Квітка-павук на вашій клумбі

Квітка-павук на вашій клумбі

Ходила між торговими рядами і придивлялася до розсади квітів. Вибір нині величезний, просто очі розбігаються. Аж тут одна жіночка запропонувала придбати клеому: «Посадіть, не пошкодуєте. Хоч це однорічна рослина, але цвіте до пізньої осені. Мені теж кілька років тому порадили, то тепер щорічно висіваю». Я ніколи раніше не чула про таку квітку, але купила. Вирішила ще й у Інтернет зазирнути, аби дізнатися, що це таке і чого мені очікувати.

Виявляється, наша героїня – іноземка, родом аж із Південної Америки. У перекладі з німецької означає «рослина-павук», але зовсім не через агресивний характер, а тому що клеома нагадує павучка-багатоніжку: чотири пелюстки віночка розташовані з одного боку квітки , а з іншого – тонкі довгі тичинки і стовпчик. Блакитні або пурпурні тичинки, немов вії східної красуні, виступають з центру. Оригінальну форму квітки (а в діаметрі вона досягає 2-3 см і буває різних кольорів) доповнює приємний аромат. Цвітіння починається в червні і нерідко триває до початку осені. Квітки в суцвітті розпускаються знизу вгору, і кисть при цьому поступово витягується. Бутонів в суцвітті так багато, що до заморозків деякі так і не встигають розкритися.

У квітник розсаду висаджують в кінці травня, коли мине загроза весняних заморозків, на відстані 40-50 см між рослинами. При загущених посадках пишного цвітіння не чекайте. Рослина досить посухостійка і погано переносить перезволоження. Тому поливають її помірно і тільки в спекотні дні, у міру просихання ґрунту.

Деякі квітникарі роблять із клеоми однорічний живопліт. Дуже гарно виглядає рослина серед низькорослих квітів або в невеликій групі. Суцвіття флористи нерідко використовують для створення ажурних букетів і оригінальних квіткових композицій. До речі, клеому можна висаджувати і в горщики, прикрашати нею балкони.

А у вас ще немає такого павучка? Ще маєте час, аби «приручити» і згодом насолоджуватися красою.

Ната МОРОЗОВСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%