Найкращий «мисливець» – Танк!

Найкращий «мисливець» – Танк!

Такого велелюддя на ковельському стадіоні «Локомотив» не було вже років двадцять.

– Мабуть, від часу мітингу на честь проголошення державної Незалежності, – уточнює голова Волинського обласної організації Українського фонду культури Геннадій Сарапін. – А тут же свого часу відбувалися футбольні матчі за участю легендарних Льва Яшина, Володимира Мунтяна, інших футбольних зірок, збиралися тисячі ковельчан.

Із часом стадіон занепав, зруйнувалася інфраструктура (тут діяли численні секції), тож футбольні баталії перекочували на стадіон сільмашу. Після втручання завідувача ковельського корпункту служби інформації Волинської ОДРК Ігоря Чайки (останньою краплею стала смерть хлопчини, який загинув від удару залізних воріт, що впали при перенесенні) місто взялося за реконструкцію стадіону, виділило частину коштів, укріпило несучі балки під глядацькі трибуни. Та від цього, як кажуть, колись відомий «Локомотив» не «зрушив» із місця.

І ось – «локомотивна» подія: обласна виставка мисливських собак. До участі у ній зголосилося близько сотні мисливців, на ринги виставлено 98 собак. Подивитися на них з’їхалося і прийшло кількасот ковельчан. Випили 100 л квасу та 75 л пива, з’їли 15 кг шашликів та казан плову. Але найбільше задоволення отримали від показових виступів чотирилапих мисливців. Західносибірські і російсько-європейські лайки, естонські і російські гончаки, біглі, словацькі копови, ягдтер’єри, спанієлі, лягаві з цікавістю позиркували у бік кубків та медалей, що виблискували на сонці. Власне за них і довелося змагатися на чотирьох рингах лайкам, гончакам, лягавим і спаніелям, норовим, демонструючи свою слухняність, навченість, розум і природну красу.


– За часів Незалежності України подібну виставку у Ковелі проводимо вперше, – каже голова ВОФМСУ Ігор Жмурко. – Волинський осередок ФМСУ хоче залучити до активної діяльності всі районні і навіть сільські мисливські осередки. Цього року вже проводили змагання з підсадного кабана, борсука, лисиці, фазана, куріпки у вольєрі поблизу с. Усічі, на випробувальному комплексі Андрія Стасюка у Лаврові та поблизьких мисливських угіддях. Тепер ось Ковель. Попереду – «Кубок Полісся» для норових собак у Шацьку.

– Зазвичай виставки проходять в обласному центрі, – каже заводчик і натаскувач чотирилапих мисливців лучанин Анатолій Матвійчук, який привіз лягаву, котру йому віддали у науку. – Для лучан і мисливців сусідніх областей, які приїздять на наші виставки, це трохи незручно: далеко добиратися.

Але ж Місто залізничників вважають географічним серцем Волині. Не кожен житель поліської глибинки зважиться на поїздку до Луцька. Принаймні шачанам, яких тут побачив, їхати в обласний центр удвічі довше. Зрештою, цей захід відбувся ще й завдяки активності та наполяганням ковельських мисливців, зокрема – Анатолія Кондратюка, Володимира Чернюка і його дружини, Олександра Мельничука, Олега Яковенка, Віталія Чекмарьова, Олександра Наумича та його дружини Наталі. Долучилися до проведення виставки і брати Олег та Геннадій Кіндери – міський голова і член виконкому міської ради.


Іноді градус перепалок сягав таких емоцій, що на «консиліуми» доводилося викликати «професуру» з інших рингів. Врешті організатори змагань провели найдемократичніше післярингове Бест-шоу, де остаточне рішення приймали глядачі. Спанієля-симпатягу ковельчанина Романа Яціва дружно і одностайно нагороджують оплесками. «Все по-чесному! – кажуть. – Голосування було демократичне і справедливе!»

А чемпіонами у рингах стали серед лайок західносибірський Бой львів’янина Василя Лисика та російсько-європейська Сойка його земляка Ярослава Чмелика, серед гончаків – , серед норових собак у різних номінаціях кубки забрали Граф-Юніор, Аді, Gruso gergskamm Ігоря Жмурка (смт Шацьк), Танк Володимира Матросова (с. Черкаси Ковельського р-ну) та Дана Андрія Стасюка (с. Лаврів Луцького р-ну).

– Зазвичай, в обласних виставках бере участь до сто двадцяти собак, – каже екс-голова ВОФМСУ, експерт національної категорії Віктор Дрокін. – Ковель нас не розчарував. Попри заявлених, ми побачили собак гостьових і «безпаспортних». Останнім порекомендували оформляти відповідні документи.


Євген Осадчук, котрий як експерт уже побував на подібних виставках у Житомирській, Львівській, Хмельницькій, Тернопільській і навіть Брестській областях, твердить, що на ковельському «Локомотиві» все пройшло на найвищому рівні, хоча є одне маленьке «але»… Це філософія і світова практика сучасного мисливського товариства… За кордоном полювання на пернату дичину без собаки – уже із розряду фантастики. Нікому в голову не спаде йти по качку без собаки. Можна забути чи й не мати рушниці, а собака мусить бути… Такий закон європейського мисливця. У нас же, за неофіційною статистикою, – 15-20 тисяч мисливців, з яких 8-10 тисяч щосезону беруть відстрільні картки. От і виходить, що на Волині на сто полювальників припадає одна-дві мисливські собаки... Ця відрижка «кам’яного віку» ще довго переслідуватиме добувачів дичини…

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: на виставці мисливських собак у Ковелі.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%