувало людей відважної професії – гірників. Місто зустріло чисто прибраними та заквітчинами прапорами вулицями, а ще – святково одягненими та усміхненими обличчями його мешканців.
У місцевому Палаці культури організатор культурно-дозвільної діяльності Михайло Бараков таки знаходить хвилину, щоб розповісти про особливості урочистої події:
– Основні заходи відбуваються сьогодні, у День шахтаря. Учора фактично відзначали День міста. З цієї нагоди відбулося чимало культурно-розважальних та спортивних заходів. Наприклад, на нашій водоймі організували змагання з пляжного волейболу за участі 5 команд… Розпочалися ж святковості фітнес-ранком на майдані В’ячеслава Чорновола. Основний акцент зроблено на дитячі локації. Їх –найбільше. А складність у тому, що більшість заходів нам доводиться організовувати та проводити в он-лайн режимі.  Популяризуємо через Фейсбук, Інстаграм, Ютуб. Для цього запрошуємо навіть професійних відеографів. – На жаль, через карантині умови ми не можемо розкритися в повному обсязі та продемонструвати досягнення мистецьких колективів нашого молодого Нововолинська, – каже начальниця міського відділу культури Інна Левкова. –Не хочемо себе вихваляти, але наміри щодо 70-річчя міста мали грандіозни. На жаль, втілити їх цього року нема можливості. Утім, до святкування залучили наших колег зі Львова: духовий оркестр дитячої музичної школи №5 «Львівські фанфари», який і відкриває урочистість. 
Стадіон «Шахтар», де інколи не вистачає місць для любителів чи то спортивних баталій, чи культурно-мистецьких заходів, зустрічає напівпорожніми трибунами, де присутні зберігають карантинну дистанцію. 
Розділити радість нововолинців прибули заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул та очільник ФЛА Волині Володимир Рудюк. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка участь в урочистостях узяв начальник управління економічного розвитку та торгівлі Сергій Халецький.Після виконання Державного гімну до пам’ятного знаку першобудівникам міста, меморіальної стели загиблим Героям Революції гідності та Антитерористичної операції, як вияв шани та вдячності, лягли живі квіти. 

Привітання та нагороди

Багаторічний міський голова Віктор Сапожніков в урочистому виступі гортає славні сторінки історичної минувшини, з гордістю розповідає про день сьогоднішній, який насичений багатьма добрими здобутками. Нині, повідомляє він, на одного жителя міста припадає 2700 доларів США інвестицій: такого показника не досяг жоден інший регіон нашого краю! Є й інші непересічні успіхи, тому найперша шана – творцям добра.
З рук міського голови десятки нововолинців, які трудяться у різних сферах, отримують святкові подарунки. Були також нагороди від обласної ради та облдержадміністрації, генерального директора ДП «Волиньвугілля» Юрія Балагути. З ювілеєм міста та Днем шахтаря нововолинців привітав Голова Верховної ради України Дмитро Разумков, побажавши подальшого прогресу та процвітання на благо людей та нашої держави.
Учасники урочистостей оплесками зустріли інформацію, що Указом Президента України Володимира Зеленського за вагомий особистий внесок у зміцнення енергетичного потенціалу держави, забезпечення сталої роботи вугільної промисловості, високий професіоналізм званням «Заслужений шахтар України» відзначено Василя Дуду – заступника начальника дільниці відокремленого підрозділу «Шахта № 9 «Нововолинська» державного підприємства «Волиньвугілля» та Віталія Лечицького – електрослюсаря підземного відокремленого підрозділу «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля».
Нинішнє свято надовго запам’ятається і учаснику бойових дій на Сході України Юрію Тарасюку, якому вручено ордер на житлове приміщення та ключі від нього.
Уперше мали можливість почути Гімн міста на слова Ірини Мартинишин та Юрія Савраюка (його ж і музика). Цей пісенний дарунок піднесли присутнім Вікторія Харатіна, Сергій Маленко, Зоя Куровська, Софія Німой, Олександр Шумчук та Інна Левкова.  

Унікальний об’єкт

Ще однією знаковою подією урочистостей стало відкриття оновленого стадіону під іменною назвою – стадіон імені сестер Абашидзе. І Нуну, і Олександра – уродженки м. Нововолинська, майстри спорту Міжнародного класу з легкої атлетики (штовхання ядра), а Нуну – ще й учасниця Олімпійських ігор. Цей спортивний об’єкт увійшов до державного проєкту «Україна – чемпіон» та реалізується в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». «Добро» на подальшу експлуатацію спортивної арени традиційним перерізанням стрічки дають голова міської ради Віктор Сапожніков, заступник голови облради Роман Карпюк, представники Федерацій легкої атлетики України та Волині – Ігор Гоцул та Володимр Рудюк.Оплесками нагородили присутні спортсменів Нововолинської дитячої спортивної школи – багаторазових учасників чемпіонатів України. Бажаючі також подивилися показові виступи світових зірок «Королеви спорту» та календарну гру Чемпіонату Волині з футболу (Вища ліга) між командами ФК «Шахтар» (Нововолинськ) та «Надія» (с. Хорів). Господарі подарували свято землякам, вигравши 1:0 (гол на 81 хв. забив Андрій Сісарук)
Тож цього дня мешканці м. Нововолинська насправді відчули себе єдиною дружньою родиною.
«Ми вдячні міській владі за гідно організовані урочистості до 70-річчя міста та Дня шахтаря!», – таку лаконічну та символічну оцінку дав у розмові з журналістами Заслужений працівник вугільної промисловості України Юрій Калістратов. І це багато чого вартує, адже він віддав вугільній галузі шахтарської столиці Волині півстоліття свого життя, прибувши в нашу область ще в далекому 1969 р. після закінчення Криворізького гірничо-рудного інституту з гірничого інженера, який застосував гірничим майстром на Шахті №4. Пройшов шлях до головного інженера Шахти №5, а в 2001 р. Юрія Івановича було обрано голово. Територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Володимир ПРИХОДЬКО.
Фото Віктора РАЙОВА.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%