Трохи про розсаду

Трохи про розсаду

Томати ростуть нерівномірно. Перші 20 днів після появи сходів листяна система росте повільно. Наступні 15-20 днів ріст помітно посилюється, а через 35-40 днів від появи сходів значно збільшуються висота рослин і розмір листя. У цей момент потрібно робити все необхідне, аби розсада не витягувалася. Головне – покращити освітлення, стежити за температурою і загартовувати рослини.

Досвідчений огородник Людмила Панасик із м. Луцьк радить: після появи сходів підтримувати температуру вдень упродовж 7 днів у межах 16-18°С, а вночі – 13-15°С. Далі її можна підвищити до 18-20°С удень і 15-16°С уночі. Такого режиму дотримуються доти, доки сіянці ростуть в ящику до появи другого-третього справжнього листка (впродовж 30-35 днів після сходів). Упродовж цього періоду розсаду поливають 2-3 рази. Такий режим поливу в умовах низької освітленості, каже пані Людмила, не дає сіянцям витягуватися. Перед пікіруванням сіянці поливають за три години. Вода повинна мати температуру 20°С. Коробки або ящики з розсадою майже щодня слід повертати іншим боком до віконного скла: це дозволить запобігти витягуванню сіянців в одну сторону.
За тиждень-два до висадки розсади в ґрунт Людмила Панасик обов'язково загартовує її на відкритому повітрі. Робить це переважно в безвітряну погоду, поступово збільшуючи час перебування на вулиці. А висаджувати розсаду радить краще ввечері або в похмуру погоду. Інакше сіянці довго приживатимуться, а то й зовсім «згорять» від вітру або сонця.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.7%
Банкет під час чуми (24) - 55.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.3%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 20.9%
Мені байдуже (1) - 2.3%