Архів. 07.10.20

Архів. 07.10.20


Про що повідомляли газети. Або замовчували...


90 років тому

Люті гайові

«Нечуваного свавілля до волинського селянства завдають польські лісники, особливо – гайові. Вони не пускають людей збирати гриби та ягоди, жорстоко карають за найменшу провину. Годі нам терпіти гайових, годі шукати правди там, де її немає і не може бути!».

(«Сель-Роб», 1930 р.).


80 років тому

Вогнище культури

«У січні 1940 Головне стало центром району і почало активно розвиватися. Початкову школу реорганізували в неповну середню, подбали про забезпечення її вчителями. Велику допомогу надали 37 позаштатних культармійців, які навчили грамоти понад 3 тис. неписемних мешканців району, а новий Будинок культури на 200 місць став справжнім вогнищем культури, де демонструвалися кінофільми».

(«Ленінська зміна», 1941 р.).


70 років тому

На шахту – з Підмосков'я

«На будівництво нововолинських шахт прибули висококваліфіковані інженерно-технічні працівники та робітники з Донбасу, Західного Сибіру, Воркути, Караганди і навіть Підмосков'я, яке на чолі бригади з 12 чоловік представляв Ф. П. Булахов. Тут працював і знатний прохідник, Герой Соціалістичної праці І. К. Чуркін, який сказав: «Тут, на будівництві першої нововолинської, пізнав я перші труднощі та турботи своєї нової професії, тут по-справжньому її полюбив. А ті прохідники, які пройшли школу нашого бригадира, стали вмілими керівниками гірничих колективів».

(«Правда Украины», 1960 р.).


55 років тому

Сидів у Лобні

«Колишній  командир партизанського з'єднання Антон Бринський не витерпів безпідставного геройства «заднім числом» Двічі Героя СССР, секретаря підпільного обкому КП(б)У Алєксєя Фьодорова та написав у вересні 1965 р. йому листа, надіславши копію в ЦК КПУ. Його оригінал зберігся в Державному архіві Волинської області: «Дійсно, сили у Вас після 30 травня 1943 р. були великими… І цими силами треба було й ударити по містах Волині, зробити рейд по області, ліквідувати окупаційну владу, підняти народ на боротьбу, завдати шкоди націоналістам. І обстановка для цього була дуже сприятливою. Але Ви зупинилися поряд із нашою Першою бригадою на хуторі Лобна, Ви навіть за річку Стохід не перейшли, а сховалися в лісі неподалік м. Каменя-Каширського. І там Ви фактично знаходилися постійно, аж доки не прийшла Радянська армія».

(Володимир Данилюк, «Генерал партії», 2000 р.).

На фото з архіву: Алєксєй Фьодоров у повоєнні роки.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22%
Мене це не стосується. (10) - 12.2%