Сторінками минулого 10.09.2020

Сторінками минулого 10.09.2020

50 років тому
Бачив вождя
«Не лише горду постать вождя світового пролетаріату на пам’ятнику біля збудованого в 1969 р. Будинку культури с. Перемиль Горохівського р-ну можуть бачити трудівники колгоспу імені Карла Маркса, але й чути про В. І. Леніна хвилюючі розповіді від матроса крейсера «Аврора», учасника штурму Зимового палацу в Петрограді в 1917 р. Ф. О. Мартинюка, який особисто зустрічався з вождем».
(«Радянська Україна», 1970 р.).
На фото з архіву: Будинок культури с. Перемиль.

40 років тому
Економія та ощадливість
«Із впровадженням на початку 1980 р. паспортів підприємств, удосконаленням міжцехового розрахунку, пришвидшився перехід робітників на колективні форми організації соціалістичної праці. Важливого значення набуває органічна єдність планування та економного, раціонального використання матеріальних і паливно-енергетичних ресурсів. Партійні, радянські, профспілкові органи в процесі громадського огляду підприємств дозволили заощадити в 1980 р. 1,6 млн кВт/год. електроенергії, 4,3 тис. тонн умовного палива і 4 тис. тонн прокату чорних металів».
(«Нариси історії Волинської обласної партійної організації», 1981 р.).

20 років тому
Не 5, а 12!
«Новий навчальний рік повинен стати роком особистісно-орієнтованого навчання і викорінення авторитарної педагогіки, – сказав напередодні 1 вересня начальник облуправління освіти і науки Іван Дзямулич. – У центрі уваги школи повинна бути дитина! Система оцінювання знань переходить із 5-бальної на 12-бальну. Низький рівень компетентності – це1-3 бали, середній – 4-6, достатній – 7-9, а високий – 10-12. Крім цього, пільги для золотих медалістів під час вступу до вузів скасовано. Це зменшить «золоту лихоманку» в школах, адже торік у вузи подали заяви на вступ 25% медалістів, а студентами стала половина».
(«Досвітня зоря». 2000 р.).

10 років тому
Голови… розбестилися
«Заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Олександр Курилюк розкритикував діяльність очільників місцевої влади щодо забезпечення сільських ФАПів медикаментами першої необхідності: «Раз ми говоримо про зімни в медицині, то пора визначитися, які медпослуги пацієнт має право гарантовано отримати безплатно. Ще коли я був заступником голови райдержадміністрації, переконував, наприклад, сільських голів, аби якусь частину бюджетних коштів вони виділяли на ліки для мешканців громади. Хто мав совість, той так і робив. Але потім прийшла криза і на цей рівень. Голів розбестили великими зарплатами, які вони насправді не заробляють. І як і їх, і районну владу переконати, що гроші потрібно виділяти не лише на зарплату медикам і ліжко-місця, але й на безплатні ліки для пацієнтів райлікарень і ФАПів?!».
(«Волинська газета», 2010 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%