Лісівник живе любов’ю

Лісівник живе любов’ю

Борис Бабеляс 10 жовтня відзначатиме свій 50-річний ювілей. Можна озирнутися назад, поглянути на зроблене. Він відмінник лісового господарства, очолює обласну організацію Товариства лісівників України, працює на посаді начальника відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ.

– У нас один із найпрофесійніших колективів в Україні, адже тут зібралися такі спеціалісти, яких ще потрібно пошукати, – мовить Борис Павлович про своїх колег. – Це дійсно Лісівники з великої літери. Хто старший, з великим багажем і досвідом, хто ще зовсім молодий, але з любов’ю у серці і фанатичною віддінністю його величності Лісові, присвячують йому свій час, запал та енергію. Ми відповідаємо за ведення лісового господарства в області. Багатьма новаціями завдячуємо начальнику управління Олександру Кватирку. 
Борис Павлович – один із подвижників цієї лісівничої команди. Щодня спілкується з директорами, головними лісничими, інженерами, лісничими, майстрами лісу, лісокультурницями, а ще – з науковцями і студентами, бо ж, попри свої головні посадові обов’язки, має й громадські навантаження. Він голова обласної організації Товариства лісівників України, вчений секретар Наукової ради при ВОУЛМГ, опікується роботою Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька, де й сам колись навчався, а ще учнівськими лісництвами області. Причетний до багатьох лісівничих акцій, буває у лісах, на площах, де проводиться заліснення, догляди. Він безпосередньо причетний до програми «Ліси майбутнього». Його колеги вже встигли назвати пронумеровані і позначені жовтими обідками сосни «Бабелясовими деревами». Об’їхав багато європейських країн, побував в Сполучених Штатах Америки. Його цікавить лісівничий досвід інших країн і народів, намагається після цих поїздок найкраще впроваджувати на Волині.
 Борис Бабеляс – частий гість багатьох телевізійних проєктів. Якось ведучій телеканалу «Аверс» Вікторії Олещенко зізнався: «Лісівник – хоч людина специфічна, але відкрита. Емоційна. Усі лісівники, як правило, веселі, компанійські. В усі часи історії вони – із Природою, а жива природа не робить з людини замкнуту, а навпаки збагачує її якимись позитивними емоціями. Це люди, які охороняють для суспільства мільйонні багатства від пожеж, шкідників, лісокрадів…» 
Говорив про інших, але це й про нього.
– Що найбільше цінуєте у друзях? – запитала телеведуча у гостя.
– Вірність, – відказав на те лісівник. – Зрада не прощається, все інше можна зрозуміти.
– Хто природи, лісу не любить, у нас працювати не буде, а Борис Павлович у лісовій галузі вже понад 33 роки, – якось сказала про Бориса Павловича його колега директор ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвй центр» Тетяна Неводнічик. –  Він очолює відділ лісового господарства Волинського ОУЛМГ. Для цього потрібно мати великі знання: про насінинки, їх заготівлю, посів, вирощування, догляд за посадками, а відтак – і культурами, догляди за молодняками, санітарні рубки, відводи, головне користування, охорону і захист лісу, мисливське господарство. Потрібно знати лісове законодавство, земельні закони. 
Він людина енциклопедичних знань, а ще діла. За це його люблять і поважають. А починав з мрії про лісовий фах. Після закінчення школи вступив у Шацький лісовий технікум імені В. В. Сулька, відслужив в армії, повернувся у Шацьк, працював верстатником цеху переробки деревини лісопереробного комплексу «Венське» ДП «Шацьке УДЛГ». Тоді ж пройшов навчання без відриву від виробництва у Львівському лісотехнічному університеті. Був лісничим Шацького і Поліського лісництв, головним лісничим ДП «Шацьке УДЛГ», загалом віддавши Шацьку 18 літ, директором ДП «Любомльське ЛГ». Його дружина також пов’язала своє життя із лісом, працює у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька. Їх донька вийшла заміж, народила подружжю двох онуків, яким подружжя передають свою любов до лісу.
– Ліс робить людину добрішою і чистішою, – усміхається Борис Павлович. – Тож намагаюсь частіше й сам бувати у лісі, а ще завезти на гостину до шумливих дерев на зелені мохи і онуків. Те, що бачиш у дитинстві, не забувається.
Колективи ВОУЛМГ, державних лісогосподарських підприємств, лісівнича і наукова громадськість, товаристівці-лісівники зичать ювіляру залишатися таким же життєлюбним, товариським, патріотичним і відданим його Величності Лісові і рідній Україні.

Сергій ЦЮРИЦЬ.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%